Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Ilija Ivic je prihvatio da bude sportski direktor kluba pod uslovom da mu se niko ne mesa u posao. Ako ja dobro razumem, kao sportski direktor on je nadlezan i za ponasanje fudbalera na utakmici. Ocigledno da mu se vec na samom pocetku mladi finasijer kluba umesao u posao. Vise je nego ponizavajuce da Zvezda dozvoli sebi da bude igracka i zrtva kaprica i hirova razmazenog derleta srpskog vodeceg bogatasa. Bolje je da klub prihvati da je bankrot, da nema para za takmicenje u MLS, da zbog toga bude prebacen u Srpsku ligu, nego da dozvoljava da se moralno srozava samo zbog novca koji im obecava (a tesko daje) finasijer. U prvom slucaju FKCZ bi vise bio postovan od vecine svojih pristalica nego sada kada je pajac za razonodu maldog Miskovica.Uostalom, zasto Marko Miskovic, kada je vec finasijer, ne regulise taj problem zbog koga su Zvezdini racuni blokirani.

Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Samo da izrazim nadu da policija nece na ovome stati i da ce istraziti i neke prethodne tragicne slucajeve, pogotovo onaj sa stadiona Partizana, gde je poginuo onaj decko na severnoj tribini.Takodje, i sve ostale slucajeve do sada, koji su imali za epilog teske telesne povrede.

Link to comment
Samo da izrazim nadu da policija nece na ovome stati i da ce istraziti i neke prethodne tragicne slucajeve, pogotovo onaj sa stadiona Partizana, gde je poginuo onaj decko na severnoj tribini.Takodje, i sve ostale slucajeve do sada, koji su imali za epilog teske telesne povrede.
Nemoguce je. Vecina tih slucajeva je procesuirana i nema nikakvog zakonskog osnova da se vrsi bilo kakva revizjija. Svoju 'odlucnost' drzava moze da pokaze ako svaki sledeci incident tretira na ovaj ili slican nacin i narocito ako ti slucajevi ne budu imali dozu bilo kakve diskriminacije ili vaspitnih vezbi (povremene i nesrazmerne presude)
Link to comment
mislim da to nema mnogo veze sa ovom temom i dogadjajem, ali jeste, to je sudija koji je oslobodio andriju draskovica pod prilicno nesuvislim obrazlozenjem svoje presude.?
pa nije bas da nema nikakve veze
Link to comment

Nema veze u smislu sadržinskog dela ovog procesa. Roccobarocco je ovde ukazao na vrlo suvisno obrazloženje presude u slučaju Mišić, pa prosto napominjem da postoje razlozi da posumnjam u integritet dotičnog, kada uzmemo u obzir neke ranije presude. A opet, možda je doneo jednako dobru presudu i u slučaju Drašković. Možda je čovek zaista avin.

Link to comment
A opet, možda je doneo jednako dobru presudu i u slučaju Drašković. Možda je čovek zaista avin™.
Dzaba mu, visa instanca oborila presudu pa sada ide novo sudjenje, trece ili cetvrto po redu ... Mislim ono, ubijes coveka sa ledja i to je kao samoodbrana, da, da ...
Link to comment
A opet, možda je doneo jednako dobru presudu i u slučaju Drašković. Možda je čovek zaista avin™.
Ako se dobro sećam slučaja, a i ovde piše tako, sudija nije imao na osnovu čega da drugačije presudi, jer je sve iznešeno u toku tog (poslednjeg u nizu) suđenja ukazivalo na samoodbranu... E, sad, što to verovatno nije bila samoodbrana, što su svedoci nestajali i menjali iskaze, druga je stvar koju sudija ne može da ceni...Ovde treba nešto napomenuti, pošto se vidi da poneko ne shvata kako sud radi, iako je to jedino logično... Sudija može doneti odluku samo na osnovu dokaza koji su mu predočeni, na osnovu nalaza veštaka, iskaza svedoka... Tako da je na osnovu svega toga oslobodio Draškovića ili osudio Mišića... Ništa više i ništa manje... Nema sudija mogućnost da kaže:"Ko jebe dokaze, Drašković je kriminalac, pa ću ga strpati u zatvor, bez obzira na dokaze"...
Link to comment

rocco, nisam ni rekao da ranije (pogrešne - ?) presude određenog sudije nužno impliciraju da je svaka sledeća takođe pogrešna. Dovodim u sumnju njegov kredibilitet. I, da me ne razumeš pogrešno, ne mislim da si ti potencirao poštenje tog sudije nego suvislost obrazloženja presude Mišiću. Malopre reče bane da je u draškovićevom suđenju, presuda obrazložena nesuvislo. Samo toliko.Iskreno, voleo bih da se ova presuda obori, pa da u ponovnom procesu tupson dobije koju godinu manje, uz bolje advokate i malo više sopstvene pameti na suđenju. Mislim da će ga 10 godina potpuno upropastiti, a to nije svrha sankcije. Ovako, on će se u život vratiti sa 29, i jedino što će znati je da u svetu pristojnih i poštenih ljudi nema šta da traži. Sam je kriv, ali mu ostali (sudija, njegovi advokati) nisu pomogli.Kao što je i rečeno u obrazloženju presude, ovo je poruka. Poruka drugima, da ako urade ovo isto, mogu da najebu. Samim tim, zaključujem da je jedan deo visine kazne odvojen na sankciju za počinjeno delo, a drugi za poruku svakom sledećem počiniocu.Opet, možda ja kenjam. Kada vidim snimak sa stadiona, u sekundi promenim mišljenje. Poželim mu lep boravak u bajboku i ne osećam nikakvo sažaljenje za čoveka koji bi, da je uspeo, drugog čoveka unakazio, a možda i usmrtio.Elem, nadam se da je sudija znao šta radi.

Link to comment
Nema sudija mogućnost da kaže:"Ko jebe dokaze, Drašković je kriminalac, pa ću ga strpati u zatvor, bez obzira na dokaze"...
...nažalost...:(Tj. šteta je što uopšte takvi likovi idu pred sud. Sa njima se treba kao u Narodnoj Republici Kini. "Dana tog i tog Narodna Republika Kina se razračunava sa tim i tim", porodica da kupi metak, a nakon likvidacije da snosi sve troškove sahrane i sahrana ide na posebnom delu groblja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...