Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

14 hours ago, Zli Gli said:

Dobro, sad kad malo razmislim, moguce da sam imao vise puta nesto priblizno ovome, varijanta nesto obilno sa rostilja sa mnogo zacina i posle mnogo slatkisa, ali svakako redje. 

Kad vec kes nije vise toliki problem,zasto ne kupis lepo gainer?Mutant mass shejk,imas u jednoj casi 500,600kcal.Imam kolegu koji je fazon kao vi,zaboravi da jede .Ima oko 64,65 kg na 1,78m.Izgleda kao Konor Mcgregor minimi.Jedini period kad je nabacio masu,jeste kad je shibao po gainer shejkovima.

Link to comment

Gejneri su lepog ukusa, jedan jedini put sam to pio i bio se navukao i kad nisam isao da vezbam ali nisam siguran da su sjajni za cistu misicnu masu bas. Meni je zapravo najveci problem keva koja misli da su svi koji vezbaju debili, samo treba setati lagano, proteini i ostalo su americki otrovi i sranja a uredno mi popije pola kad napravim nesto u blenderu, kombinacija voce i ovsene i protein... uz recenicu "pa dobro, lepo je" :frust: Ne konstatuje me 2% kad kukam da treba da mi sprema zdravu hranu i jebiga, to mi je sto mi je. Naravno, sad odjednom kad smo u izolaciji mi sprema i uncle ben's pirinac koji stalno kupujem i neke testenine i piletinu i curetinu i svega necega zdravog, maslinovo ulje se trosi, sve po redu, a ja ne vezbam :laugh: Kad mi treba i kad kukam, ne vredi ni sto placam i kupim to sve sam, jednostavno nece da sprema i to je to, ja se smorim i jedem splacine.

 

Zeniti se mora, i to neka seljancica koja nema ambicije da bude starleta i ne radi nista u zivotu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo kako bi to trebalo da izgleda u teretanama, u Srbiji:

 

(nema tu leba)

 

Quote

 


Teretane

Na vidnom mestu biće istaknuta pravila ponašanja za zaposlene i korisnike kluba, kao i Pravilnik o ponašanju zaposlenih, korsnika fitnes klubova i bezbednoj upotrebi opreme i rekvizita za rekreaciju i fitnes, piše Blic.

Pored toga, uživaoci usluga ovakvih mesta ne treba da se iznenade ukoliko na ulazu u teretanu vide takozvanu dezo barijeru. Prilikom ulaska i izlaska svakog korisnika ili zaposlenog, obavezno je dezinfikovati ruke preparatom na bazi 70 odsto alkohola.

Takođe, oprema i sprave za vežbanje moraju se dezinfikovati posle svake upotrebe.

Korisnici usluga moraće da se naviknu i na to da će termine za vežbanje morati da zakazuju unapred, telefonom ili elektronskom poštom, odnosno onlajn.

Raspored sprava za vežbanje i druge opreme, odnosno organizacija vežbanja, mora biti takva da u svakom momentu između vežbača bude fizička udaljenost od najmanje dva metra, odnosno 10 metara kvadratnih po vežbaču.

Lekari preporučuju da se vežbe, ako je to moguće, rade na otvorenom uz bezbedno distanciranje.

"Treninzi na otvorenom se više preporučuju nego u zatvorenom prostoru. Ja lično ne mogu da zamislim vežbanje u teretani a da se poštuju propisane mere", rekla je ranije za tv Pink epidemiolog Darija Kisić Tepavčević.

 

 

 

Edited by Friend
Link to comment

Nema od toga nista ako se bude kontrolisalo, nemoguce je sve ispostovati. Ja verovatno necu ni pokusavati da krenem, ovo leto cu ili da iskuliram ili cu se naterati da idem na neko od otvorenih igralista i nadjem usput neke bucice, s tim moze 50% vezbi da se odradi.

Link to comment

Iskreno, ne bih ti preporučivao da to kupuješ iz razloga koje ću navesti dole. Naravno, ti sam proceni koliko će ti koristiti i da li vredi kupovati, i kako ćeš dalje s njim.

 

Meni su čajnici jedni od zajebanijih rekvizita za vežbanje, dobri su za dvoručne vežbe (pehar čučnjevi, poluuzmah, pun uzmah), odlični su i za jednoručne (nabačaj na rame, pa ono tursko ustajanje <- ultimate vežba za celo telo), ali tu baš moraš da znaš tehniku, inače ćeš se lupati čajnikom po rukama i može doći do povrede. Pa ako nisi uvežban sa njima nisam siguran da bi umeo pravilno da ih koristiš, a 16kg mi se čini kao velika kilaža za vežbanje tehnike (bar bi meni bila).

 

Druga stvar je što mislim da ti je jedan čajnik nedovoljan, ja bih uzeo bar 3, jedan oko 10ak i jedan oko 20ak kila. Sa ovim od 10ak bi mogao da vežbaš tehniku, a 20 ti je prirodan upgrade jednom kada kreneš da cepaš vežbe. E sad, to je sve skuplje i nepraktično, treba držati negde gomilu gvozdene opreme.

 

Lično, pre bih kupio dve šipke za bućice i set ploča za njih, da imaš malo prostora da barataš sa opterećenjima.

 

 

Link to comment

E, hvala na savetima.

 

Ne pitam za 16kg zbog ponosa, potpuno sam svestan šta je 15god kancelarije učinilo mom telu, a pre pola života sam recimo nosio po džak cementa ispod svake miške jer me je mrzelo da idem po kolica. Sad mi to deluje kao neka druga osoba potpuno.

 

Uglavnom, bodyweight vežbe su mi no-no u ovom trenutku, a za kettlebell čitam kako uključuje (swing pre svega) i kakav-takav cardio, te boljitke za leđa pre svega. I onda svuda tih 16kg kao preporuka za start. Nije mi frka, posebno kad se nakanim, uzeo bih i više težina za postepeno napredovanje - još samo da mi kažete gde.

Link to comment

ma nije uopste pitanje snage. siguran sam da tih 16 kila svakoj prosecnoj osobi nisu nista, poenta je da do savrsenstva izvezbas pokret, a to je malo zajebano ako nemas instruktora. 

ja ih sve vise koristim, a u poslednje vreme (dok su jos radile bilderane) skroz sam se presaltovao na dedlift sa 2 zvona od 36, e to je recimo odlican kardio. 

nemam nazalost pojma gde mogu da se kupe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...