Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

E brate moj... Sramota je preslaba reč!Čitaj sutrašnji "Alo!", pa da vidiš idiotsko obrazloženje Ibrahima Gaja... Momak, jadan, pojam nema o čemu se radi, a rezon mu je bio: "Pa, on je naš navijač i bio je na svim utakmicama, morali smo da ga podržimo!"Najbolje od svega je jedan od fudbalera koji je, doduše anonimno, priznao da su "MORALI DA NOSE TE MAJICE ZBOG NAVIJAČ!!!" A ako su morali, onda je jasno koja su boranija bedna kada se boje šake smrdljivih huligana...Jadna je takva Zvezda...EDIT: Zajebava me tastatura, često preskače slova, pa moram da editujem skoro svaki post. :)
A da ne komentarišem prazne tribine iza njih, to je tek za malo jaču psihijatrijsku opservaciju... Boje se kretena, a na tribinama nikoga osim njih i nema (svaka čast retkim izuzecima!). Eh, kada bi bagru konačno oterali sa tribina, pa da ih popune ljudi željni fudbala...Alo!, 22. 09. 2008. - text o kretenima
1.a ti bi pretpostavljam izasao na crtu toj saci smrdljivih huligana i reko necu bre da nosim ovo, ja nisam boranija bedna :rolleyes: 2. :lol: ma odma bi bilo po petnes-dvaes iljada po tekmi... kreteni brane da se dodje i na istok i zapad, uzrok slabe posecenosti su oni, a ne kvalitet fudbala i sve oko njega...glavni problem je sto je zvezda organizaciono u raspadu... uprava ne postoji, ne zna se ko sta treba da radi, pa ti krimosi prakticno prauzimaju glavnu rac u klubu sto je katastrofa... pa sta mogu 1 konobar i voja lalatovic da urade tim krimosima? da im narede nesto? da stopiraju unosenje majica u svlacionice?
polako, pocelo je.... a cinjenica da nemamo upravu samo olaksava celu pricu i svodi je manje vise na nivo obicnog kriminala u nadleznosti policije i tuzilastva.
objasnjeno™... pohasiti krimose koji su se previse osilili, jbte skoro ce preuzeti klub... mada i do sad su se dosta pitali, ali sad bi to moglo da se presece jednom za sve vremena...kad je ta skupstina?mada, verovatno od svega toga nema nis...
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Da li će neko nositi takve majice ili neće, stvar je mentalne odraslosti. Ako igraš negde gde se nekoga plašiš, onda bolje traži drugu sredinu. Jednostavno...A što se popunjenosti tribina tiče, naravno da je kravlitet fudbala glavni problem. Ali i s ovakvim fudbalom kakav je sada sigurno bi bilo više ljudi na stadionima da nema tog društvenog kancera koji sebe naziva "pravim navijačima & srpskim patriotama".

Edited by Anarhimed
Link to comment
Ipak, materijala za suspenziju nema. Nisu oni ometali sudiju u izricanju presude, nego su se tome usprotivili parolom koja je, formalno gledano, neutralna.
U zakonu se može naći osnov za drastično sankcionisanje ovih vucibatina. Jedina normalna i reakcija koja bi zaista nešto značila za ubuduće, i bila za primer svima, je ekspresno izbacivanje ovih govana u niži rang takmičenja. Apsolutno ništa drugo nije prihvatljivo.
Link to comment
U zakonu se može naći osnov za drastično sankcionisanje ovih vucibatina. Jedina normalna i reakcija koja bi zaista nešto značila za ubuduće, i bila za primer svima, je ekspresno izbacivanje ovih govana u niži rang takmičenja. Apsolutno ništa drugo nije prihvatljivo.
Koji osnov? Koji zakon je prekrsen? Ne kazem da nisi u pravu, samo bih voleo da znam detalje. Ovde dolaze u obzir 4 kazme, 1. Država da kazni igrače2. Klub da kazni igrače3. Esnafsko udruženje, tj FSS da kazni klub i/ili igrače4. Nadnacionalno esnafsko udruženje, tj FIFA I UEFA da kazni klub i igračeNe znam koliko zakoni države uopšte razmatraju ovu materiju, a jasno je da klub neće kazniti svoje zvezdice nakon onog šamaranja. Ostaje da se uzdamo u organe, mada je i tu priča poprilično mutna.
Link to comment

- Uradili smo to na nagovor navijača, oni su predložili, a mi prihvatili. Pitali smo i ljude iz kluba, nisu se usprotivili i stali su iza toga - objašnjava Milijaš gest prvotimaca pri izlasku na teren. (BLIC)

Link to comment
- Uradili smo to na nagovor navijača, oni su predložili, a mi prihvatili. Pitali smo i ljude iz kluba, nisu se usprotivili i stali su iza toga - objašnjava Milijaš gest prvotimaca pri izlasku na teren. (BLIC)
boldovani deo izjave nisam video ni u jednim drugim novinama koje sam danas listao. Prvi deo su svi preneli.
Link to comment
27.9.2008.Fudbaleri Zvezde ponovo protestujuFudbaleri Crvene zvezde pridružili su se navijačima u protestu zbog visoke kazne izrečene Urošu Mišiću.Zvezdini igrači su na utakmicu sa Kulskim Hajdukom, u sestom kolu Superlige Srbije, izašli su na teren u roze majicama sa natpisom "Mišić - srpski junak". Pre nego što je sudija dao znak za početak susreta svi igrači "crveno-belih" otišli su do severne tribine stadiona, gde su smeštene njihove najvatrenije pristalice i obavili felacio povecoj grupi navijaca.
- Uradili smo to na nagovor navijača, oni su predložili, a mi prihvatili. Pitali smo i ljude iz kluba, nisu se usprotivili i stali su iza toga - objašnjava Milijaš gest prvotimaca pri izlasku na teren. (BLIC)
Link to comment
A jel ima neko racionalno obrazlozenje sto klub toliko podilazi navijacima ? Misle da bi manje ljudi dolazilo na stadion ? Plase se (medju navijacima se nalaze neki ultra opasni mafiozi?) ?
Racionalan odgovr je jednostavno - interes. Da se razumemo, nije Srbija presedan kakav je nevidjen na ovom svetu. Potpuno iste ili slicne stvari se desavaju u Italiji, Grckoj, par primera u Nemackoj i nizu zemalaj bivseg istocnog bloka, Juznoj Americi ... Organizovane navijacke grupe imaju svoju snagu i mogu da na niz nacina uticu ili destabilizuju klub i upravu kluba. Vama to zvuci naivno, ali recimo kod nas, u zemlji u kojoj na utakmice dolazi mali broj ljudi, gde 'organizovane grupe' mogu da mobilisu i aktiviraju veci deo onih koji dolaze, opasnost postoji. Snaga organizovane grupe je proporcionalan snishodljivosti koju klub pokazuje prema njoj, a desava se da uopste nije u vezi sa snagom samog kluba. Uostalom, primera je mnogo. Pogledajte protest grobara kroz period od nekoliko godina i videcete da stvar iako deluje naivno moze da potrese klub do samog vrha. Kada je Zvezda u pitanju, najvece zblizavanje organizovane grupe Delije Sever sa upravom kluba desio se za vreme dugogodisnje vladavine Sultana od Zvezde - Dragana Dzajica. U tom periodu nije postojao ni strah, ni snishodljivost, postojalo je prijateljstvo koje se moze meriti sa bilo kojim licnim prijateljstvom. Dzaja se nije dodvoravao navijacima, oni su bili prijatelji. Takav odnos je mozda bio i bolesniji iako je naizgled iskreniji. Navijaci su kod Dzaje upadali kad su hteli, trazili razne povlastice, placanje putovanja, uzimanje u zastitu nakon sranja koja su pravili. Dzaja im je izlazio u susret.Ostalo pretpostavite. Doduse, tada ste gledali Zvezdu i to vam nije smetalo. Kako bilo, u svetu se cesto navijaci koriste da pojacaju jednu frakciju u upravi ili da poprave ugled vlasniku ili cak da za vlasnike obave neke prljave poslove. Nadalje, preko uprave kluba ili veza pojedinaca, upotreba marginalnih ali agresivno opredeljenih grupa moze da se desi zarad odredjenih politickih ciljeva i sl. Politika koju vecina klubova forsira (opet ponavljam, cesto bez obzira na njegovu jacinu) je u najmanju ruku da se ne zameraju takvoj organizovanoj grupi sve ostalo je stvar okolnosti.
Link to comment
Koji osnov? Koji zakon je prekrsen? Ne kazem da nisi u pravu, samo bih voleo da znam detalje. Ovde dolaze u obzir 4 kazme, 1. Država da kazni igrače2. Klub da kazni igrače3. Esnafsko udruženje, tj FSS da kazni klub i/ili igrače4. Nadnacionalno esnafsko udruženje, tj FIFA I UEFA da kazni klub i igračeNe znam koliko zakoni države uopšte razmatraju ovu materiju, a jasno je da klub neće kazniti svoje zvezdice nakon onog šamaranja. Ostaje da se uzdamo u organe, mada je i tu priča poprilično mutna.
Klub i FSS ne računam jer ne postoje.Onaj koji treba da reaguje je država, krivični zakon je dovoljno rastegljiv, te se ovo može tretirati od narušavanja javnog reda i mira, može se tretirati na osnovu Zakona o sportu, a siguran sam da se može naći još gomila paragrafa koji tretiraju ili mogu biti upotrebljeni na odgovarajući način radi sankcionisanja ovakvog debilizma.što se tiče Uefa, itd, radovala bi me reakcija istih. Mada je ne očekujem.Znači, država jednostavno mora da pokaže zube. Ako ovo sada prođe bez adekvatnog odgovora, džaba su krečili.P.S. Da ne zaboravim, navijao sam za Zvezdu od '71 godine. Ovo više nije moja Zvezda - ne zbog neuspeha, nego zato što se klub pretvorio u leglo gadosti, bestijalnosti i beščašća. Edited by laki21
Link to comment

nemoj tako majstore, mani se rastegljivosti zakona, nekih paragrafa, zakona o sportu koji jos ne postoji... pitao te je covek lepo. daj nesto opipljivije na osnovu cega bi unistio omrazeni ti klub, konkretni akt, odrebu ili paragraf. ili ostani na "kurac, picka, govno, sisa" postovima. mudaro kvazipravdoljubiva.

Link to comment

Majmune nedorasli, što se tiče tog "omraženog" kluba, ja sam za njega navijao skoro četredeset godina, i išao na stotine utakmica. Dalje ti ne bih objašnjavao, a ti nastavi sa odbranom ovih govana koja, koja očigledno dele iste životne vrednosti kao i ti. Uživajte zajedno - za bolje i niste.

Link to comment

nigde ja nikog nisam branio, pogotovo ne gomilu indijanaca koji su iz straha obukli to sto su obukli i uradili to sto su uradili. njih mogu samo da zalim. meni smetaju oni koji su u stanju da potez tih indijanaca prozmu kroz celu istoriju kluba za kog navijaju ceo zivot i da ga se odreknu, da mu zele propast i slicno. zbog gomile indijanaca koji su se usrali 20. 09. 2008. jesu li to tvoji ideali, ove sise koje ce da odu sutra? kakav si ti covek? po cemu pljujes? cega se ti odrices? sta bi ti da unistavas? njih? moze. Klub? Mars u pizdu materinu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...