Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Prvi putkad je video ortoped mi rekao da misli da nije potpuna ruptura a prekjuce kaze idi na ultrazvuk pa cemo videti sta moze dalje. Mozda me sjebala pauza od korone, jedan lokalni fizio mi je rekao da je tu bitno na vreme stimulisati te neke misice priraslice ili kako vec, da ne krenu da zarastaju kako ne treba, a ja vec par nedelja tapkam u mestu zbog izolacije i cinjenice da taj najbolji ortoped dezura samo cetvrtkom. Prosla me ruka, ne boli prakticno nista, nije vise ni plavo ali nije se mrdnuo misic i jako ruzno izgleda ovako skraceno. Videcu sad sa ultrazvukom kako ce proci ali nisam bas neki otpimista, mislim da sam se lepo sjebao dozivotno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Što doživotno? U najgorem slučaju možeš hirurški da središ to.

 

Opustio se 10 dana, žderem kao blesav, dosta slatkog i samo jednom vozio bajk i jednom neki jadni trening snage uradio. Telo se promenilo, iskočio mi stomak, pun sam vode, pogrbio se, sise se opustile...za 10 jebenih dana. Starost je grooooozna.

Link to comment

Bolelo kad sam se sjebao bas ludacki, sutra vec 20-30% manje, da bi sad doslo dotle da je 95% ok, osetim sam kad se nalaktim na tu ruku na krevetu dok cackam mobilni i slicno. A vizuelno meni licno uzas, biceps iskocio gore a tu fali dok na levom ide ravnomerno, nema taj vrh izbacen ali normalna duzina.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Potpuna ruptura, kaze ovaj dr da vidim s tim mojim da li operacija ili sta ali uglavnom ne valja. Usput ga pitao za ramena jer mi krljaju godinama sve jace, odradio mi gratis i to, jedno rame ima vode a drugo neke kalcifikacije, ni to ne valja. Otprilike sam u stanju raspadanja, pas mater.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment
12 hours ago, Zli Gli said:

Potpuna ruptura, kaze ovaj dr da vidim s tim mojim da li operacija ili sta ali uglavnom ne valja. Usput ga pitao za ramena jer mi krljaju godinama sve jace, odradio mi gratis i to, jedno rame ima vode a drugo neke kalcifikacije, ni to ne valja. Otprilike sam u stanju raspadanja, pas mater.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


 

Operacija ce to da sredi.Ramena ,pokusaj da se ostavis junk food,sto manje leba i law carbo sa mesom i bez biljnih ulja.Sve to ce da prodje za godinicu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Posle tri meseca renoviranja gajbe,nekoliko nedelje u Srbiji,polako se vracam u formu.Uzeo sam masinu za veslanje ali sa hidraulicnim pogonom i jako sam zadovoljan.U odnosu na klasicnu ,mnogo vise radi jezgro i ledja.Jos da oslobodim sobu za aktivnosti i instaliram postolje za zgibove i ko mator momak.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja krecem ovih dana ponovo, iako je mrka kapa od operacije. Kaze doktor Ninkovic, sugradjanin koji radi u NS i koji vazi za mozda najjaceg za te sportske povrede, da sam zakasnio za laganu uspesnu operaciju. Fasovao sam koronu par dana posle povrede a svakako ne bi smeo da operise jos mesec dana posle izolacije. Otislo mi 9cm, skvrcio se misic, od cega je 5-6 vidljivo i opusteno a pogotovo kad nategnem ruku, cak i sad kad sam atrofirao. Kaze da odustanem ako hocu da resim samo estetski da izgleda normalno jer ce mi ostati dva oziljka, drugi sa kolena odakle bi uzeo tetive ili sta vec, a i kao vezivao bi taj sjebani misic za neki drugi, valjda brahialis, za neku drugu glavu umesto te "originalne". I u nekom slucaju bi postojala sansa da ne mogu skroz da ispruzim ruku. Tako nesto, mozda sam pomesao ali uglavnom je zakljucak bio da batalim jer nisam profi sportista koji zaradjuje od toga i da se pomirim sa skracenim bicepsom. Divota.

Sad idem jos rekreativnije nego inace, vise da ubijem vreme nego sto mislim da cu nesto uraditi jer sam se smorio najstrasnije. 15cf53bc4444fb75b61c74d8882c06c0.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

A ako resim da ipak operisem, da mu javim 10. januara jer tad krece opet da radi posle godisnjeg. Kad vidim spisak priprema za operaciju, nemam bas neku volju. 1c8102f550ed3ac336ddf2e4b49cc275.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...