Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

@lale,upravo tako, na takve 'smrti' sam mislio. bukvalno ih ima vise i nimalo se ne izdvajaju od ove situacije (sem sto smo propali u faktickom smislu) i posmatrajuci ovo na cemu insistiraju gazza, laki, dimitrije, joe, zvezda je odavno mrtva (ali i vecina vecih srpskih klubova) ... i nije samo 1991., drasticni dogadjaji su se desavali 2002., 2000., 1989. ... pokojni legendarni jovan gec je svojevremeno izjavio da je za njega zvezda, na neki nacin, umrla kada nije mogao da podnese da se jedan incident ne istrazi i procesuira jos u onoj drzavi i ondasnjim zakonima ...

Edited by Bane5
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Hajde da vidimo koji cinioci su u ovoj jednacini:- Huligani. Dobro organizovani, spremni na svasta, ponekad povezivani sa ozbiljnim kriminalom. Mi ovde cak ne pricamo o standardnom huliganstvu koje se tice tuca izmedju razlicitih grupa i povremene stete po gradu, nego o ozbiljnoj i okoreloj organizaciji koja takve huligancice koristi kao topovsko meso. Solidarisanje sa Urosem (koji je niko i nista u bilo kakvoj hijerarhiji) je svima nezgodno i nezeljeno. U situaciji gde je mrznja prema policiji normalna i opsta stvar (najcesce i zasluzena), daleko veci procenat klinaca je moguce regrutovati za ozbiljnu agresiju. Medju tim klincima ima mnogo onih koji su besni i spremni na sve, samo ako nadju nekakve moralne autoritete koje ce pokusati impresionirati.Sada niko u stvari nema muda da ovog momka jednostavno pusti niz vodu i to samo zbog imidza kompaktnosti i lojalnosti. Takvo nesto ne postoji realno i zato su malo ozbiljniji igraci otisli do sudnice da pokupe svoje kazne za nepostovanje suda (ovde naivno docekane sa "Tako je! Tooo!"). Naravno da je sudija morao te kazne da podeli, ali to je upravo i bilo ono sto su ti ljudi zeleli. Sledeca stvar je bila uvaljivanje majica igracima koji nisu imali opciju odbijanja. Akcija ce biti nastavljena do beskonacno i podrzace je mnoge relevantne grupe iz zemlje i inostranstva kao naklon postovanja kolegama i kao pokazatelj svojoj grupi da ce stajati iza svakog svog coveka kome se, ne daj Boze, desi nesto slicno. Drakonska kazna je napravila mucenika i simbol. Ne bi to bilo tako lose da nije uzet pogresan covek i pogresan slucaj.- Drzava (policija). Oni su pokazali da nisu u stanju sacuvati svog coveka od huligana kao prvo. Kao drugo, nije podignuta istraga ni protiv onih koji su napali i samarali igrace, a ni protiv onih koji su unistili automobile na parkingu. Znaci da svaki razuman covek mora krenuti od pretpostavke da ti idioti ne mogu sacuvati nacrtanu patku, a kamoli garantovati nekome bezbednost. Izvanredno opremljena, ali jadno obucena, nasa policija kao i uvek moze posluziti samo za demonstraciju gole sile. Cim se u jednacinu ubaci taktiziranje, razmisljanje i kontrolisana reakcija, nasa policija je neupotrebljiva. Hapsenje na sred tribine, ubijanje demonstranta, maltretiranje ljudi bez ikakvog rezona - to su tuzni primeri gde se u stvari nesposobnost prikriva golom silom. Niko ne kaze da te akcije ne treba sprovoditi, ali je potpuno besmisleno da ih nisu u stanju sprovesti bez zrtava.- Klub. Uprava ne postoji kao takva. Ni prosla nije bas postojala, a nakon ostavke sve je postalo parodija. Nema ozbiljnog imena koje odlucuje, nema jasnog dotoka novca, nema autoriteta ni u kom smislu. Ocekivati od tako rasute organizacije da ima jasne i konkretne stavove o bilo cemu je detinjasto. Zvezda u ovom trenutku nema ni coveka koji moze preuzeti odgovornost razgovora s medijima, a kamoli da pronadje unutar sebe nekoga ko ce se suprotstaviti bilo kome ko ima stvarnu fizicku pretnju u rukama.- Igraci. Pod jedan, radi se o smradovima i pizdama koji su namerno gubili utakmice da bi se otarasili trenera. To se ne sme zaboraviti kad se razmislja o njima. Nezvanicni vodja ove grupe gradjana je Ognjen Koroman, nedvosmislena budaletina, nedavno ponizen samaranjem. Posle tog samaranja on je mogao zauzeti stav uvredjenosti ili straha, a on se odlucio za ovo drugo. Kad pogledate pasuse koji opisuju one kojima je posao da ga stite (policija i klub) mozda je i jasno zasto je doneo takvu odluku. Drugim recima, mozda bi i valjniji ljudi od ovih pizda i jajara ucestvovali u akciji s kojom se ne slazu. Njihov strah nije ni malo apstraktan nego realan i konkretan. Ne morate podrzavati odluke koje donose, ali mi je neverovatno da ih odrastao covek ne razume. Oni uglavnom imaju porodice i nije bas lako stavljati njihovu sigurnost na kocku samo da bi se umilili delu javnosti koji bi ih zrtvovao za princip. Uostalom , ljudi sa jakim moralnim nacelima ne gube utakmice namerno, tako da je situacija vezana za njih bila jasna mnogo pre ovog incidenta.- Navijaci, simpatizeri, gledaoci... Grupa u koju spadam i ja i vecina (mozda i svi) koji pisu na ovom topiku. Situacija je jasna - oni koji su dolazili ce dolaziti, oni koji nisu - nece. Najcudnija je ovde primecena pojava odricanja od Zvezde u smislu - "E, sad su stvarno prekardasili!". Sta su sad prekardasili? Gde ste bili svih ovih godina, meni nikako nije jasno?Evo da krenemo unazad po dogadjajima koji medju navijacima NISU izazvali odricanje:Namerno gubljenje utakmica u cilju smene trenera, finansiranje iz Miskovicevog dzepa i prekid istog, uprave u zatvoru i bekstvu iz zemlje, opste znanje o namestanju kopmpletnih prvenstava, odredjena bliskost sa kriminalcem u bekstvu Zvezdanom Terzicem, kradje - toliko velike i ceste da to ne moze podneti ovaj server, dilovi sa menadzerima i protekcija igraca neovisno o kvalitetu, uvaljivanje losih igraca u reprezentaciju menadzerskim vezama, namerno gubljenje utakmica u Evropi, plejada trenera cija je kvalifikacija bila da cute i slusaju, clanovi uprave u politickim partijama... ... ...U stvari, spisak kriminogenih radnji koje se povezuju na ovaj ili onaj nacin sa Zvezdom je skoro beskonacan. Za sada jos samo nisam cuo da su ljud iiz kluba ubijali, ali skoro da nema sumnje da mnogi s kojima su povezivani nisu prezali ni od takvih stvari.I sad vi meni kazete da je oblacenje besmislenih majica u situaciji u kojoj se ti koji ih oblace plase za svoj zivot i imovinu - upravo ta kap preko koje vi ne mozete? Ma daj ne zajebavajte me!Svi mi koji smo zadnjih 15 godina na ovaj ili onaj nacin podrzavali Zvezdu smo svo to vreme bili svesni svega gore navedenog. Ja sam nakon Dzajinog hapsenja pomislio da je to taj trenutak kad ce konacno sve da se otkrije i nadao se da ce se otpisati i titule koje su ukradene, a bogami nisam bezao ni od vracanja Zvezde u bilo koju nizu ligu, pa da krenemo od pocetka, posteno ko ljudi. Nije se desilo - jebiga, cekam sledece izvlacenje. Mozda jednom i bude, svakako mi ne pada na pamet da glumim ne znam kakvu osetljivost nakon svega sto sam vec progutao.Zvezda je moja, volim je, znaci mi i nadam se da ce doci dan da ozdravi. Svakako da ce lakse ozdraviti ako i ja budem tu, nego ako se svako ko zeli boljitak jednostavno skloni. ...ali nemam nameru da bilo kome naturam ideju morala. Ako ste stvarno odlucili da odjebete Zvezdu iz svog zivota, to je vase pravo. Samo zadrzite dovoljno integriteta da ne masete time kao da ste ne znam kako cisti i da ne zauzimate nekakav moralni high ground, jer ste pojeli bar isto toliko govana kao i ja tokom svih ovih godina.

Link to comment
Stvari se malo vise komplikuju .... http://mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=110373
OK, uspeo sam da stignem prvi da se ispisam i iskenjam igracima po ledjima zbog ovog majmunisanja sa majicama i vise je nego jasno sta mislim o tome, ali Tomo Zoric i policijski sindikalci bi mogli malo da se posluze lepom umotvorinom da ne treba da propuste priliku da zacepe kad god je imaju. Nije redak slucaj u svetu da se javno protestuje protiv visine kazne i ne treba ni policija ni portparol nekog suda da odredjuje ko ima a ko nema pravo da protestuje. Od toga pa do policijske drzave samo je jedan korak, u toku kojeg valjda svi treba da kolektivno aminujemo bilo sta sto bilo ko od drzavnih organa odluci. To, naravno, ne vazi za sve one dilbere koji su pretili sudiji Lazovicu zbog donosenja ove presude. Oni moraju da omaste bajbokanu.Ne treba sad preterivati i ici u drugu krajnost. Ako je dozvoljeno izraziti neslaganje zbog toga sto je silovatelj u ponovljenom zlocinu dobio isuvise malu kaznu, onda je dozvoljeno i da se protestuje protiv toga sto je neko dobio preveliku kaznu, ako taj koji protestuje misli da kazna jeste prevelika, koliko god se to ne svidjalo onima koji misle da je kazna adekvatna. Uostalom, kao sto sam rekao, ako nista drugo bar ste iz filmova mogli da vidite da cesto u raznim normalnim drustvima postoje javne debate i protesti zbog izricanja odredjenih presuda. To nije nista neobicno. Sve ovo, naravno, ne vazi za igrace Zvezde, vec samo za one na tribinama. Ako su igraci samostalno odlucili da protestuju onda je trebalo da obuku majice i idu na tribine, ili na neki trg, ili pred sudnicu u kojoj je presuda doneta. Nedopustivo je da ovakvu vrstu protesta izrazavaju u okviru fudbalske utakmice.Razume se da ti eventualni protesti moraju da budu u skladu sa zakonom koji regulise ponasanje i nacin organizacije javnih protesta. Svako iskazivanje nasilja, pa makar ono bilo i verbalno, mora se sankcionisati na odgovarajuci nacin.Ja shvatam da ovo sto sam napisao izgleda kontraverzno buduci da svi znamo s kim imamo posla kada je severna tribina Marakane u pitanju, ali sam duboko uveren da se nenormalnost ne moze ispraviti u normalnost drugom nenormalnoscu. Mora se razlikovati ucinjeno delo od opstih kvalifikacija. Mora se jasno razgraniciti sta je nedopustivo i nezakonito ponasanje. Mora se kaznjavati svaki kriminalni akt ili prekrsaj koji se dogodi na stadionima. To je jedini pravi nacin. Zabranjivanje iskazivanja misljenja zato sto ga iskazuje XY nije pravi nacin. Jednostavnije receno - "pravda za Urosa" nije prekrsaj, "odredicemo pravdu Lazovicu" jeste prekrsaj, to jest krivicno delo. Moramo se navikavati na takvo razmisljanje jer je to jedini nacin da se shvati da se ovde ne radi o sukobu "navijaca" i policije vec izgrednika i kriminalaca i svih nas ostalih. U suprotnom je stvar mnogo jednostavna, dovoljno bi bilo srusiti tribinu ili uhapsiti svakog ko se na njoj ikada nadje ili instalirati ona mitraljeska gnezda koje sam predlagao. Ali to bi vise licilo na reakciju iz besa nego na ozbiljan pokusaj obracuna sa huliganstvom na stadionima.Jedino sa cim se slazem bez pogovora iz ovog teksta je primedba policijskog sindikata da se javnost nije dovoljno bavila cinjenicom da je taj nesrecni Trajkovic zrtva i to zrtva koja svakodnevno prezivljava posledice onoga zbog cega je Misic osudjen. To je zaista sramotno i dosta govori o nasim medijima. Edited by harper lee
Link to comment
Ipak, prema izvorima iz Ljutice Bogdana, na dan utakmice čelnici kluba su imali oprečne stavove o tome da li da se izađe u susret želji navijača da fudbaleri obuku majice sa natpisom "Pravda za Uroša". V.d. predsednika Dobrivoje Tanasijević i sportski diorektor Ilija Ivić bili su protiv, ali je preovladao stav finansijera kluba da fudbaleri izađu na teren sa majicama.
:Hail: :Hail: :Hail: ovo je sa monda gdje jos pise da su nam racuni ponovo blokirani :lol:
Link to comment

ako hoce da protestuju, imaju prevozna sredstva kojima mogu da se zapute ispred zgrade suda, ili na neki trg, i tamo protestuju. ovo sto su igrachi zvezde uradili nije legitiman protest, vec zloupotreba svog, da tako kazem - polozaja. oni nisu izrazili protest kao obicni gradjani, nego su bukvalno zloupotrebili klub. inace, u nekim ligama je zabranjeno da fudbaleri imaju bilo kakve poruke na majicama, a kamoli da zauzimaju stav povodom sudskih presuda.

Link to comment
ako hoce da protestuju, imaju prevozna sredstva kojima mogu da se zapute ispred zgrade suda, ili na neki trg, i tamo protestuju. ovo sto su igrachi zvezde uradili nije legitiman protest, vec zloupotreba svog, da tako kazem - polozaja. oni nisu izrazili protest kao obicni gradjani, nego su bukvalno zloupotrebili klub. inace, u nekim ligama je zabranjeno da fudbaleri imaju bilo kakve poruke na majicama, a kamoli da zauzimaju stav povodom sudskih presuda.
Sve ovo, naravno, ne vazi za igrace Zvezde, vec samo za one na tribinama. Ako su igraci samostalno odlucili da protestuju onda je trebalo da obuku majice i idu na tribine, ili na neki trg, ili pred sudnicu u kojoj je presuda doneta. Nedopustivo je da ovakvu vrstu protesta izrazavaju u okviru fudbalske utakmice.'Aj'mo citati malo pre nego sto se odgovori. <_<
Link to comment

Harpere, ja ne vidim u čemu je problem , a evo, ponovo iščitah ceo tekst.Prvi deo članka se bavi podrškom FK CZ napadaču, kao i postupkom fubalera CZ, a drugi deo (Zorić) transparentom "Lazoviću, stići ćete pravda koju deliš?.

Link to comment

Reci da je 1991. Zvezda zbog navijaca nesto izgubila jer eto tada su krenuli navijaci sa divljanjem je jedna od vecih gluposti i samo dokazuje da taj koji to izjavi nije pratio fudbal i desavnja oko njega a navijaci jesu deo njega, barem su tada bili.Najveci intezitet nasilja na stadionima ikada na prostoru bivse SFRJ je bio krajem 80-tih, nikada ali nikada nije ponovljen takav niz nasilnistva po stadionima i gradovima u svim bivsim jugoslovenskim republikama. Zvezdini huligani su se pojavili u svom "sjaju' 1986. od te 1986. su konstanto se desavali neredi narocito su poznati u Splitu 1989. a i po Beogradu sa Grobarima. Grobari su i ranije krenuli jos pocetkom 80-tih a imali su velike nerede u Zagrebu(u drugoj polovini 80-tiih) i Splitu, kada je Torcida upala i zapalila zastavu, i svi su bili na nacionalnoj liniji. Pa onda tuca u Beogradu sa Armadom iz Rijeke pa ono bodenje od strane navijaca Sarajeva. Pa Torcidino divljanje po Beogradu pa kasnije pokusaji i BBB ma gomila toga. I onda se pojavi neko i kaze znas te 1991. pa te 1991. nije u Zagrebu ni bila ta vodeca huliganska grupa navijaca Zvezde vec su BBB to sve vec ranije isplanirali.Uzgred sukob koji je oznacio pocetak rata nije bio taj na Maksimiru vec u Splitu Hajduk-Partizan nekoliko meseci ranije, sa vec pomenutim uletanjem Torcide na teren i paljenjem zastave, a tada je put Splita krenuo stvarno olos Beograda i duz put u Hrvatskoj su palili vozove i pravili teske nerede a veliki deo nije ni stigao na stadion zbog toga.U Zvezdu kao i druge klubove su usli mafijasi tokom devedesetih, kao i u celo drustvo, i to je glavni razlog propadanja. A to sto ste vi gledali dokumentarce pa vam je to jedini nacin informisanja je nesto drugo. Uzgred posle Zvezdinih navijaca u Zagrebu su posle Maksimira bili i Radovi i bili su isto neredi.

Edited by No7
Link to comment
Stvari se malo vise komplikuju .... http://mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=110373
ni policija ni portparol nekog suda da odredjuje ko ima a ko nema pravo da protestuje. Od toga pa do policijske drzave samo je jedan korak, u toku kojeg valjda svi treba da kolektivno aminujemo bilo sta sto bilo ko od drzavnih organa odluci.
24. oktobar 2003. | 08:37 -> 17:15 | Izvor: B92 Beograd -- Više od dve hiljade policajaca okupilo se u petak u Beogradu na skupu podrške haškom optuženiku generalu Sretenu Lukiću.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?dd...0&yyyy=2003policijske glavesine vs organizovani navijacikakav duel titana. kakva koncentracija licemerja. svrstavanje na bilo koju stranu je kastriranje inteligencije.
Link to comment
Reci da je 1991. Zvezda zbog navijaca nesto izgubila jer eto tada su krenuli navijaci sa divljanjem je jedna od vecih gluposti i samo dokazuje da taj koji to izjavi nije pratio fudbal i desavnja oko njega a navijaci jesu deo njega, barem su tada bili.
Ako mislis na moj post, jasno sam naveo godine jer neki dogadjaji imaju jasnu paralelu sa sadasnjim dogadjajem. Nisam se bavio opstom pojavom organizovanih navijackih grupa ili raspadom bivse drzave. Edited by Bane5
Link to comment
Ako mislis na moj post, jasno sam naveo godine jer neki dogadjaji imaju jasnu paralelu sa sadasnjim dogadjajem. Nisam se bavio opstom pojavom organizovanih navijackih grupa ili raspadom bivse drzave.
Ma mislim na vise pisanja koje pominju tu 1991. Od toga je zbog politika napravljeno nesto sto je postao aksiom. Grobari su pre svih u SFRJ imali huligansku grupu po ugledu na engleze, uglavnom bokseri, i bili su zestoko nacionalisticki nastrojeni. Cuvene tuce po Vinkovcima bas zbog nacionalnosti dok su zvezdini navijaci tada bili ismevani od strane Grobara kao seljacine sa belim carapama. Tada su bile vece psihopate na tribinama nego sada, iako to deluje cudno nekome, pa samo treba pogledati dokumentarac "Vidimo se u citulji" i shvatiti o kakvim se tu ljudim radilo, Bata Trlaja pa to vam je bio vodja Grobara dobrim delom 80-tih sve dok ga mladji navijaci zvezde nisu "uhorizontalili" tamo 86/87 a tek ti zvezdini sto su dosli su bili za direktno psihijatrijisko lecenje. Uzgred Arkan nikada nije imao toliki uticaj na "sever" koliko na upravu jer su na "severu" postojale dve glavne struje i jedna ga nikada nije prihvatila i zato kazem u klubove su usli mafijasi sto po naredbama sto po zelji.Inace nacionalistickih tuca u SFRJ je bilo od 50-tih, narocito Split i Stari plac bilo je toga i u Beogradu ali je zbog centra svih desavnja bilo opasno se puno izlajavati jer je bio veliki strah od vlasti.I jos da dodam da englezi nisu unistili huliganske grupe, cak sta vise danas su organizovani nego ikada sto se moze videti na gostovanjima Engleske sirom Kontinenta, nego su u pitanju financijiski momenti. Edited by No7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...