Jump to content
IGNORED

Dubai


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

za sad znam da je stari nastao pre 10godina, a novi pre 5. kazu "fensi rupa u pustinji", bez zabave, bez alkohola i bez zena. liberalni serijat...jel ima neko neku preporuku? deset dana sam tamo i za sad znam da cu ici u neki novi akvarijum i na skijanje u zatvorenom, za ostalih osam dana nemam ideju.

Link to comment

Nesto sumnjam da volis shopping mallove, ali ako je slucajno tako - onda si na pravom mestu. Mozda zvuci glupo, ali to su jedina mesta da ja znam gde mozes da se setas kilometrima u prijatnom klimatu tamo.2w3w5tg.jpg(Ono su zaista formula I vozila u fontani - ima se, moze se).j6naxt.jpgIbn Battuta Mall je zanimljiv, miks 6 razlicitih etnickih arhitektura.vqh1mv.jpgMall of the Emirates - tamo ces ici, tamo je skijanje (onaj zakoseni deo).30vdt1d.jpgSouk Madinat Jumeira - jedno od finih mesta za kuliranje na zatvorenom/otvorenom (po zelji) uz dobar izbor kafa rmmxsn.jpg...kao i shopping raznih vrsta (posebno arapska 'narodna radinost').Takodje i Gold Souk, ako te zanima pogadjanje oko zlata.Dubai Museum takodje vredi posete. To je u stvarno starom delu grada.Takodje ima OK etnickih restorana, posebno mi je libanski ostao u secanju (jos se secam 5 razlicitih vrsta baklava, njam). 5n17o7.jpgNocni pogled na narastajuce megasolitere u Dubaiju je poseban ugodjaj, najblize sto cemo ikad doci do Gotham City-ja. cool.gif (Sve ovo i jos mnogo vise moze da se vidi uz pomoc hop-on hop-off autobusa sa otvorenim krovom = otvoreni krov + dubai => obavezno poneti kapu!)

Link to comment

ukoliko posedujete srpski pasos: kako ste dobili/dobijate vizu za uae? ja treba u novembru poslovno da idem za abu dabi i u konzulatu uae u minhenu mi rekose da poslovni partneri (zapravo customer) sredjuju/prijavljuju vizu za mene :unsure:

Link to comment

viza ne ide u sam pasos, vec na spisak, pa ti na samom aerodromu daju nesto. znam da u Egiptu dobijes skoro pa postansku markicu u pasos, a ovde valjda poseban papir...ne znam tacno, i meni rade drugiIndy, hvala puno za info. reci mi pliz jos jednu stvar - jel ima ikakvog vecernjeg zezanja tamo? umrecu od dosade

Link to comment

Ima, mada sam ja uvek tamo boravio kod ortaka koji su porodicni ljudi. Tako da se moja iskustva vecernjih izlazaka zavrsavaju na zdranju po restoranima. Ali, ima i nekih klubova (gde stranci mogu i da piju), toliko znam.

Link to comment

Jedan moj poznanik je nekakav nadzornik osoblja u noćnom lokalu u Dubaiju, koliko sam shvatio fino je zezanje tamo. Samo da mu nabavim mail pa šaljem adresu na PM, nadam se da ću brzo uspostaviti kontakt.

Link to comment
ukoliko posedujete srpski pasos: kako ste dobili/dobijate vizu za uae? ja treba u novembru poslovno da idem za abu dabi i u konzulatu uae u minhenu mi rekose da poslovni partneri (zapravo customer) sredjuju/prijavljuju vizu za mene :unsure:
viza ne ide u sam pasos, vec na spisak, pa ti na samom aerodromu daju nesto. znam da u Egiptu dobijes skoro pa postansku markicu u pasos, a ovde valjda poseban papir...ne znam tacno, i meni rade drugi
mislim da je taj spisak mozda ona elektronska viza, ali to moze samo ako se slece u Dubai [ne i u AbuDabi].A za poslovnu definitivno treba da je izvadi onaj ko te poziva.
Link to comment

ok, koliko sam shvatio, ne bi trebalo da bude problem dobiti vizu. a i procedura ne traje recimo kao za bahreinsku vizu (9 nedelja).btw, zna li neko da li za rent-a-car u UAE treba medjunarodna dozvola, jer sad kada imam nemacku, ne vazi mi srpka internacionalna. <_<

Edited by Billy Parsons
Link to comment
btw, zna li neko da li za rent-a-car u UAE treba medjunarodna dozvola...
treba i moze.
An International Driver's Permit carried in conjunction with your national driving licence is recommended for driving in the UAE. Foreign licences are acceptable providing that you are a citizen or bona fide resident of the country that issued the licence. Always make sure documentation is carried with you at all times when driving. Police officers will expect to see documentation if they stop you for any reason. Offer the IDP first, as the officer may need to retain it, thereby leaving you with your national driving licence with which to continue your journey.
Pazite, voze kao nenormalni. (I ako su domaci / Emiracani / po defaultu nisu krivi).
Link to comment

Sta da ti kazem Vasilij, Dubai je jedno od novih svetskih cuda, moze se slobodno reci. Mislim da ces biti izuzetno, izuzetno iznenadjen, e sad, da li prijatno ili ne, zavisi samo od tebe. Kao sto kazu, 100 ljudi, 100 cudi. Ja recimo obozavam Dubai, imao sam srecu da pratim razvoj tog grada, jer sam prvi put bio pocetkom 80-ih, a poslednji vrlo skoro, sa jedno 10-ak poseta izmedju ta dva perioda. Dubai je mnogo bogat, sve sto prave, prave da bude najvece, najlespe, najbljestavije, jer su odavno shvatili da od nafte nece moci jos dugo da imaju vajde, tako da su se prebacili na luksuzni turizam. Indy ti je postavio neke smernice, sa super fotkama, tako da znas sta mogu da ti budu prioriteti. Medinu definitivno preporucujem. To je kompleks hotela sa kanalima, sa sve gondolama koje saobracaju izmedju razlicitih delova hotelskog kompleksa. Tu sam recimo pio super koktele u jednom od barova, a pogled puca na Burj Al Arab (kod nas poznat kao hotel Jedro). Dosta blizu Medine je vec pomenuti Mall of Emirates, sa sve Ski stazom u sred mall-a. Ja sam uzivao da sednem i gledam smesne Arape kako se lome na skijama :lol: Sam centar grada ti cine Deira i Bur Dubai koji su odvojeni Creek-om (recica koja prolazi i deli grad na dva dela). Plaze su duge, pescane, sa prijatnom vodom, ali i mogucnoscu da naletis na meduze :) Takodje, videces pri sletanju Palmu Jumeira sto je grade u vodi, kao i mapu sveta, koja ce biti nova svetska cuda. Toliko za sada, ako te interesuje jos nesto konkretno, reci. Kojom kompanijom ides do DXB?

Edited by Ledja
Link to comment

spremi se za smeh, Alitalia :blush: hvala za info! zanimaju me cene, pre svega tih atrakcija - skijanja, akvarijuma, eventualno ronjenja. nisam ni razmisljao o kupanju, a sad se nesto istripovah da uplatim par zarona...cisto da overim lokaciju. kakve su cene generalno? znam da su zlato i krpe jeftine ali to me i ne zanima, vise taj fun cost

Link to comment
spremi se za smeh, Alitalia :blush: hvala za info! zanimaju me cene, pre svega tih atrakcija - skijanja, akvarijuma, eventualno ronjenja. nisam ni razmisljao o kupanju, a sad se nesto istripovah da uplatim par zarona...cisto da overim lokaciju. kakve su cene generalno? znam da su zlato i krpe jeftine ali to me i ne zanima, vise taj fun cost
zaron je bio malo skuplji nego u egiptu pre par godina, ne znam da li je u medjuvremenu poskupelo, zanimljivo je, i nemoj da propustis ni slucajno. nije spektakl, ali je drugacije.meni srcu draga informacija je da u ovom indijevom soping molu najveci :wub: gap :wub: outlet van amerike, u kome je tada najskuplja stvar, kozna jakna, kostala 70 dolara. pa ti vidi da li ces da sopingujes ili ne.
Link to comment
zaron je bio malo skuplji nego u egiptu pre par godina, ne znam da li je u medjuvremenu poskupelo, zanimljivo je, i nemoj da propustis ni slucajno. nije spektakl, ali je drugacije.meni srcu draga informacija je da u ovom indijevom soping molu najveci :wub: gap :wub: outlet van amerike, u kome je tada najskuplja stvar, kozna jakna, kostala 70 dolara. pa ti vidi da li ces da sopingujes ili ne.
hvala lubo. moguce je da pazarim par krpica ali zezanje mi je primarno...napisi jos koju o tom ronjenju, ima nesto dole osim peska? koji je raspon cena na "dobar dan"...tamo nemam nikog da mi ispregovara neki paket, a overio bih ga
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...