Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa ti odmah da potvrdis Henry-jevu mudrost svojim misljenjem. Pohvalno, pohvalno.
nije mudrost nego (fiziološka) činjenica.nego, šta kažeš, za smeće je stav da je agresivna sekta ljude(!) bacala na smetlišta pa zatim otkopavala ista i premeštala ih na druga i da ih zbog toga treba ukinuti?a da, zaboravih, to je ta 1 i jedina politika 3. puta. narodnjaci nisu pravi predstavnici tog puta jer su se privoleli jednoj strani.
Link to comment
nije mudrost nego (fiziološka) činjenica.nego, šta kažeš, za smeće je stav da je agresivna sekta ljude(!) bacala na smetlišta pa zatim otkopavala ista i premeštala ih na druga i da ih zbog toga treba ukinuti?a da, zaboravih, to je ta 1 i jedina politika 3. puta. narodnjaci nisu pravi predstavnici tog puta jer su se privoleli jednoj strani.
Mene uopste ne cudi kako i zasto si ti izreku da je misljenje kao i dupe - ima ga svako, pretvorio u "svako dupe ima svoje misljenje". Ako tebe cudi na pragu si ozdravljenja, jer kazu da je prepoznavanje problema pola izlecenja. Ako te ne cudi, predlozio bih ti jednu adresu u Palmoticevoj gde se staraju za one koje takve stvari ne zacudjuju.Sto se stoke tice, preporucujem ti na citanje razmisljanje Vojina Dimitrijevica (ili Radeta Stojanovica, ne secam se vise a i popilo se :rolleyes: ) o lepotama "diktature demokratije" (mislim da je on to nazvao "demokratura"). Blagotvorno je za sva cula. A i za mozak. Ko ga ima.
Link to comment
Mene uopste ne cudi kako i zasto si ti izreku da je misljenje kao i dupe - ima ga svako, pretvorio u "svako dupe ima svoje misljenje". Ako tebe cudi na pragu si ozdravljenja, jer kazu da je prepoznavanje problema pola izlecenja. Ako te ne cudi, predlozio bih ti jednu adresu u Palmoticevoj gde se staraju za one koje takve stvari ne zacudjuju.
bitno je da si shvatio poentu, za mene ćemo lako.
Sto se stoke tice, preporucujem ti na citanje razmisljanje Vojina Dimitrijevica (ili Radeta Stojanovica, ne secam se vise a i popilo se :rolleyes: ) o lepotama "diktature demokratije" (mislim da je on to nazvao "demokratura"). Blagotvorno je za sva cula. A i za mozak. Ko ga ima.
šta ćeš, ja više volim tu diktaturu demokratije u kojoj se sve nacističko sravni sa zemljom a onda im se, po zasluzi, na kašičicu dele ljudska prava. Edited by melankolic
Link to comment

jedan od necenzurisanih komentara

Зоран , 02/10/2008, 22:56После Политке, ја прелазима на Глас Јавности. Друго ништа ниеј остало. Блиц је купљен, прочишћен максимално, Б92 исто, ... Могу још и Новости да се читају. Остало по интернету...нема ништа.
:s_p:
Link to comment
bitno je da si shvatio poentu, za mene ćemo lako.šta ćeš, ja više volim tu diktaturu demokratije u kojoj se sve nacističko sravni sa zemljom a onda im se, po zasluzi, na kašičicu dele ljudska prava.
Ne laskaj sebi, nema tu poente uopste. U Henry-jevom (koga tako volis da spomenes) recniku, Vladanova recenzija, izdanje Penguin's books and sayings, to se zove razmisljanje jednog obicnog srpskog vola.Sto se tice toga sta ti volis a sta ne volis, to je savrseno nebitno. Cak nije ni originalno. Svaki tiranin je postao tiranin tvrdeci da se bori protiv tiranije. Tudje. Svoja im nikada nije smetala. Na srecu, u Srbiji je vreme sravnjivanja sa zemljom nepovratno proslo. Jedino sto je ostalo vama na e-margini je da se u e-novinama bavite e-sravnjivanjem i time e-vodite svoju e-borbu protiv zamisljenog e-neprijatelja. Ali, to je za evropski razvoj ovog nesrecnog drustva toliko nebitno i marginalno koliko i buka traktora koji je malopre bucno zasmrdeo ulicu ispred moje kancelarije u Bujanovcu u ovo divno, suncano jutro. Omeo me na trenutak toliko da sam morao da editujem jednu rec a zatim sam ga odmah zaboravio i nastavio da ti spravljam ovaj flegmacchino gold. Toliko.
Link to comment
Sto se tice toga sta ti volis a sta ne volis, to je savrseno nebitno. Cak nije ni originalno. Svaki tiranin je postao tiranin tvrdeci da se bori protiv tiranije. Tudje. Svoja im nikada nije smetala. Na srecu, u Srbiji je vreme sravnjivanja sa zemljom nepovratno proslo. Jedino sto je ostalo vama na e-margini je da se u e-novinama bavite e-sravnjivanjem i time e-vodite svoju e-borbu protiv zamisljenog e-neprijatelja. Ali, to je za evropski razvoj ovog nesrecnog drustva toliko nebitno i marginalno koliko i buka traktora koji je malopre bucno zasmrdeo ulicu ispred moje kancelarije u Bujanovcu u ovo divno, suncano jutro. Omeo me na trenutak toliko da sam morao da editujem jednu rec a zatim sam ga odmah zaboravio i nastavio da ti spravljam ovaj flegmacchino gold. Toliko.
E sad lepo moze ovaj topic da se zatvori, posto je harper sve lepo objasnio i opisao bas kako treba, a tugaljivi i slicni njemu nikad to nece ukapirati, jer ne razumeju osnovne stvari.Svaka cast harperu!
Link to comment
Ne laskaj sebi, nema tu poente uopste. U Henry-jevom (koga tako volis da spomenes) recniku, Vladanova recenzija, izdanje Penguin's books and sayings, to se zove razmisljanje jednog obicnog srpskog vola.Sto se tice toga sta ti volis a sta ne volis, to je savrseno nebitno. Cak nije ni originalno. Svaki tiranin je postao tiranin tvrdeci da se bori protiv tiranije. Tudje. Svoja im nikada nije smetala. Na srecu, u Srbiji je vreme sravnjivanja sa zemljom nepovratno proslo. Jedino sto je ostalo vama na e-margini je da se u e-novinama bavite e-sravnjivanjem i time e-vodite svoju e-borbu protiv zamisljenog e-neprijatelja. Ali, to je za evropski razvoj ovog nesrecnog drustva toliko nebitno i marginalno koliko i buka traktora koji je malopre bucno zasmrdeo ulicu ispred moje kancelarije u Bujanovcu u ovo divno, suncano jutro. Omeo me na trenutak toliko da sam morao da editujem jednu rec a zatim sam ga odmah zaboravio i nastavio da ti spravljam ovaj flegmacchino gold. Toliko.
Savršeno je nebitno šta ti misliš o pisanju koje opisuješ kao "razmišljanje jednog običnog srpskog vola". Jel može tako?A vidim da opasno iritira 3. putaše. Dobro je.Nisam siguran na koje e- sravnjivanje misliš? Do sada je sravnjivala samo jedna ekipa. Ne misliš valjda da će Vesna Pešić, Čeda, Sonja Biserko ili Pera Luković sravnjivati po gradu? Ne, ukazuje se na zakonsko pravo organa reda ako se ne poštuju norme civilizovanog ponašanja da se primene te mere.Kako si se samo brecnuo kad sam te ubacio u to loše društvo i tatu si mi pomenuo a sad se indirektno stavljaš na njihovu stranu izjednačavajući demokrate koji štite demokratiju sa neonacistima. Odluči se, kad ti dođu oni što malo- malo pa ruše po tvom gradu, šta ćeš učiniti? Palamuditi o ljudskim pravima i slobodi govora? Izvoli ali do 11.og. Verovatno ćeš i tog dana iz svoje sobice, dok marš ne prođe, zasipati ovaj forum traktatima. Edited by melankolic
Link to comment
Nisam siguran na koje e- sravnjivanje misliš? Do sada je sravnjivala samo jedna ekipa. Ne misliš valjda da će Vesna Pešić, Čeda, Sonja Biserko ili Pera Luković sravnjivati po gradu? Ne, ukazuje se na zakonsko pravo organa reda ako se ne poštuju norme civilizovanog ponašanja da se primene te mere.
Pa tu primedbu upravo i daje, da su slepi poklonici dotičnih, a gotovo i oni sami, u stanju jedino da se bave e-sravnjivanjem i e-akcijom, od koga nema koristi po ovo naše real-društvo, jerbo je e-svet u nulama i jedinicama (crno i belo, svejedno), a u realnom svetu ima beskonačno brojeva i levo i desno od njih, a vala i između...(ili ti nijansi sive). Binarni sistem je super, pa mu i priliči elektronsko e- u nazivu.
Link to comment
Savršeno je nebitno šta ti misliš o pisanju koje opisuješ kao "razmišljanje jednog običnog srpskog vola". Jel može tako?A vidim da opasno iritira 3. putaše. Dobro je.Nisam siguran na koje e- sravnjivanje misliš? Do sada je sravnjivala samo jedna ekipa. Ne misliš valjda da će Vesna Pešić, Čeda, Sonja Biserko ili Pera Luković sravnjivati po gradu? Ne, ukazuje se na zakonsko pravo organa reda ako se ne poštuju norme civilizovanog ponašanja da se primene te mere.Kako si se samo brecnuo kad sam te ubacio u to loše društvo i tatu si mi pomenuo a sad se indirektno stavljaš na njihovu stranu izjednačavajući demokrate koji štite demokratiju sa neonacistima. Odluči se, kad ti dođu oni što malo- malo pa ruše po tvom gradu, šta ćeš učiniti? Palamuditi o ljudskim pravima i slobodi govora? Izvoli ali do 11.og. Verovatno ćeš i tog dana iz svoje sobice, dok marš ne prođe, zasipati ovaj forum traktatima.
Sto, sta ce se to bitno desiti 11.-og?Prica o ljudskim pravima i slobodi govora nije palamudjenje vec najbolji deo istorije civilizacije. Dozvoljavam da to e-ljudskim e-bicima nije bas jasno, ali je jasno ogromnoj vecini ljudi. Upravo iz tog razloga je fasizam kao drustveni fenomen istorijski incident a ne deo razvoja drustvenih odnosa. Isuvise mali procenat ljudi se lozi na te fore da bi ih kandidovali kao ozbiljan drustveni angazman.Jedno od najstarijih pravila demokratskog drustvenog sistema je da se demokratija ne moze dostici upotrebom nedemokratskih sredstava. Ogromno iskustvo zemalja sa dugom demokratskom tradicijom stoji iza ovakvog definisanja tog pravila kao i mnogo refleksije nastale iz suocavanja sa svojom prosloscu, jos jedne sintagme koja je u Srbiji namerno zagadjena i izlizana do iznemoglosti. Diktatura demokratije ne postoji. To je samo izgovor bednicima sa tiranskim sklonostima da pokusaju lazno da predstave svoju postojecu ili zeljenu tiraniju kao nekakav (mozes misliti) legitiman deo procesa demokratizacije drustva. Zato sam ti i pomenuo izvanredni izraz "demokratura". To je najbolji opis vladavine Milosevica koji je ikada jedan covek dao. Morate da shvatite da je Milosevic umro i da Srbija vise nema ni prostora, ni snage, a ni zelje da se bori sa nekim novim wannabe Milosevicem. To je vreme, na srecu, nepovratno iza nas.A sto se mene tice, nemoj uopste da se sekiras. Ako te bas zanima mogu da ti posaljem svoj raspored putovanja do kraja oktobra i mesta sa kojih cu ovaj forum da zasipam traktatima koji ce i dalje biti prepuni palamudjenja o ljudskim pravima i slobodi govora. Ja prosto mislim da te dve stvari jesu veoma vazne i zato i pisem (pardon, palamudim) o njima. Gde god da se u tom trenutku nalazim.
Link to comment
Jedno od najstarijih pravila demokratskog drustvenog sistema je da se demokratija ne moze dostici upotrebom nedemokratskih sredstava.
Ovo je ogromna zabluda. Nema demokratije koja nije zapocela prosutom krvlju. Lepe su price o slobodi govora, ali je put do onoga sto mi danas zovemo demokratija trnovit.
Link to comment
Ovo je ogromna zabluda. Nema demokratije koja nije zapocela prosutom krvlju. Lepe su price o slobodi govora, ali je put do onoga sto mi danas zovemo demokratija trnovit.
pobogu, govorimo o srbiji u 21. veku. sta ti predlazes, gradjanski rat?
Link to comment
pobogu, govorimo o srbiji u 21. veku. sta ti predlazes, gradjanski rat?
Apsolutno ne, nisam ni znao da pripremate smenu vlasti pa odredjujete format. Recimo da ono sto sam mislio postavimo ovako. Da je 5. oktobra Milosevic zavrsio kao Saucesku, verujem da bi Djindjic bio ziv.Takodje ce se tesko sistem stvorem u njegovo vreme rasturiti a da svima sva prava budu ispostovana na nacin na koji haper slatkorecivo prica.
Link to comment
...
namerno pogrešno tumačiš moj stav o slobodi govora i mišljenja jer znaš i sam da postoji nešto što se zove "izazivanje rasne, verske i nacionalne mržnje" i što nema veze sa ljudskim pravima i slobodama.nažalost, daleko smo mi od stabilnog demokratskog društva. društvo koje je od odlaska miloševića sa vlasti imalo 1 ubistvo premijera, mnoštvo demonstracija "visokog bezbednosnog rizika" i paljenje džamija u 3 grada, teško da se demokratizovalo. bojim se da nam i relativizatorski stavovi koje ti ovde iznosiš samo odmažu u tom procesu.
Link to comment
Ovo je ogromna zabluda. Nema demokratije koja nije zapocela prosutom krvlju. Lepe su price o slobodi govora, ali je put do onoga sto mi danas zovemo demokratija trnovit.
A i kiselo je grozdje, od izvora su dva putica, treba tri puta meriti pa onda seci, ko prvi demokratiji sam u nju upada, o e-klinu visi na e-zlo misli i tako dalje i tome slicno. Nemoj me zajebavati. U razvoju demokratije kod vecine drustava je bilo ogromnih devijacija ali one nisu doprinosile vec odmagale i odlagale. Oko toga se danas slazu svi ozbiljni teoreticari drustva. Nije cela istorija jednog drustva nuzno pozitivna ukoliko je to drustvo danas napredno, vec je drustvo napredno zato sto zna kako da vrednuje te devijacije. Zato ljudi i izucavaju istoriju, da bi znali gde su i zasto pravili greske.Dakle, pravilo ostaje onako kako je zapisano.Na stranu ono sto kojot rece - danas je pocetak 21. veka. Mnogo je literature napisano o prethodnim vekovima. Kako iko normalan moze misliti da je neophodno pocinjati iz 16. veka, praviti iste one greske koje su oni koji su kroz to prolazili jasno oznacili kao greske, e da bi valjda iz prve ruke saznavali ono sto vec znamo - da su greske u pitanju. Sta bi sa onim da se covek uci na svojim a pametan covek na tudjim greskama?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...