Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Neverovatno je kako ti mozak radi u pogrešnom pravcu. Problem i jeste u tome što je država (konačno) počela da radi svoj posao. Ali neko u Zvezdi se setio da treba podržati 'najvernije', 'najbolje', 'najsrpskije' i tako dalje.Oni koji su spremni da pale ljude bakljom (ili da ubijaju raketom sa jedne na drugu stranu stadiona) MORAJU tamo gde im je mesto.Sve drugo je jadno sviranje q...cu
Cekaj. Ajmo korak po korak. Ja mislim da je kazna za UMa pravedna i da je dobro sto je tako visoka. Zao mi je sto nije uhapseno vise aktera koji su lincovali coveka. Osudjujem potez igraca, i smatram da to nije smelo da se desi.Jedina razlika u anti-gamad stavu je sto imam razumevanja za njih. Bitnije im je njihovo dupe da ostane celo, nego da budu moralni pobednici. Smilair je lepo rekao - ocekujete od momaka sa 2 razredna osnovne skole i u najboljem slucju prosecnim IQom moralnu ofgovornost u totalno moralno posrnulom drustvu. Izmedju razbijene glave i statusa picke na nekoliko foruma oni biraju ovo drugo jer sa prvim rizikuju da im neko polomi i nogu pa da umesto milione po inostranstvu mlate muve po nekih bolnicama za ortopediju. I objektivno, da li stvarno neko veruje da ce to sto su fudbaleri Zvezde u strahu nosili majce imati bilo kakav uticaj na resenost drzave da se obracuna sa huliganima? Ako zelja postoji, to ne mogu da sprece ni mnogo bitniji faktori. Da kazemo (ili se nadamo) da je ovo pocetak borbe sa huliganima. U tom prvom naletu uz sav bes koji vec postoji prema njima ja ne smem ni da pomislim sta bi se desilo da su odbili da obuku majce. Kazem, teorijski vi ste 100% u pravu, ali ovde je realnost da policija reaguje tek kad se nesto desi (a ni tada uvek - evo najsveziji primer njihovih automobila), a dzaba Milijasu sto ce da uhapse Peru Perica kad mu doticni polomi nogu i baci karijeru u kanalizaciju. @JoeD: Zivo me zanima kako ces reagovati kad ove sezone "najverniji" nagrnu u Pionir :D Edited by adasevic
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Петорици младића, који су претили судији, у недељу по подне је одређен притвор. Истрага је покренута против Горана Ћорића, Милоша Зимоње, Ивана Раковића, Предрага Панића и Јасмина Дошена.Случај је оквалификован као ?напад на службено лице у вршењу службене дужности?, и то као тежи облик тог кривичног дела, јер су претње упућене судији. Запрећена казна у закону је од шест месеци до пет година затвора.А колика је ПРАВЕДНА казна за ово:http://www.youtube.com/watch?v=txbRSczJgaY...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8hZbgWf1qA8
Link to comment
@JoeD: Zivo me zanima kako ces reagovati kad ove sezone "najverniji" nagrnu u Pionir :D
To će zaista biti znimljivo jer ovi su najavili svoj dolazak (po onome što se da pročitati sa drugih foruma) i naravno - bojkot.Sve ovo što se dešava (oko hapšenja, osuda na zatvorske kazne itd.) je trebalo da se dešava mnogo ranije.
Link to comment
Петорици младића, који су претили судији, у недељу по подне је одређен притвор. Истрага је покренута против Горана Ћорића, Милоша Зимоње, Ивана Раковића, Предрага Панића и Јасмина Дошена.Случај је оквалификован као „напад на службено лице у вршењу службене дужности”, и то као тежи облик тог кривичног дела, јер су претње упућене судији. Запрећена казна у закону је од шест месеци до пет година затвора.А колика је ПРАВЕДНА казна за ово:***
Moram ti odgovoriti na tvoj post iako je tema na onom drugom topiku. Koliko znam Delije se deklarišu kao pravoslavni hrišćani, zar ne? Ima na sajtu otvorena i tema o tome. E sad, ako su to što kažu da jesu, otkud nasilje među vama? Otkud međusobne tuče, napadi na druge, noževi, palije itd. Zar bi vas policija dirala da sprovodite hrišćanske norme u svom životu? Zar kao oni koji trebate sljediti Isusa imate pravo na nekoga nasrnuti, psovati, pljuvati, međusobno se makljati, pijančiti, duvati itd. Bolje prvo pogledaj (i ti i svi ostali) u svoj život pa onda pričaj o drugome. Baj d vej, policija je u mnogim slučajevima znala i prekoračiti dozvoljene mjere za upotrebu sile, ali se moraš pitati šta su posljedice a šta uzrok nekih stvari. Izvinjavam se što pišem na ovom topiku pored predviđenog, ali sam morao odgovoriti na ovo.
Link to comment

gazza,potpisao bih tvoj post da nisam siguran da postoji niz okolnosti koje uticu na ceo ovaj skup dogadjaja. uostalom, vreme ce pokazati da li drzava vodi borbu i resava problem huligana ili je sve samo slucajan dogadjaj i pokazna vezba bez mnogo racionalnog i strateskog prosudjivanja. ako bi posmatrali samo ovaj slucaj (izdvojen od sportskog, poslovno-finansijskog i organizacionog urusavanja kluba) i njemu slicne, zvezdi je ovo peta ili sesta smrt.laki, velika zvezda je umrla 91. nakon toga je klub bez identiteta izgubljen u prostoru i vremenu. bese to jedina stvar u kojoj sam se nedavno slozio sa dimitrijem.

Link to comment
Петорици младића, који су претили судији, у недељу по подне је одређен притвор. Истрага је покренута против Горана Ћорића, Милоша Зимоње, Ивана Раковића, Предрага Панића и Јасмина Дошена.Случај је оквалификован као „напад на службено лице у вршењу службене дужности", и то као тежи облик тог кривичног дела, јер су претње упућене судији. Запрећена казна у закону је од шест месеци до пет година затвора.А колика је ПРАВЕДНА казна за ово:***
To se svuda kažnjava i zove se nepoštovanje suda kao institucije sistema.A ako su hteli da protestuju imaju ulicu, pa neka prijave skup policiji kao i svi i onda da viču šta hoće pod uslvom da ne povrede nikog i ničiju imovinu ne oštete.
Link to comment
laki, velika zvezda je umrla 91. nakon toga je klub bez identiteta izgubljen u prostoru i vremenu. bese to jedina stvar u kojoj sam se nedavno slozio sa dimitrijem.
Postojala je određena nada, ideja, mogućnost, ideal. Sve to je sada ubijeno.Buried & dead. Edited by laki21
Link to comment
***
To sto ovi snimci prikazuju nema nikakve veze sa presudom onom malom retardu, a ni sa kaznjavanjem (eventualnim) ovoj petorici.Ako te nako udari kolima otpozadi, uzmimo da si trezan, on pijan, ti lepo vozio, on nije ukocio, znaci ti prav, on kriv, st ces da radis? Da sedens u kola da odes iza njegovog auta pa da udaris ti njega otpozadi?Dakle, ove snimke, umesto sto postujes na 4umu PPP, lepo skines na svoj komp, pa na cd, pa u kovertu, pa na adresu javnog tuzioca. Pa ako to nije dovoljno, jedan koverat na adresu blica, B92, foxa, politike, cega god hoces.Svakako da je policija u srbiji zastrasujuce brutalna (ne samo prema navijacima, prema svakome), ali to ne opravdava pretnje sudiji, kao ni prebijanje onog zandarma.
Link to comment
@JoeD: Zivo me zanima kako ces reagovati kad ove sezone "najverniji" nagrnu u Pionir :D
To smo vec raspravili na topiku KK prosle sezone kada je najavljeno da ce doci da vredjaju Kikanovica. nisam promenio stav od tada. Ako ce stvarno da krenu na utakmice, to je losa vest, ali oni ionako nisu dolazili protiv masinca i ostale boranije kada nas je bilo 150 u pioniru, pa nece ni sada. Docice na derbi(koji uvek preskacem) i bitnije evropske utakmice, i to je to.
Link to comment
Cekaj. Ajmo korak po korak. Ja mislim da je kazna za UMa pravedna i da je dobro sto je tako visoka. Zao mi je sto nije uhapseno vise aktera koji su lincovali coveka. Osudjujem potez igraca, i smatram da to nije smelo da se desi.Jedina razlika u anti-gamad stavu je sto imam razumevanja za njih. Bitnije im je njihovo dupe da ostane celo, nego da budu moralni pobednici. Smilair je lepo rekao - ocekujete od momaka sa 2 razredna osnovne skole i u najboljem slucju prosecnim IQom moralnu ofgovornost u totalno moralno posrnulom drustvu. Izmedju razbijene glave i statusa picke na nekoliko foruma oni biraju ovo drugo jer sa prvim rizikuju da im neko polomi i nogu pa da umesto milione po inostranstvu mlate muve po nekih bolnicama za ortopediju. I objektivno, da li stvarno neko veruje da ce to sto su fudbaleri Zvezde u strahu nosili majce imati bilo kakav uticaj na resenost drzave da se obracuna sa huliganima? Ako zelja postoji, to ne mogu da sprece ni mnogo bitniji faktori. Da kazemo (ili se nadamo) da je ovo pocetak borbe sa huliganima. U tom prvom naletu uz sav bes koji vec postoji prema njima ja ne smem ni da pomislim sta bi se desilo da su odbili da obuku majce. Kazem, teorijski vi ste 100% u pravu, ali ovde je realnost da policija reaguje tek kad se nesto desi (a ni tada uvek - evo najsveziji primer njihovih automobila), a dzaba Milijasu sto ce da uhapse Peru Perica kad mu doticni polomi nogu i baci karijeru u kanalizaciju. @JoeD: Zivo me zanima kako ces reagovati kad ove sezone "najverniji" nagrnu u Pionir :D
Zasto pokazivati razumevanje za "ljude sa 2 razreda osn. skole" u akciji koje bi se postideli i Ratkovi jataci? Trenutak, mesto i nacin na koji su to oni izveli je za sve sem za razumevanje. Gde je granica svemu tome? Sta jos trebaju da urade pa da im se "pljune pod prozor"? Na taj nacin se posrati po klubu i njegovoj istoriji je strasan. I nemoguce je odvojiti Zvezdu od ovih retarda. Oni su sada Zvezda, oni je predstavljaju, i ma kako to tragico zvucalo oni su Zvezda. A takvoj Zvezdi ja jedino mogu da pozelim sve najgore, u nadi da ce u tom "prokletstvu" doci do neke promene pa makar ona dovela do igranja sa betnon klubovima.
Link to comment

Presuda je pravedna i dobio je šta je zaslužio , a fudbaleri su ionako posebna priča jer ionako nemaju mozga pa da razluče dobro od zla.Jednostavno su maloumni i nisu sposobniji ni zašta drugo sem da pikaju loptu.Interesantno je da su im ti isti navijači prvo razlupali automobile, pa im se sada fudbaleri uvlače tamo gde sunce ne sija.totalna glupost, mesto da su ih tužili zbog namerne štete.

Link to comment

Adasevicu, mislim da malo fulate poentu. Nije ono sto je prelilo casu glupost i kukavicluk igraca, vec kompletan klub koji je taj cirkus odobrio i podrzao. Igraci su samo njegov najvidljiviji eksponent i odrazavaju stanje u kome se klub nalazi.

Link to comment
gazza,potpisao bih tvoj post da nisam siguran da postoji niz okolnosti koje uticu na ceo ovaj skup dogadjaja. uostalom, vreme ce pokazati da li drzava vodi borbu i resava problem huligana ili je sve samo slucajan dogadjaj i pokazna vezba bez mnogo racionalnog i strateskog prosudjivanja. ako bi posmatrali samo ovaj slucaj (izdvojen od sportskog, poslovno-finansijskog i organizacionog urusavanja kluba) i njemu slicne, zvezdi je ovo peta ili sesta smrt.laki, velika zvezda je umrla 91. nakon toga je klub bez identiteta izgubljen u prostoru i vremenu. bese to jedina stvar u kojoj sam se nedavno slozio sa dimitrijem.
Te 91. u upravi Zvezde su bili lopovi, ministar Slobine policije, na klupi kao predstavnik kluba, sedeo je kriminalac sa interpolove poternice, ubica Zeljko Raznjatovic.A, tek kako su tada podrzavani huligani!Placani su avioni, autobusi, hoteli, advokati cak i u inostranstvu a, igraci su davali "dobrovoljne" priloge navijacima.To je bila ta "velika i slavna" Zvezda koju neki sa setom spominju.Ova sadasnja uprava se samo plasi huligana, bar ih ne finansira.Sto se igraca tice, u odnosima sa huliganima, oni su isti kao i 91.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...