Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

1 minute ago, Heaviside said:

+1 za my fitness pal

Nema šta, već sam i napisao, ukupan unos kalorija i odnos p, m ug su najvažniji. Jedino se ne slažem da je "šta" važnije od "koliko" ako želiš da smršaš, ali nebitno i jedno i drugo je važno. 

 

@John Coltrane

Pa, nema veze kada ustajem. Jedem od 13 do 23. Znači 14/10. Aj ajde ako te zanima, ustajem u pola 8, ležem oko 12. Još jednom, nema to mnogo direktnog uticaja na mršavljenje, to je pre lifestyle priča. Autofagija, longevity, energy levels ovo ono. Ne bih rekao da je totalni bullshit pošto ipak ozbiljni univerziteti izbacuju radove na tu temu. Ja se bolje osećam, pa nek je i placebo. 


Kako izdržiš više od 5 sati bez hrane?

Kako savladaš glad tj. posle koliko dana/nedelja se organizam navikne?

  • Haha 1
Link to comment

Ja sam se navikao za jedno 2, 3 sedmice. Zapravo sam prvo probao da jedem ujutru, a da rano prestanem, ali sam se budio noću gladan nekoliko dana i odmah sam odustao. Jebeš sve ako san ne valja. Posle dao još jednu šansu ali da ne jedem ujutru. Ujutru kafa pomaže ali ne prija svakome na prazan stomak. Može čaj, ja preferiram cold brew kafu, diže a laganija je za stomak od klasične. Popijem dve kafe od ustajanja do 1 i super sam, to mi je zapravo najproduktivniji deo dana. Mnogi tako jedu, čak i profi sportisti koji imaju veliku potrošnju. Dosta ih čak jede samo jednom. Mike tyson i jack dorsey mi prvi padaju na pamet. Đoković valjda 16/8.

Link to comment

Ja ako ne rucam max 5sati od doručka, spremna sam da ubijam.... Ručak mora da je mesiste neko, obilno, uz obaveznu salatu i povrće.  Večera retko, ponekad tuna i jogurt. Uveče cepam čokoladu i kalorije tipa dua čokoladna mus torta, alkohol... 

 

Ujutru prvo doruckujem, svetinja u mojoj kući jer volim to na miru da radim... Dva tosta, buter, med organski, časa iscedjenog limuna, grejpfrut i pomorandže. Pa tek onda kafa, 4 espresa sa jednom kockom leđa. 

Dnevno prednjem peške od 5-20km juri tamo vamo, obavezno odspavam 8-9sati iz cuga. 

 

 

Kako možete bez doručka?!?! :ohmy:

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

ja sam u poslednjih pola godine-godinu jedno tri puta spojio 48h bez hrane. 

samo kafa i voda. 

definitivno je lakše spojiti duže bez hrane ako u nekom periodu srozaš unos karbsa. 

 

Link to comment
33 minutes ago, Heaviside said:

+1 za my fitness pal

Nema šta, već sam i napisao, ukupan unos kalorija i odnos p, m ug su najvažniji. Jedino se ne slažem da je "šta" važnije od "koliko" ako želiš da smršaš, ali nebitno i jedno i drugo je važno.

 

da, ovako napisano je definitivno malo nategnuto, uvaženo. :)

 

više sam hteo reći da sa pravom ishranom čovek nikad ne mora da bude gladan da bi gubio kilograme, ali mi bilo mrsko da objašnjavam. svakako da se ne može jesti u neograničenim količinama, ali umesto 600 kalorija cokolade unesi 600 kalorija piletine i bićeš definitivno dosta duže sit

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
4 hours ago, John Coltrane said:


Kako izdržiš više od 5 sati bez hrane?

Kako savladaš glad tj. posle koliko dana/nedelja se organizam navikne?

ti si sine besan a ne gladan :fantom:

Link to comment

izašle su nove preporuke u vezi sa fizičkom aktivnošću i može se reći da smo nadrljali :lol: Glase otprilike budite fizički aktivni stalno i nemojte uopšte da sedite.

 

Podigli su granicu na 150-300 min nedeljno za umereni aerobni trening ili 75-150 minuta za intenzivni (ranije je bilo do 150/75), faktički sa 5 dana po 20 min, na 5 dana po sat vremena  za umereno i to sve kao minimum, a strong recomm. je povećati i preko ovog nivoa.

 

Srećne vam nove preporuke :happy: 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Kelt said:

world health organisation

Pa da.Vezbajte kao blesavi i jedite 6,7 puta dnevno,po mogucstvu sto manje mesa a sto vise veganskih pljeskavica i ugljenih hidrata.Onda kad ne budete mogli,imali vremena da ko ludak ustajete pre posla da trcite,i ugojite se ko zver zbog unistenog insulina..e onda ko vam je kriv kad ne trenirate.

Kellogs i Monsanto vole vegane polumaratonce najvise u svijet.

  • +1 2
Link to comment

Kakve pecurke si jeo? 

 

Ako ti je tesko dnevni 20min da se istegnes, nesto malo vezbas onda ti bas ne volis sebe

 

 

Dokle je on stigao... Napali ga vegetarijanci :D

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...