Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

5 hours ago, Milogled Bluff said:

100 iz bencha. Kako je to besmislen benchmark (no pun intended). Ne zelim da umanjujem uspeh Nisam Jaoa (i ja sam se svojevremeno ozbiljnije bavio bencom i dosao do slicnog kvocijenta), ali evo jednog jednostavnog pitanja: da li biste za selidbu pre pozvali nekoga ko dize 100 iz benca ili 50 iz clean and press-a? Znaci ono, sipka je na podu, i ti treba da je prvo nabacis na ramena, a zatim podignes iznad glave. Sad, mozemo da razvijemo beskonacnu diskusiju oko toga sta je teze i funkcionalnije, ali ono sto ni budala ne moze poreci je da se clean and press skoro nikad ne uzima za merilo snage, a bench press stalno i bez izuzetka. To je, po meni, jedna od najvecih besmislica u svetu dizanja tereta, a konkurencija je zestoka. Ako se neko ne slaze s ovim, molim ga da mi odgovori: kada je poslednji put u zivotu obavljao neki fizicki posao lezeci na ledjima?

+1

Izuzetan uspeh.

Link to comment

a dobro šta sad. Pre nove godine sam prvi put izmerio max na bilo kojoj vežbi sa tegovima. Polako izbaciću ja i 120 a onda će ostati samo zli gli da mi se smeje. I možda ovaj jerry, al šta on koji k, sa 107k je druga kategorija.

Link to comment

ne znam sad koji su koji, al recimo da ove sa dlanovima ka licu više ne radim. Nešto mi taj položaj neprirodan. Samo dlanovi u napred.

Link to comment

Ti sa dlanovima ka licu su prelaki, njih radim samo reda radi.

 

Drago mi je da ti i Darling radite na šipci, pre nego što sam krenuo sa teretanom, i ja sam prvo počeo sa šipkom. Sećam se kad je jednom pala, a ja tresnuo na parket, onda sam se opametio, pa sam zakucao gomilu eksera sa obe strane da je bolje drže...  

 

 

Mislim da (kod roditelja) i dan danas tako krvnički zakucana stoji na ulazu u moju nekadašnju sobu...  :D

Link to comment
12 minutes ago, nisam ja said:

ne znam sad koji su koji, al recimo da ove sa dlanovima ka licu više ne radim. Nešto mi taj položaj neprirodan. Samo dlanovi u napred.

 

to se na sprskom zove pothvat (chin up) i nathvat (pull up), oba su legitimne vezbe, gadjaju ledja i ruke u razlicitim odnosima. i taj s neutralnim takodje. dosta je vazno i da ti je sipka udobna, da je rukohvat udoban i kolko je debeo, na kojoj je visini, za neutralni i da su gripovi na odgovarajucoj sirini. vidis koliko izgovora imam za los rezultat u zgibu. cosavi djoka :D

kad sam prvi put naredjala 12 u seriji, pocela sam da radim zgibove s teretima, i vise ne znam koliki mi je max rep. najvise s teretima sto sam uradila 4 neutralnog hvata s 15 kila (i pojas od tri kile, al to se ne racuna), i to na kraju treninga nogu, iz zezanja, kao aj da vidim da l mogu iti jedan. kad ono 4. da sam morala, sigurno bih podbacila :D

 

 

Link to comment

jašta, pothvat i nathvat, ne znam koji mi je đavo. Naši nazivi su eksplinatorni dok su strani zbunjujući jer i kod pullupa mora brada iznad šipke.

apropos vratila. Naručio ja vratilo preko kupujem prodajem. Kad je stigla karakondžula mislio sam da ću da vratim. Avaj nađoh jedino mesto gde je moglo stim da mu sile baš ne imponuju jer sam ga okrenuo tako da normalni ugao trougla bude dole. Onda sam ga naravno izvadio iz zida kad sam izvodio sa nekim zgibom gde prebaciš težinu na jednu ruku i istovremeno savijaš to koleno prema laktu. Posle su došli jači šrafovi. Oni podnose zgibove sa istovremenim dizanjem nogu u 90.

 

Link to comment

ja bih volela da imam pulap bar iz plafona, obrnuto cirilicno p zavareno za armaturu. valjda cu jednog dana napraviti to sebi. al onda cu stalno visiti s gvozdene grane :D

 

Link to comment

Bez obzira da li je pull ili chin up, slična je vježba i nepotrebno je isticati razlike, osim ako se ne bavis body bildingom pa zaista pogađaš specificne grupe mišića. Vise radi ili biceps ili ledja, ali probaj raditi pull up bez da angaziras bicepse. Najbolje je kombinirati, osobno mislim da su karike najmoćnije oruđe. Kombiniras i pull i chin, s mogućnošću izmjene položaja usred pokreta ( na pola nadhvata okreneš zapesća i zavrsis u pothvatu ili obrnuto...). Imam ih vec desetak godina doma i kud i kamo bolja varijanta nego sipka (koja ogranicava). Sljedeca je prednost sto imas nakon minimalno manevriranja upotrebu antagonista... spustis stopere i vec si u dipu.. do dna i eto te u skleku (koji su, opet zbog ukljucivanja stabilizatora mnogo zahtjevniji)... itd

Link to comment

ok. Topic zaključan. Osim ako se ne javi toni da istroluje sa 1.76 kauboja i kaže kako on levitira a to angažuje svaki mišić u telu i šire.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...