Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

hvala na odgovorima :)3. daytrader na onom forumu vec 4 godine preporucuje ljudima da kupuju zlato, a ljudi koji vode nasu ekonimiju ne mogu da budu tako dalekovidi? zastrasujce, kad malo bolje razmislim.- sta se desava sa nasim novcima ako banke propadnu. svajcarska je morala da intervenise da bi spasila ubs, a mi tamo drzimo evre?!
Mislim da od svih navedenih banki jedino Dojče nije uzela pomoć od matične države - za sada. Ne znam šta se dešava... Odnosno, ne bih volela da nastavljam da spekulišem dalje, neopravdano širim defetizam po forumu :DTabasko Pit, uopšte nije reč o samoubistvu - nego o tome da se "rak" odstrani pre nego što bude kasno. Ali ajde, rekoh da sada nema svrhe... Edited by Brrr
Link to comment
Mislim da od svih navedenih banki jedino Dojče nije uzela pomoć od matične države - za sada. Ne znam šta se dešava... Odnosno, ne bih volela da nastavljam da spekulišem dalje, neopravdano širim defetizam po forumu :D
sto, neces da spekulises da forumasi ne bi poceli da povlace uloge iz banaka? priznaj, za koju banku radis! angry.gif Edited by kojot
Link to comment

Svajcarska nije spasavala UBS. Sami su se spasili jer su jos krajem prosle godine publikovali gubitke i uspeli da kao prva banka koja je to uradila, unovce taj dug na berzi, odnosno da se dokapitalizuju. Mislim da se radilo o iznosu od 30 mlrd eur.To su uspeli oni i mislim niko vise, jer su bili prvi.U svakom slucaju banke poput ubs ili citija ce u slucaju da propadaju propasti zadnje(ako je to za utehu)Brrr ta operacija raka u ovom trenutku bi bila ravna samoubistvu.Stabilnost kursa makar i vestacka drzi poverenje u nbs i u finansijski sektor. Bez toga nema ni finansijskog sektora a bogami ni privrede. Ponavljam ni u mnogo stabilnijim uslovima pad fx-a ne bi doneo bilo sta. Bar dok se ne smanji javna potrosnja i dok se ne promeni mentalitet prosecnog srpskog privrednika i radnika. A to se moze samo smanjivanjem administrativnih prepreka, promenom zakona, smanjivanjem kamatnih stopa, smanjivanjem poreza,... Jednom recju(ili 2) poboljsanjem konkurentnosti(ali ne one na koju svi pomisle prvo- monopoli, kvazimonopoli i konkurencija na domacem trzistu, vec na konkurentnost nasih proizvodjaca i izvoznika i njihovih proizvoda na globalnom trzistu u svakom smislu- i kvalitativnom i cenovnom i kvantitativnom).

Edited by Tabasko Pit
Link to comment
kojote, vornovacu te za spekulacije! :)necu da leptirov efekat potekne sa ovog pdf-a.
evo je i ova!!! ajde i ti, jel city bank? ubs? ko te placa da gusis slobodu na ovom forumu?slobodno warnuj, spreman sam da se borim do kraja protiv bankarskog hegemonizma. :s_p:EDIT pa zar nisu upumpali 30m u ubs? Edited by kojot
Link to comment

continental banka daje 8.5%, za stedise banke 8.7%. pre mesec dana sam kod njih orocio na pola od toga. <_< oni su mi uvek delovali solidno, ali nekako uvek u drugom planu i starinski, zbog nasledjenog od jugobanke.i da, pre neki dan sam podigao neke pare u metals banci, zakazali su mi odredjeni datum, kad sam dosao prvo su me pitali koliko podizem, pa su rekli "moze". :lol: rade nekako valjda.

Igrajte se sa kursnim razlikama, bilo je i biće produktivno.
odakle se pocinje, za nas laike?
Link to comment
odakle se pocinje, za nas laike?
http://www.investopedia.com/articles/forex...SevenFXFAQs.aspfrom A to Z...http://etf.stock-encyclopedia.com/category...rency-etfs.htmlValjda mozes i preko ETF-ova...Mada moze i na najedostavniji moguci nacin (kupis evre, drzis ih dok mislis da ce dinar da pada, onda prodas evre i eto ti razlike u dinarima, mada je Srbija nezahvalna za ovakvu vrstu investicija, jer osim dolara i evra jako je tesko kupiti/prodati druge valute, a i dosta se gubi menjanjem u menjacnicama)...
Link to comment
http://www.investopedia.com/articles/forex...SevenFXFAQs.aspfrom A to Z...http://etf.stock-encyclopedia.com/category...rency-etfs.htmlValjda mozes i preko ETF-ova...Mada moze i na najedostavniji moguci nacin (kupis evre, drzis ih dok mislis da ce dinar da pada, onda prodas evre i eto ti razlike u dinarima, mada je Srbija nezahvalna za ovakvu vrstu investicija, jer osim dolara i evra jako je tesko kupiti/prodati druge valute, a i dosta se gubi menjanjem u menjacnicama)...
hvala, mislio sam na delovanje iz srbije, nekakva iskustva iz prakse. dzaba mi sva dokumentacija ako uopste ne znam da li mogu da se ukljucim. i to bih probao onako, amaterski, da ne stoje pare, nemam ambicije da time zamenim day job.
Link to comment
hvala, mislio sam na delovanje iz srbije, nekakva iskustva iz prakse. dzaba mi sva dokumentacija ako uopste ne znam da li mogu da se ukljucim. i to bih probao onako, amaterski, da ne stoje pare, nemam ambicije da time zamenim day job.
Forex bi trebalo da ima online brokerske kuce kod kojih se mozes uclaniti:http://www.forextrading.com/articles/ForexIntro.aspxIskren da budem, koristio sam ranije Scottrade, ali nisu dozvoljavali da se trejduje na forex-u... Jos uvek nisam imao iskustva sa brokerskim kucama u srbiji :rolleyes:
Link to comment

evo nesto sa 1 ekonomskog foruma....

Pogledajte Predlog Dopune Zakona o osiguranju depozita - povecanje osigurane sume do 50.000 E ali u dinarskoj privvrednosti po kursu NBS. Pa ovi stvarno ( EI + G17) su gori od Slobinih velemajstora , jer kada krenu da padaju Banke i proglase nelikvidnost kurs na crno ce otici do neba i daj boze da kada dobijes takve dinare budes mogao da kupis realno E 3000. Lici mi na onaj fazon " Molim te nemoj vise da me branis". Kurs je na dan Odluke NBS o likvidaciji a do isplate (kroz cuvene srpske-pravne lavirinte) lipsi magarce do zelene trave.
da se vlasi ne sete, pala mi je na pamet ta varijanta ali rekoh necu da paranoisem...... :rolleyes:
Link to comment
moram priznati da sam se sad malo zabrinuo. naime, ja sam uspostavio hipoteku na nekretninu koja nije bila predmet kerdita jer sam planirao da izvedem nesto sa tom nekretninom koju sam kupovao. u banci su mi rekli da nije nikakav problem da nakon sto zavrsim to sto radim prebacim hipoteku sa te druge nekretnine na ovu koju sam u medjuvremenu malo izmenio i upisao kao svoje vlasnistvo. posto upravo privodim taj proces kraju (dobio sam vlasnicki list, ostalo je jos samo par sitnica), planirao sam da skoknem do banke i zaposcnem proceduru transfera hipoteke. sudeci po ovom tvom pisaniju, vlasnik hipoteke sad moze da bude ko zna ko. mogu li imati problema zbog toga?
listah temu, al nisam video da ti je neko odgovorio.U principu ne bi trebao da imas problema, ako ti ta nova nepokretnost svojom trzisnom vrednoscu adekvatno zamenjuje postojecu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...