Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ajd' preporucite neku teretanu na NBG-u, a da je mesecno oko 2500 dinara?? Ono sto je meni potrebno je da ima traku za trcanje, bicikl i osnovne sprave..
teretana.com, nbgd, preko puta jata. mi idemo i ove zime klupski, pa imamo popust. inače je oko 2800 ako se ne varam, nisam siguran. stvarno je vrh, ove zime ima mnogo novih sprava, mnogo traka i preporučujem vreme od 12-17h kad ukupno unutra ima 3 kretena i dve budale. 20-22h moraš da čekaš na spravu
Link to comment

Vratila se u Extreme gym, nemam nekih posebnih ogranicenja zbog povrede - trebalo bi jedino da se uzdrzavam od vezbi u kojima se sva tezina prebacuje na jednu nogu. Bila za vikend, solidna guzva (valjda sve grize savest zbog zimskog zderanja) ali ne ceka se na sprave. Poskupeli 300 din u odnosu na septembar. Sad cu malo da promenim koncepciju i bacam se vise na izgradnju misica nego na kardio. Jedino zbog cega ostajem verna traci je anti-stres efekat koji brzo hodanje i trckaranje po istoj proizvodi u mom slucaju.

Link to comment

Ne znam u cemu je fazon ali kod mene je u zadnje vreme najezda nekih mnogo dobrih zemski... Planirao sam da napravim pauzu od kraja ove do posle srpske nove godine ali sad vise nisam siguran :(

Link to comment

Trenutno sam u nekoj dilemi, pa bih molio iskusnije za pomoc.Da li je efikasnije raditi samo jednu vrstu misica na jednom treningu nego dve? Mislim samo biceps, umesto biceps i grudi.

Link to comment

jok bre, jedino ako ti trening traje 15 minuta.odradi slobodno npr. biceps i sise, po tri vezbe za svaku particiju i puna kapa.sledeci dan ledja i tridzu, pa ramena i noge.bitno samo da ti se ne dolazi do preklapanja, na primer, ako si radio uski benc, ne bi bilo previse optimalno da predjes na triceps posto je vec dobrano iscrpljen.bar je tako kontam, zligli ce ti sigurno bolje reci.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Po meni, dovoljno ti je da svaku grupu misica odradis jednom nedeljno - ali jako i do samog kraja, mada mozes i dve ako si izdrzljiv. Ja ne mogu, obicno se otkinem kad radim grudi, ledja, noge... i posle toga nema sanse da radim jos nesto. Doduse, zadnja dva meseca idem preko one stvari, cisto radi odrzavanja (ne)forme.Moj split najcesce izgleda ovako:- 1. dan: grudi - bench, kosi potisak bucicama, razvlacenje na ravnoj ili kosoj klupi i propadanje + povremeno pullover- 2. dan: ledja - zgibovi do iznemoglosti, malo lat masine, vucenje u pretklonu dvorucnim tegom + svake druge nedelje odvaljivanje na mrtvom dizanju- 3. dan: pauza, tj. trbusnjaci ili listovi i/ili trcanje na traci- 4. dan: ramena - stojeci potisak iza ili ispred glave, sedeci potisak bucicama, letenje i letenje u pretklonu- 5. dan: ruke - par pregiba sipkom/bucicama za biceps i potisak sa cela + uski bench + vucenje na sajli za triceps- 6. dan: noge - cucanj, nozna ekstenzija, ono za zadnju lozu i iskorak, mada noge ne radim stalno nego nekad pauziram taj danOtprilike, trening je manje bitan od ishrane i suplementacije tako da ne bi trebalo mnogo da komplikujes i da se opterecujes. Vise ce napredovati onaj koji unosi dovoljno kvalitetnih proteina/ugljenih hidrata/masti i trenira prosecno nego onaj koji se odvaljuje od treninga a ne vodi racuna o ishrani.

Link to comment

Da kazem i ja poneku, posto vidim da covek pita sta je bolje, jedna ili vise grupa misica... Slozio bih se sa menadzerom Portsmouth-a u tome da je vrlo dobra ideja raditi po dve razlicite grupe misica po treningu, npr. triceps i ledja, illi biceps i grudi, vidim ljudi slabije rade cardio (pretpostavljam da se bave nekim sportovima sa strane, skijanjem, snowboard-om mozda u ovom periodu sto sve moze biti odlicna zamena za to), ali ukoliko nije tako preporucujem da svaki dan pre pocetka rada sa tegovima odradite pola sata na biciklu i thread mill-u sto ce ubrzati vas kardiovaskularni sistem i zagrejati vas odlicno za nastupajuci trening. Sto se tice suplemenata, siguran sam da ste do sada vec izdobijali odgovore na sva ta pitanja, ja cu samo reci da sve u vasoj ishrani zavisi od toga u koje doba dana vezbate, znaci da li je to ujutru (ne treba se prejesti, 200-300 kalorija preporucljivo), u vreme rucka (jesti oko 300-400 kalorija sat-dva pre vezbe cisto da bi izbegli glad zbog rucka, sastav bi otprilike trebao biti 60% ugljohidrati, 20% proteini i masti) i vezbanje kasno popodne/predvece (neka 2-3 sata ranije treba pojesti hranu sa oko 400-500 kalorija) a jedno je sigurno, sta god da uzimate tokom vezbe, pre, posle i u toku treninga pijte vodu... Nakon treninga takodje verujem da ste vec diskutovali sta treba raditi, ja radim sledece vec godinama: da bih nadoknadio izgubljene/potrosene kalorije, 20-ak minuta (dok dodjete kuci) neki obrok mix ugljohidrata i proteina ce nahraniti vase misice, dakle nesto ne premasno tipa sendic s hladnom curetinom, krompirice i nesto zimskog povrca... Mozete biti kreativni tako da vam planiranje vase ishrane moze biti zabavno i naravno vrlo znacajno za vas organizam...Vidim prica se i o uklanjanju stresa, kod nas je generalno zivot dosta manje stresan (verovali ili ne) nego u drugim zemljama jer uglavnom nasi ljudi sve rade polako, ne postavljaju sebi nikakve rokove a jos manje ih ispunjavaju, ali sigurno je da postoje ljudi koji su pod stresom tako da, koliko vam to zvucalo feminizirano (ako ste musko) preporucujem pilates, vezbu koja ce tonirati vase misice i dati vam neki balans, uz to naravno umnogome smanjiti stres... Vrlo slicno jogi, po meni cak i bolje, a time se uglavnom bave stariji ljudi, ali ja sam licno u svojim dvadesetim i smatram ga vise nego korisnim.

Link to comment
Otprilike, trening je manje bitan od ishrane i suplementacije tako da ne bi trebalo mnogo da komplikujes i da se opterecujes. Vise ce napredovati onaj koji unosi dovoljno kvalitetnih proteina/ugljenih hidrata/masti i trenira prosecno nego onaj koji se odvaljuje od treninga a ne vodi racuna o ishrani.
Najbolji fat burner u kombinaciji sa treningom je efedrin. Supstanca pomoću koje vam tijelo počinje koristiti primarno masne zalihe kao izvor energije. Uzima se u kombinaciji sa kofeinom i aspirinom. Zabranjen je u većini zemalja EU, jer može uzrokovati aritmiju, probleme sa tlakom itd a neko ko se razumije u kemiju će od efedrina za 20 min jednostavnim kem. procesom napraviti speed , pa je i to vjerovatno jedan od razloga zabrane... Koliko znam mislim da se u Srbiji može nabaviti legalno, u Bugarskoj i Rumuniji također. Vjerovatno o tome i Zli Gli zna nešto više pošto je on fitness freak cool.gif , ali nikako nije preporučljivo da ovo osobe sa zdravstvenim problemima iti primirišu. Ali da topi masti kao ništa drugo, istina. Znam da se u Hrv tim kljukaju u teretanama kao sa bombonima, a nabavljaju ga iz Bugarske, Srbije, Bosne itd... Sad, koliko je to pametno kad fitness instruktor umisli da je dokttor, to je druga stvar. Evo članak pa pročitajte. http://www.fitness.com.hr/prehrana/dodaci-prehrani/ECA.aspx Edited by Mister No
Link to comment

Prvo, nisam ja nikakav fitnes freak nego sam se nacitao svega po fitnes/bb forumima pa volim da teoretisem :D Drugo, taj deo koji si boldovao se vise odnosio na nabacivanje mase nego na skidanje masti, mada je i kod ovog drugog ishrana vise od pola posla. Sto se tice ECA kombinacije, naravno da jeste odlicna ali je nisam pominjao bas iz razloga tih navodnih negativnih efekata. Ja planiram od februara ili marta da krenem sa zescim trcanjem i rezanjem na Brus Li nivo telesnih masti ali bez ikakvih pomagala... Ako ne bude islo, mozda cu uzeti neki L-karnitin ili tako neki slabiji sagorevac, nista jace.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jel moze neko iskusniji da mi objasni kako se tacno koristi elipticni trenazer iliti steper, i koliko je ta simpaticna spravica dobra za topljenje masti? Najvise me zanima da li se treba oslanjati na one pedale na vrhovima prstiju ili celom tezinom nogu tj. celim telom? Juce sam radio prvi put i raspao se posle 10 minuta na fat burning modu sa srednjim otporom, dok je danas bilo nesto bolje i junacki sam odradio citavih 13 minuta...

Link to comment

Ja stalno idem na to, u pocetku nisam mogla da izdrzim duze od 5 minuta, sad, da mi nije dosadno, imam osecaj da bih mogla kol'ko 'oces. Elem, ja uvek ukljucujem cardio trening, a ponekad i onaj reverse. Kad bih znala kako da ukljucim intervalski, najverovatnije bih isla na taj, ali ne znam. Naslanjam se s pete na prste, ali, sad kad razmislim, 90% vremena mi je celo stopalo naslonjeno na onu, nazovimo je pedalom. Kao i za sve kardio vezbe, sto se vise pridrzavam kardio zone, mogu duze da izdrzim, cim prekardasim krene dusa na nos i gotovo. Kad udjes u stos, a ucices vrlo brzo, vise neces ni ici na neku drugu kardio spravu. Makar ja tako, a i mnogi u mojoj teretani. Kod mene je islo 5 min, pa 8, pa 10, pa 12, pa 15, pa 20, pa 25 i konacno 30, koliko sad u proseku ostajem. Jedino sto je nezgodno, ako je Life Fitness sprava u pitanju je da te mnogo brzo prebaci na manual kad skines ruku s onog drzaca, bukvalno dok popijes malo vode, on te vec skembao na manual.

Link to comment
Jel moze neko iskusniji da mi objasni kako se tacno koristi elipticni trenazer iliti steper, i koliko je ta simpaticna spravica dobra za topljenje masti? Najvise me zanima da li se treba oslanjati na one pedale na vrhovima prstiju ili celom tezinom nogu tj. celim telom? Juce sam radio prvi put i raspao se posle 10 minuta na fat burning modu sa srednjim otporom, dok je danas bilo nesto bolje i junacki sam odradio citavih 13 minuta...
jeote, sta je sledece, ugradjujes silikone i menjas pol?
Link to comment

Da znas da bi' mog'o, cenim da bi' bio ekstra riba. Ipak, za sada idem samo na zatezanje, gomilaju se milimetri sala pa pocinjem da pizdim.

...
Ja nikad nisam redovno radio kardio a sa steperom sam tek poceo i cini mi se da je dobar. Radicu ga sa trakom dok ne dodje lepse vreme a onda trcanje napolju + steper. Inace, u ova dva dana sam picio ovaj program sa druge slike (telefon mi nema jebeni blic pa je zato mracno):steper1.jpg?steper3.jpg
Link to comment

Ne vezbamo na istoj masini. Ovo bi bio kao neki "hill" a ja vise volim "random" (stepenicice raznih nivoa opterecenja). Taj random mi krece sa nivoa 5, ali moze da se desi da mi masina smanji opterecenja kad izadjem iz kardio zone.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...