Jump to content
IGNORED

Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Prosto osecam kako napetost izmedju mene i Japana raste.Japan recognizes Kosovo's independenceTuesday, March 18, 2008 at 10:42 ESTTOKYO ? Japan recognized Kosovo's independence Tuesday, with Foreign Minister Masahiko Komura expressing hope that it contributes to long-term stability in the Balkan region. Speaking to reporters after the Cabinet endorsed the decision, Komura said Japan hopes to continue its friendly relations with Serbia, which has "traditionally been a good friend of Japan." The announcement came a month after Kosovo's parliament declared the province's independence from Serbia Feb 17 with the support of the United States and many European Union members despite staunch opposition from Serbia and Russia.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Mala diverzija sa teme: sta se desava sa Koizumijem? Je l jos uvek politicki aktivan?
Izgleda da nije. Ne cuje se da je ziv.Njegov naslednik (Shinzo Abe) je dao stavku posle godinu dana.Sada je PM neka suklata iz naftalina, starcina koji je bio u paznji javnosti jedino kada je isao na poklonjenje Bushu. Jedina stvar, koja je zanimala vrlo mali deo javnosti (koji govori engleski), bila je kako ce Bush da izgovori njegovo ime (Fukuda). I to je sve.
Link to comment

Stavljanje soli na rep...Serbia recalls envoy after Japan recognizes KosovoWednesday, March 19, 2008 at 06:54 ESTBELGRADE ? The Serbian government on Tuesday decided to call back its ambassador to Japan, Ivan Mrkic, from Tokyo after Japan earlier in the day officially recognized Kosovo, which declared its independence from Serbia last month. The ambassador was ordered by the Serbian foreign ministry to leave Tokyo within 48 hours and return for consultations after handing over Serbia's protest note to Japan over the recognition, a statement by the ministry said. Meanwhile, Kosovo's Prime Minister Hashim Thaci expressed hope Tuesday that his nation can strengthen relations with Japan now that Tokyo has recognized Kosovo's independence. The government of Kosovo aims for economic development by deepening cooperation with Japan, Thaci told Kyodo News, expressing hope for investments from Japan to improve Kosovo's economic situation, currently marked by high unemployment and poverty.Pa tako i treba...ko im je korisniji za konsultacije nego neko iz Japana. Bar moze da prenese japanska iskustva iz totalne samoizolacije 1633-1868, ako uopste ima predstavu o tome.Steta da odlazi, bas mi je trebao da prebacim neku lovu iz Bg na racun u UFJ banci...Oktobar 2006:B92: Imam još dva pitanja. Juče je Blic u jednom tekstu pomenuo gospodina Ivana Mrkića, za koga kaže da je nekadašnji ambasador SRJ na Kipru, na predlog Saveta ministara bi trebalo da predstavlja našu zemlju u Japanu. Taj Mrkić, po pisanju Blica, je poznat i kao čuvar trezora porodice Slobodana Miloševića na Kipru, i da je bio ambasador u Nikoziji baš u vreme kad je novac na Kipar prebacivan diplomatskom poštom. Ko je taj gospodin Ivan Mrkić? Drašković: Ja neću da odgovaram na takva pitanja, ja moram da branim dostojanstvo države i dostojanstvo diplomatskih predstavnika. Nažalost, i opšti je talas sada po našim medijima da se ta institucija Državne zajednice Ministarstvo spoljnih poslova, za koje tvrdim da najbolje moguće u ovim okolnostima radi svoj posao, da se i ona degradira. Neću da odgovaram na takva pitanja. U pitanju je karijerni diplomata, čovek iz kuće. Sve je to neistina.

Link to comment

Daj da ja budem ambasador! ne moraju smestaj da mi placaju samo platu, a diplomatske i ostale veze vec imam cool.gif hehe, Fukuda, kao zenino devojacko prezime. "fukuda system"!

Link to comment
Izgleda da nije. Ne cuje se da je ziv.Njegov naslednik (Shinzo Abe) je dao stavku posle godinu dana.Sada je PM neka suklata iz naftalina, starcina koji je bio u paznji javnosti jedino kada je isao na poklonjenje Bushu. Jedina stvar, koja je zanimala vrlo mali deo javnosti (koji govori engleski), bila je kako ce Bush da izgovori njegovo ime (Fukuda). I to je sve.
Ispravka...vidim da Koizumi daje intervjue. Steta da nije ostao, bio je sjajan tip. Njihova partijska pravila pa nije mogao.
Link to comment
Joj, ne vredi. I dalje vidim gram puss. :D
Granpasu igraju 5. aprila protim "Morunesu". Pojam nemam koji je to tim.granpas.jpgAko se zateknem tamo, mozda odem da vidim Piksija posle utakmice. Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 10 years later...

Pozdrav svima, vidim da se na ovom topiku nije pisalo 10 godina ali vredi pokusati. Bicu primoran da u roku od narednih par godina posetim Japan na par meseci zbog usavrsavanja jezika. S'tim u vezi imam par pitanja:

 

Da li bih ja, kao drzavljanin Srbije koji zivi vani, u Japanskoj ambasadi ovde mogao da sredim sve potrebno za posetu Japanu na manje od 90 dana? Kapiram sto ne bi moglo, ali pitam za svaki slucaj.

Da li je i dalje na snazi zakon za nase drzavljane, gde ukoliko ne idu poslom u Japan, mogu ostati tamo do 90 dana bez vize? Cujem po profesorki i kolegama u Francuskoj da nije prosto srediti svu potrebnu dokumentaciju za odlazak ali se nadam da se to pre svega odnosi na ljude koji putuju poslom, dok je turistima jedini problem skupiti novac za boravak... ili se varam?

Koliko bi me uopste sve to ukupno realno iskostalo i koje su najjeftinije opcije?

Link to comment

Već zamišljam kako policija pakuje mladog nelegalnog migranta u kombi, dok se on brani: „Ali Yoyogi mi je rekao da mogu da ostanem još bez vize!“

 

Umesto nepoznatih ljudi, 

Pozovi ambasadu da ti objasne za vize, a možda mogu da ti preporuče program razmene studenata.

 

Troškovi, prevoz do tamo nije slup, od oko 600 evra.

Smeštaj od 50e noćenje (može i jevtinije neki prostiji smeštaj), a klopa bi te izašla bar 500e mesečno, i to vrlo skromna varijanta.

Ako rešiš smeštaj povoljnije mnogo bi ti značilo.

Link to comment

Hvala ljudi. Inace vathro procitao sam to za vize na sajtu Japanske ambasade u Beogradu. Da, definivno mi preostaje da se jednog dana prosetam do ambasade i saznam sve detalje, a zatim preko neta vidim sve opcije u vezi sto jeftinijeg smestaja. Hvala na informacijama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...