Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

rekao bih da nije bas najsretnije oznaceno sta koja vezba pogadja, odnosno nema inteziteta koliko posla otpada na koji misicja bih ti preporucio 1. i 4. i sa time radis najvise prednje i srednje rame i onda za 'zadnje' sednes na nizu stolicu, ispruzis noge, povijes telo prema nogama (da ti grudi budu na nekih 20cm od butine ili koliko ti vec odgovara), stavis bucice ispod nogu i onda razvlacis tegove na nacin na koji se to radi u vezbi br.2.kada radis vezbu 4 imas dve opcije. ako 'vuces' usko, onda ti pogadja taj gornji deo trapeza, a ako vuces u sirini ramena, onda gadjas vise srednje rame. ja recimo ne zelim da suvise razvijem taj gornji trapez jer ga vec imam dobrog, a po drugima vidim da moze da izgleda uzasno, pa se trudim da radim sa sirim vucenjem.

Link to comment

Na ovom sajtu daju uopsteno. Na exrx.net je donekle preciznije objasnjeno. Bas sam sad hteo da dodam vezbe za zadnje deltoide2a6a8b7.gifOd preostalih mi je bitno da ne dupliram. Pretpostavljam da bi ukupno trebalo da bude tri vezbe (ova gore i jos dve).j818vc.gifDok ove dve pogadjaju istu grupu (ako sam dobro shvatio)30rtzdw.gif9vhb12.gif

Edited by nbg4ever
Link to comment
u procesu mrsavljenja nije preporucljiva zbog visokog glikemijskog indeksa, bez obzira sto je niskokaloricna.
odakle ti to da lubenica ima visok glikemijski indeks (naravno spram drugog voca)
Link to comment
pwned! :lol:
Uh, kako mi zao sto nisam video ovu ispalu :D
30rtzdw.gif9vhb12.gif
Cetvrta ti gadja znatno vise grupa misica (duplira ti se sa ovom na slici br 2. ali mi se cini da je jedna vise gadja srednje, a jedna vise prednje). Da se ja pitam mogao bi tu raditi i sve 4, ali bice bolje da misljenje daju i ostali. Edited by Hustler
Link to comment
pwned! :lol:Uh, kako mi zao sto nisam video ovu ispalu :D
Nije bas ispala. Izgleda zabranjuju outside linking, pa se umesto vezbe pojavi Count Dooku :D2vlkze0.jpg
Link to comment
odakle ti to da lubenica ima visok glikemijski indeks (naravno spram drugog voca)
ima u svim knjigama o ishrani dijabeticara, recimo grejp je oko 25, jabuka oko 40, lubenica preko 70.
Link to comment

@nbg4ever za ramena je dobro raditi sto vise razlicitih vezbi, radi aktiviranja svih vlakana.Shoulder press je najvise za srednje rame

Edited by mary mary
Link to comment
IshranaPotpuno izbaciti: Svinjsko meso, Bilo koje pohovano ili prženo meso, Mlečne proizvode sa više od 0% masnoće, Sve iz pekare i sve od testa (pite, pice, paste) i beli hleb, Slatkiše, sve Sokove, Grickalice, Suhomesnato, Majonez, Šećer.Poželjno za jesti (UH): Integralni hleb, Musli (celo zrno bez masti npr. Kelloggie’s), Voće (izuzev banane, grožđa i lubenice).Poželjno za jesti (Proteini): Sve ribe (uključujući i konzerve), Svi morski plodovi (šjoljke, lignje, hobotnica), Pileće i Ćureće belo, Goveđi i Konjski ramstek i biftek, Jaja, Jogurt (Fit sa L-Carnitinom) i sir sa 0% masti,.Poželjno za jesti (niskokalorično): Boranija, Cvekla, Kupus, Paradajz, Paprika, Zelena salata, Krastavac, Šargarepa.Poželjno za jesti (ostalo): Maslinovo ulje u salati, Bademi, Lešnik.Obroci: 5-6 dnevno (idealno na svaka 3 sata), umereni obroci, uveče izbegavati UH.
Prosiricu sa par preporuka:- mesto muslija bih jos jednom preporucio Hahn ovsene pahuljice koje kostaju 100din za 500gr i ima ih u svakom marketu. daleko najprijatnije za zobati- ne treba praviti gresku pa se razbijati od lesnika i badema (kao neki 2014.gif ) vec da uzeti svega nekoliko, svaka dva dana recimo, jer ih uzimamo zbog 'dobrih' masti. 100gr badema ima 550 kalorija, sto vam dodje kao jedan obrok ili 100gr eurokrema. ostale semenke takodje mozete izbegavati- mozete uzeti multivitamine, minerale koji idu zajedno u jednoj piluli. dvomesecno pakovanje je oko 900 din, a Riblje ulje, odnosno omega3 je iste cene- Od voca sampion GI su visnje (22)uostalom evo jedne tabele http://www.southbeach-diet-plan.com/glycemicfoodchart.htm gde mozete videti i da lubenica ubija sa GIa ako zelite brzo da saznate sta ima koliko kalorija savetujem da na firefoxu instalirate 'add to search bar' extenziju i onda ubacite u vas search ovaj engine http://www.kalorije.net/modules/namirnice/index.phpcita i engleski i srpski i daje neke vrednosti za komplikovanije obroke sa par sastojaka, sto naravno nije 100% tacno ali koristi kao priblizna orijentacija i tu sve naravno zavisi koliko cega jedete. recimo mladi luk ima vecu kalorijsku vrednost od paradajza, ali jedan paradajz u proseku ima 150gr, a u tih 150gr staje nekoliko ociscenih veza mladog lukaI na kraju pomenimo i jednu od bitnijih stvari -refeed. ReFeed je dan u nedelji kada u dijeti ne treba imati deficit vec suficit kalorija i to napravljen od svih tih namirnica koje biste inace jeli (znaci ne 'varate' sa picama i slatkisima, vec jedete vise ribe, belog mesa, povrca, mleka, ovsenih i sl). Taj dan suficita je tu da vam se telo malo povrati i da se hormoni dovedu u normalu, misici dobiju glikogena, a vas metabolizam ne uspori. Edited by Hustler
Link to comment

hej, eksperti, mrzi me da čitam celu temu pa sam bacio pogled na poslednjih par strana, ima tu dosta OK saveta. uglavnom, voleo bih da mi neko preporuči jednostavni režim treninga koji mogu da sprovedem i kod kuće, umesto da kombinujem teretanu, trčanje, i šta sve ne. znam, reći ćete, "ali imaćeš bolje rezultate ako budeš ovako i ovako trenirao..." i sigurno ste u pravu, ali znam da ne mogu toliko da se disciplinujem pa je bolje da ne krećem s nekim režimom koji ću brzo da narušim. evo osnovnih podataka:29 godina/ 185 cm/ 81 kg. relativno mršava figura sa stomakom nesrazmerne veličine i onim salcetom sa strane. cilj je očigledan - skidanje stomaka, i ako je ikako moguće da ne ojadim ovo malo mišića što imam.predistorija: ovisnik o slatkišima, pecivu, i svim mogućim nezdravim, kaloričnim i slasnim produktima. pre par godina sam sproveo dijetu i režim treninga na svoju ruku, bez nekih savetovanja. vozio sobni bajs 3-5 puta nedeljno, radio sklekove, redukovao ishranu, i nakon 3-4 meseca sam uspeo da skinem 6-7 kila tačno tamo gde treba. ubrzo prestao da treniram, ali sam uspešno održavao navike u ishrani i kilažu narednih godinu dana. oko nove godine se ponovo navukao na lošu hranu, i eto me na početku.pošto je već jednom urodio plodom, i sad bih voleo da sprovedem sličan režim treninga, samo eventualno na malo profesionalniji način i uz savete Hustlera :Hail: i ostalih vedeta ovog topica.odnosno, koliko često treba da vozim sobni bajs, po koliko minuta, šta jesti pre/posle treninga, kako kombinovati sa sklekovima ili trbušnjacima, i tako to.

Link to comment

He, pa vidim da ti vec znas sta treba raditi. Posto kazes da ti se salo gomila samo na tm pojasu, dok ti je ostatak relativno mrsav, onda ces salo tu i dosta brzo i vidno gubiti. Nekakvu misicnu masu bi mogao odrzati sa dosta proteina u ishrani, ali racunaj da ces nesto izgubiti. Medjutim posle mrsanja, ako nastavis za dobrom ishranom mogao bi na ostatak tela nabaciti jos misica, ako nastavis da vezbas, al to je vec naravno stvar tvoje motivacije. Racunaj na to da si po tvojim merama atletske gradje (mesomorph) i da bi mogao imati dobru gradju, ukoliko se malo potrudisOko ishrane vec pise dosta, ja bih jos samo dodao ovu spravu za racunanje potrebnog unosa kalorija u toku dana. Na kraju ima i jos jedna racunica, ali se za pocetak ne morate zamarati time.http://www.mediafire.com/?mqywmdzmytlSto se tice vezbi, ako ti se ne ide u teretanu, a ni meni se ne ide do kraja zivota, pa sam kontao sta bih jos mogao raditi uz trcanje, onda bih to ovako prosirioSklekove mozes izmeniti, pa da jednu seriju dignes noge na neku vislju povrsinu i tako ces raditi gornji deo grudi, posle toga normalne sklekove (sredji deo), pa posle toga propadanje na stolicama (donji deo) i naravno u sve tri vezbe ti ucestvuje jos dosta misica. Mozes ugraditi sipku za zgibove negde u stanu i njih mozes raditi tri vrste: siroki iza i ispred glave i sa uskim hvatom (dlanovi prema tebi i sake da se dodiruju).Trbusnjake bi trebao ubaciti, zajedno sa ledjnim. Evo jednog videa za trbusnjake, sa time sto pretposlednja vezba lomi ako se radi na kosoj povrsini. inace za trbusnjake bi trebao da vidis koje ti vezbe najvise odgovaraju. U related videos ces imati jos vezbi, ali ih mozes i sam drugde potraziti, pa sklopiti program za gornje, donje i trbusnjake sa strane. Ja sam probao bas mnogo vezbi dok nisam skontao sta mi je najbolje lezi. Ja recimo imam jako dugacke noge pa mi neke vezbe sa za donje trbusnjake nikako nisu prijale.Bicikli vozi uvek posle vezbanja, jer si iscrpeo misice i onda ce telo poceti da 'jede' salo. Probaj HIIT o kom smo pricali na topiku o trcanju, tamo ces uraditi i misice nogu, samo za HIIT je potrebna solidna kondicije, pa ti kreni sa dosta manjim intezitetom i brzo bi trebao da dogurati do punog trcanja. To je daleko najbolja stvar za gubljenje sala, a tu bi usput trebao i noge razviti. takodje HIIT bi ti kasnije omogucio i da trcis duze distance, a trcanje je jako lep sport.Ako nisi za trcanje mozes i mozda da probas da se zezas sa vijacom (ja sam svoju platio 140 din, al je jos nisam savladao :D )A evo i sajta za domacinsko vezbanje sa tezinom sopstvenog tela http://www.bodyweightculture.com/tu bi isto mogao naci korisnih stvariGledaj samo da napravis neki sistem vezbanja. Kada nagomilas sve vezbe koje bi radio, podeli ih nekim logicnim rasporedom u recimo tri dana i to bi bilo to.Kontam da bi ovde i ostali imali sta da dodaju, jer je ovo samo moje misljenje, a daleko sam od toga da znam koliko treba

Edited by Hustler
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...