Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

hehheheDa ti umes da citas izmedju redova sve bi ti bilo jasno. Bas me briga za Smajlovicku ili Bujosevica ili Manja Vukotica... zalosno je da svaka nova vlast menja urednike kako im se cefne! Politiku ne citam, ali znam ko su im kolumnisti, da pisu i Vukadinovic i Antonic i Cane i Marko Vidojkovic i Zarkovic... takvu ekipu nije imala nijedna tv kuca ili novina, zar ne? A ne citam jer iz razloga sto su je upropastili 90ih godina nacisto i jos uvek se oporavlja! Jasnije?!A to sto se ti smejes na svasta to je tvoj problem, a suvise cenim neke pdf ovde da bih ti adekvatno odgovorio, da ne dodjes u iskusenje da zloupotrebis vlast :P
Jel vidiš kako može?Mislim, i ovo je piš živi, al je bar dovoljno koncizno da može čovek nekako odgovoriti.Majku mu, kako to da bi svi da prekinu sa praksom partijskog postavljanja upravo u trenutku kada su njihovi puleni na položajima? što nisi kmečao protiv partijske podobnosti kada je Koštunica postavio Smailovićku za urednika? Kako ti nije bolo oči kada su dva moralna i intelektialna dna u vidu Antonića i Vukadinovića promovisani za kolumniste? Budimo realni, ta dvojica osim partijske podobnosti nemaju niti jedan kvalitet potreban za društveno-političkog analitičara Najstarijeg dnevnog na Balkanu. Siguran sam da nisi imao nikakav problem kada je Tijanić bez fakultetske diplome postavljen za urednika, ali bi sad oštro iskritikovao kada bi ga ova vlast smenila po partijskom principu. Od ostalog - "Zašto takav novinarski gigant kao Ljilja nije išla negde da gradi karijeru i razvija se umesto što je postala glodur Politike na dve godine?""DS smenio Smailovićku da bi Politika sada bila više pro-LDP""Politika je više bila proDS nego proDSS""Poluobjektivno glasilo""B92 je čist LDP"....Pa šta znam. Ako ti odgovorim iskreno mogu samo da te izvređam najstrašnije. A to već neću da radim. Da ne bi posle bio prinuđen da zloupotrebljavam ovlašćenja, po čemu sam nadaleko poznat. :rolleyes: Bolje da ostane na - piš živi!
Link to comment
Jel vidiš kako može?Mislim, i ovo je piš živi, al je bar dovoljno koncizno da može čovek nekako odgovoriti.Majku mu, kako to da bi svi da prekinu sa praksom partijskog postavljanja upravo u trenutku kada su njihovi puleni na položajima? što nisi kmečao protiv partijske podobnosti kada je Koštunica postavio Smailovićku za urednika? Kako ti nije bolo oči kada su dva moralna i intelektialna dna u vidu Antonića i Vukadinovića promovisani za kolumniste? Budimo realni, ta dvojica osim partijske podobnosti nemaju niti jedan kvalitet potreban za društveno-političkog analitičara Najstarijeg dnevnog na Balkanu. Siguran sam da nisi imao nikakav problem kada je Tijanić bez fakultetske diplome postavljen za urednika, ali bi sad oštro iskritikovao kada bi ga ova vlast smenila po partijskom principu. Od ostalog - "Zašto takav novinarski gigant kao Ljilja nije išla negde da gradi karijeru i razvija se umesto što je postala glodur Politike na dve godine?""DS smenio Smailovićku da bi Politika sada bila više pro-LDP""Politika je više bila proDS nego proDSS""Poluobjektivno glasilo""B92 je čist LDP"....Pa šta znam. Ako ti odgovorim iskreno mogu samo da te izvređam najstrašnije. A to već neću da radim. Da ne bi posle bio prinuđen da zloupotrebljavam ovlašćenja, po čemu sam nadaleko poznat. :rolleyes: Bolje da ostane na - piš živi!
Decko, vidis ovako, napisao sam da me bas briga za Smajlovicku, Vukotica, Bujosevica i slicne i da ne citam Politiku, ali da znam ko su im kolimnisti. Zasto bih onda komentarisao postavljanje Smajlovicke kad to ovde nije tema? Drugo, napisao sam da me bas briga i za Vukadinovica i Antonica, ali da uz njega u Politici pisu i neki koji nemaju nista zajednicko u politickom smislu sa njima, kao sto u Marko vidojkovicI(otvoreno LDP), Cane (on ni sam ne zna koji je desnicar) ili Zarkovic (DS ili LDP izaberi sam),... mogu da pogledam i ostale kolumniste pa da analiziramo ko je ciji pulen. Poenta je bila, sto ti naravno nisi ukapirao ni iz drugog puta pitam se zasto, da je Politika otvorila svoje strane razlicitom misljenju i Vukadinovic (DSS) i Vidojkovic (LDP) i Antonic i Zarkovic ... OVO TI JE CEO SPISAK PA ANALIZIRAJ KO KOME PRIPADA, MENE MRZI Слободан Антонић Петар Поповић Слободан Стојићевић Драгољуб Жарковић Мирослав Лазански Љ. Стојадиновић Ђорђе Вукадиновић Бошко Јакшић Душан Павловић Љиљана Смајловић Небојша Катић Милан Мишић Чедомир Антић Бранко Милановић С. Васовић-Мекина Невен Цветићанин В. Радомировић Славиша Орловић Даница Поповић.Dalje, sto se Tijanica tice, on je upristojio Tv Politiku i BK i osim sto je budala on ipak ima nekog smisla za pravljenje televizije. To sto ga ja ne podnosim to nema veze sa njegovim radom kao novinara. To sto s ja u 90 % ne slazem sa njim, ali volim da procitam i njegovo misljenje, to nema veze sa tim na kojoj je on funkciji. Sto se tice B92 nemozes da kazes da su objektivni kad nisu, po meni oni su cisti LDP, a tebi mozda nisu. Oni takodje imaju odlican novinarski kadar i zato mi je jos zalije sto furaju jedan fazon koji nema veze sa realnoscu, ali ovde oni nisu tema!Nijedna televizija, novina, radio... nisu objektivni niti se preterano trude da budu, svaki medij ima neki svoj fazon i drze svoju stranu. A izraz poluobjektivno je ustvari pokusaj medija da bude objektivan, a ovi se ni ne trude. NIJEDAN medij u Srbiji nije ni blizu da bude objektivan i to je fakat. DS inace jeste smenio Smajlovicku da bi Politika bila bliza LDP nego DSS to je ocigledno, ako u dogledno vreme dobar deo ovih kolumnista bude zamenjen nekim drugim, to ce biti dokaz, Zivi bili pa videli. Najbolje bi bilo da se dodaju jos neki ljudi, mada i medju ovih kolumnistima ima dosta LDP orijentisanih...Sto se tice vredjanja, nema potrebe za tim, ti mene ne razumes niti se trudis da me razumes, ja bar pokusavam da uhvatim negde tvoje niti. Inace kad ti imas nameru da das komentar na desavanja u Politici? P.S. Uvek cu ostro kritikovati kada VLAST menja urednike u medijima, to je princip, a ne politicka podrska ovim ili onim. U vreme Milosevica je bilo drugacije, jer su to bile partijske novine i katastrofalno stanje u medijima, sad je situacija mnogo bolja, a partijska smena je samo izgovor za poslusne medije. Mogli su da kazu da se raspisuje konkurs posle 4 godine, kao sto ce to biti slucaj sa RTS za koji mesec i tako elegantno rese, a neko je to resio da prelomi preko kolena.
Link to comment
...kada je Tijanić bez fakultetske diplome postavljen za urednika, ali bi sad oštro iskritikovao kada bi ga ova vlast smenila po partijskom principu.
Nije tema, ali kad si vec pomenuo Tijanica....Verovatnoca uklanjanja Tijanica sa mesta direktora "javnog" "servisa" po partijskom principu je, bojim se, daleko manja od verovatnoce njegovog opstajanja na tom mestu po partijskom principu.No, mozda ga smene zbog neceg drugog... <_< Edited by Nesh
Link to comment
Inace kad ti imas nameru da das komentar na desavanja u Politici?
"Smenjena Ljilja Smailović" - Jupiiiiii!Komentar na tvoje matematičko sabiranje koliko koja stranka ima kolumnista i na osnovu toga donošenje zaključaka o uređivačkoj politici ne želiš da čuješ.
Nije tema, ali kad si vec pomenuo Tijanica....Verovatnoca uklanjanja Tijanica sa mesta direktora "javnog" "servisa" po partijskom principu je, bojim se, daleko manja od verovatnoce njegovog opstajanja na tom mestu po partijskom principu.No, mozda ga smene zbog neceg drugog... <_<
Slažem se. Tijanića sam samo pomenuo kao najglavatiji primer.
Link to comment

Mishko76, Kažeš ne čitaš Politiku ali zato jako dobro znaš da su otvoreni prema svim političkim opcijama a to vidiš po tome koji kolumnisti pišu za novine.Nije baš tako. Ja čitam Politiku u poslednje vreme (nekoliko meseci unazad) jer su jedine nacionalističke novine koje mogu da progutam jer drže do nekog (relativizatorskog ali ipak civilizovanog) nivoa. Čovek može da ih proanalizira, njihovu novosrpskodesničarsku ideologiju. što reče neko, čini mi se na Novom Radio Beogradu ili u Peščaniku, u Politici ti ne možeš čitati afirmativne tekstove o bivšim YU republikama ali zato do u tančine možeš saznati sa kojim se sve društvenim problemima susreću (nezaposlenost, inflacija, netolerancija, rasizam, nacionalizam...). Takođe, teško da ćeš naći neku objektivnu analizu stanja u američkom ili nekom drugom zapadnom društvu. Ono što sam rekao za ex- yu republike važi i za USA i Zapadnu Evropu. Imaš Obrada Kesića koji iz Washingtona ili ko zna odakle, deli američkoj administraciji lekcije kakvu politiku treba da vodi prema Srbiji, nijednom rečju se ne osvrćući koliki je dosadašnji pozitivan uticaj USA imala na demokratske procese u Srbiji (koga je sve do sada u Srbiji podržavala USA a koga Rusija, koliko je investirala USA u Srbiji, koliku pomoć je Srbija primila od iste a koliku od Rusije npr. i sl.). S druge strane, imaju samo reči hvale za ekonomski napredak Rusije, Rusija nova ekonomska i vojna sila, malo- malo pa se intervjuiše neko iz ruskog diplomatskog, političkog i ekonomskog sveta, daju se šture informacije (uglavnom agencijske) o stanju ljudskih prava u Kini, otvoreno se staje na stranu Rusije u konfliktu sa Gruzijom (posebno kroz, kao u Slobino vreme, komentare dopisnice iz Moskve). Ono što sam hteo da kažem, nije politika lista zasnovana samo na kolumnistima nego i na dopisnicima, zatim tzv. ekspertima, čak i naslovima tekstova.Zato mislim da ne bih imao problema da čitam Politiku kad bi se samo promenila koncepcija uređivanja unutrašnje i spoljne politike (da se zna da Antonić, Vukadinović i Lazanski nisu nikakvi komentatori i analitičari već, s obzirom na to ko vodi glavnu reč u sferi politike zemlje, obični nacionalistički huškači i relativizatori incidenata koji potiču iz političkog spektra kojem oni idejno pripadaju) dok je sve ostalo i na više nego zadovoljavajućem nivou za naše prilike (npr. Kulturni dodatak subotom jer izvanredno edukativno štivo).

Link to comment

Svi pričate kao da je demokratija ustoličena u Srbiji, što nije istina!S obzirom da je demokratija tek u povojima, potrebno je ono što se u socio-političkoj literaturi zove "diktatura demokratije". Da bi zaštitila svoje tekovine, demokratija mora ponekad da koristi i nedemokratska sredstva.Mi moramo da smenimo i Smajlovićku i Tijanića iz preventivnih razloga. Jer ako nećemo mi njih (mislim na reakcionarne snage), onda će oni nas, kada se budu osilili! vukadinović, antonić, bora čorbuljak su trovači javnog mnenja. Osim što propagiraju netolerantnost, oni su i vulgarni! A tek kad pročitate samo šta rade moderatori Internet sajta "Politike". Kakve samo komentare puštaju na sajt! Kada sam na B92 i Blic poslao komentar da treba SRS proglasiti agresivnom sektom i zabraniti njen rad, ni jedni ni drugi nisu ga objavili. šta tek očekivati od moderatora sajta "Politike". On pušta samo komentare koji su na liniji "patriotske" Srbije! Ajde da su stvarno patriote, pa čovek da kaže, nego što se raznorazni vukadinovići, antonići lažno predstavljaju! Nisu oni nikakve patriote, oni su nešto drugo, što takođe počinje sa "P"!

Link to comment
Ljubodrag Stojadinović dobio otkaz2. oktobar 2008. | 14:25 | Izvor: Beta?Beograd -- Predsednik Aktiva novinara "Politike" Ljubodrag Stojadinović dobio je danas otkaz.Stojadinović je rekao da je otkaz dobio zbog "istupa u javnosti" i zbog toga što je "govorio ono što je bila javna tajna". On je kazao da mu je zabranjen ulazak u zgradu. Stojadinović je naveo da mu je otkaz dao direktor kompanije "Politika" Srđan Janićijević.Predsednica sindikata "Politike" Dušica Pavićevića rekla je da je pokušala da od direktora u ostavci Janićijevića i direktora korporativnih poslova Miloša Zečevića dobije dozvolu da u svojstvu predsednice sindikata govori o otkazu Stojadinoviću ali da tu dozvolu još nije dobila.?Dosadašnja glavna i odgovorna urednica lista "Politika" Ljiljana Smajlović razrešena je juče dužnosti na sednici skupštine akcionara preduzeća "Politika novine i magazini".?Na istoj sednici, generalni direktor kompanije Srđan Janićijević podneo je zahtev za razrešenje.
Link to comment

imate smajlovickin interviju na b92.fm u 'bbc svet u 2'. ona hoce da se javno kaze zasto je smenjena. zasto je dosla je vec sasvim drugo pitanje, jelda

Edited by Hustler
Link to comment
Mishko76, Kažeš ne čitaš Politiku ali zato jako dobro znaš da su otvoreni prema svim političkim opcijama a to vidiš po tome koji kolumnisti pišu za novine.Nije baš tako. Ja čitam Politiku u poslednje vreme (nekoliko meseci unazad) jer su jedine nacionalističke novine koje mogu da progutam jer drže do nekog (relativizatorskog ali ipak civilizovanog) nivoa. Čovek može da ih proanalizira, njihovu novosrpskodesničarsku ideologiju. što reče neko, čini mi se na Novom Radio Beogradu ili u Peščaniku, u Politici ti ne možeš čitati afirmativne tekstove o bivšim YU republikama ali zato do u tančine možeš saznati sa kojim se sve društvenim problemima susreću (nezaposlenost, inflacija, netolerancija, rasizam, nacionalizam...). Takođe, teško da ćeš naći neku objektivnu analizu stanja u američkom ili nekom drugom zapadnom društvu. Ono što sam rekao za ex- yu republike važi i za USA i Zapadnu Evropu. Imaš Obrada Kesića koji iz Washingtona ili ko zna odakle, deli američkoj administraciji lekcije kakvu politiku treba da vodi prema Srbiji, nijednom rečju se ne osvrćući koliki je dosadašnji pozitivan uticaj USA imala na demokratske procese u Srbiji (koga je sve do sada u Srbiji podržavala USA a koga Rusija, koliko je investirala USA u Srbiji, koliku pomoć je Srbija primila od iste a koliku od Rusije npr. i sl.). S druge strane, imaju samo reči hvale za ekonomski napredak Rusije, Rusija nova ekonomska i vojna sila, malo- malo pa se intervjuiše neko iz ruskog diplomatskog, političkog i ekonomskog sveta, daju se šture informacije (uglavnom agencijske) o stanju ljudskih prava u Kini, otvoreno se staje na stranu Rusije u konfliktu sa Gruzijom (posebno kroz, kao u Slobino vreme, komentare dopisnice iz Moskve). Ono što sam hteo da kažem, nije politika lista zasnovana samo na kolumnistima nego i na dopisnicima, zatim tzv. ekspertima, čak i naslovima tekstova.Zato mislim da ne bih imao problema da čitam Politiku kad bi se samo promenila koncepcija uređivanja unutrašnje i spoljne politike (da se zna da Antonić, Vukadinović i Lazanski nisu nikakvi komentatori i analitičari već, s obzirom na to ko vodi glavnu reč u sferi politike zemlje, obični nacionalistički huškači i relativizatori incidenata koji potiču iz političkog spektra kojem oni idejno pripadaju) dok je sve ostalo i na više nego zadovoljavajućem nivou za naše prilike (npr. Kulturni dodatak subotom jer izvanredno edukativno štivo).
Tugaljivi, posto si tako pametan i citas Politiku probaj da citas i ono sto sam ja ZAISTA napisao. Nisam napisao da je Politika objektivna jer pisu razni, nego da je to dobro da se cuju razna misljenja. A sto se tvog utiska tice o Politiici, sto je kupujes kad je ne volis!? Idi. kometar ti je na nivou...I naravno protiv sam otkaza Ljubi Stojadinovicu, on je dobar novinar i poznaje ono sto pise, za razliku od ove dvojice... o kojima pricamo sve vreme! Edited by Milosh76
Link to comment
Tugaljivi, posto si tako pametan i citas Politiku probaj da citas i ono sto sam ja ZAISTA napisao. Nisam napisao da je Politika objektivna jer pisu razni, nego da je to dobro da se cuju razna misljenja. A sto se tvog utiska tice o Politiici, sto je kupujes kad je ne volis!? Idi. kometar ti je na nivou...
Aha, ja i imam šta da komentarišem jer čitam Politiku (eto čita mi se jer su mi zanimljivi ti novosrpskopolitičkomisleći ideolozi; Slobino vreme je bilo dosadno jer nije bilo kohezione ideologije koja bi svu tu nacionalističku đubrad skupila na jedno mesto) a ti si, čini mi se, po tom pitanju prilično hendikepiran jer je ne čitaš ali se zato trpaš tamo gde ti nije mesto kako bi, tobože, odbranio "razna mišljenja".Pa da te pitam, jel dovoljno "različito mišljenje" ako npr. Đorđije izjednači krivicu neonacista i antifašista za sukobe u NS- u ili po istoj logici, da li su Jevreji krivi što postoje a nacisti nisu bili oduševljeni njihovih boravkom na Zemlji pa su rešili da isprave tu "nepravdu"? I to je pravo na mišljenje: srpski neonacisti protestvuju ne zbog toga što im se ne isplaćuje socijalna pomoć nego što bi "malo" da menjaju sliku naše stvarnosti. Na Antonića i Lazanskog ne bih trošio vreme. Ovde se dovoljno pisalo o njima.Kako je rekao Henry još davnih dana: i dupe ima mišljenje.
Link to comment
Kada sam na B92 i Blic poslao komentar da treba SRS proglasiti agresivnom sektom i zabraniti njen rad, ni jedni ni drugi nisu ga objavili. šta tek očekivati od moderatora sajta "Politike".
Jebi ga, provalili ti nik.Ako su ti komentari koje si poslao licili na ovaj tvoj post, imam samo reci hvale za rukovodstva tih kuca koje su ti poslale komentare na smetliste. Tamo smece i pripada.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...