Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

U nesredjenom drustvu i pokusaji uvodjenja reda izgledaju haoticno: policija, sudstvo, mediji... plus klubovi koji se nalaze u medjuprostoru, niti su privatni niti drzavni (tacnije, neka lica upravljaju drzavnim vlasnistvom kao da je privatno). Naravno da je upadljiva kazna za ovog momka, ali od nekoga mora da se krene. U suprotnom sve moze da se relativizuje pod izgovorom da nije dostignuta nekakva opsta pravda (Rasimu Delicu 3 godine, Misicu 10). A vrlo brzo, prilikom sledeceg incidenta sa navijacima, cemo saznati da li je ovo samo bio pojedinacan slucaj presude ili novo pravilo.btw, sta se dogodilo sa napadacima na snimatelja b92, je l' su osudjeni?
Tacno tako. Moja bojazan je da ce ova presuda zajedno sa Vivijen Li prohujati sa vihorom i da cemo se sledece nacekati do trenutka kada se opet nesto drasticno desi preko cega se jednostavno ne moze preci. Ista ovakva rasprava se vodila kad je onaj klinac ubijen ispaljenom raketom, horski se trazila glava pocinioca i najavljivala borba protiv huligana, a zatim se sve zaboravilo i stvari su postale jos gore. Sumnjam da ce ovoga puta biti drugacije. Ali, ostaje nada da se varam.
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Po tvom misljenju ne treba primenjivati zakon dok se u svetu ne postigne ekvilibrijum pravednost presuda? Zaprecena kazna od 5 do 15 godina, izrecena kazna 10 godina, sve u skladu sa tezinom dela i pokazanom surovoscu prilikom izvrsenja. Zasto bi taj Misic dobio minimalnu kaznu?
Svoje misljenje sam izneo u nekoliko prilicno dugackih postova i uopste mi nije jasno koliko slep ili zlonameran covek mora da bude da bi napisao ovako nesto. Gde sam ja napisao da bi Misic trebalo da dobije minimalnu kaznu? Gde sam napisao da ne treba primenjivati zakon "dok se u svetu ne postigne ekvilibrijum pravednost (valjda pravednosti) presuda"? I sta to uopste znaci? Ja jedino sve vreme tvrdim da se desila trgovina u kojoj je jedan drasticno kaznjen da bi drugi mogli da mirno odu kuci. I tvrdim da to nije dobar nacin na koji je trebalo reagovati na ovaj linc, vec je trebalo procesuirati sve ucesnike u tom lincu. I to sam napisao bar desetak puta. I nije mi jasno za koje pizde materine mi podmeces ovakve nebuloze. Krace receno - koji ti je qratz?
Link to comment

Barrister, ne radi se ovde o zgražavanju nad postupkom fudbalera, niti je bilo ko od njih očekivao neko imanje stava, muda ili nešto slično. Uostalom i oni su verovatno zastrašeni skorašnjim pretnjama i lupanjima automobila. Radi se o osudi sramnog ponašanja kluba, koji prvo nije preduzeo ništa da zaštiti te iste fudbalere i kluba kome je "stav" i "mišljenje" nekoliko stotina bandita i razbojnika važnije od mišljenja nekoliko stotina hiljada pristojnih ljudi koji vole taj klub zbog svega što je on u prošlosti predstavljao. Nije taj nazovi stav kluba i odnos prema tzv. navijačima nešto novo - traje to već više od decenije, ali mi se nekako čini da je sa ovim postupkom prelivena čaša i pređena i ona poslednja granica. Ja, kao navijač ili simpatizer FK Crvena Zvezda već skoro 30 godina, koji sebe smatra relativno pristojnim čovekom, zaista neću i ne želim da više potrošim ni jedan jedini neuron na ovo što je nekada bio fudbalski klub, sa kojim su se milioni ljudi (uključujući tu i mene) sa ponosom i zadovoljstvom identifikovali. Potpuno razumem gazzino stanovište i slažem se sa svime što je napisao u svom postu.

Link to comment
Svoje misljenje sam izneo u nekoliko prilicno dugackih postova i uopste mi nije jasno koliko slep ili zlonameran covek mora da bude da bi napisao ovako nesto. Gde sam ja napisao da bi Misic trebalo da dobije minimalnu kaznu? Gde sam napisao da ne treba primenjivati zakon "dok se u svetu ne postigne ekvilibrijum pravednost (valjda pravednosti) presuda"? I sta to uopste znaci? Ja jedino sve vreme tvrdim da se desila trgovina u kojoj je jedan drasticno kaznjen da bi drugi mogli da mirno odu kuci. I tvrdim da to nije dobar nacin na koji je trebalo reagovati na ovaj linc, vec je trebalo procesuirati sve ucesnike u tom lincu. I to sam napisao bar desetak puta. I nije mi jasno za koje pizde materine mi podmeces ovakve nebuloze. Krace receno - koji ti je qratz?
Izgleda da ces imati prilicno profitabilnu karijeru, tek sto si zakazao duel sa copkillahom a vec pikiras i bghosta...rado prihvatam da budem tvoj menadzer i promoter.
Link to comment

Svi ti igrači imaju mogućnost da zatraže sporazumni raskid ugovora, jer je igranje za FKCZ postalo rizično zanimanje. Uslovi rada su otežani jer je zaštita na radu nikakva. Siguran sam da bi pred nekom međunarodnom komisijom Koroman dobio spor sa Crvenom Zvezdom, nakon onog šamaranja, a verujem da bi i ostali igrači, mogli da dobiju raskid ugovora nakon što su im ulupali automobile. Zašto to ne urade? šta ih sprečava? Kao slobodni igrači mogu naći klub bilo gde; od Vojvodine, preko Jagodine do Inchona ili Tereka, Big Bull Bačinaca ili treće rumunske lige, ako već nisu za bolje. Ne, oni svojevoljno odlučuju da ostanu u Zvezdi, igraju po pravilima koja postavlja rulja sa severa, ulizuju im se jer su u svoj okruženju zvezde, novinari im titraju muda, splavaruše rade bezobrazne radnje, a sutra će moći da pričaju unucima da su igrali za naš najveći.Serem im se u čaj i u mleko. Ovo je njihov izbor. Odrasli su ljudi, (svi?) imaju više od 18 godina.

Link to comment

Upravo sam video izjavu portparola Republickog javnog tuzilastva da je pokrenut krivicni postupak protiv navijaca koji su posle izricanja presude Misicu dobacivali sudiji. Likovi su pohapseni i danas ce biti saslusani pod optuzbom za nasilnicko ponasanje i pretnje sudiji.Vise nego dobar odgovor na jucerasnje majice. Zvezda ce dobiti ono sto trazi ako pod hitno ne isprazni sever. A igraci se morati da izlaze na teren u carsavima da bi na njih stala imena svih kojima ce trebati "pravda".Ne znam ko stoji iza svega ovoga ali kapiram da je svima pun qrac ove i ovakve Zvezde.Harpere, mislim da ovo sto pise Host dosta pije vodu zasto pravno nije bilo moguce rasiriti sankcije na vise njih. Stvar prosto nije bila organizovana, ostali su bili u 'tuci', a Misic je jedini bio 'naoruzan'.

Edited by gazza1
Link to comment
Upravo sam video izjavu portparola Republickog javnog tuzilastva da je pokrenut krivicni postupak protiv navijaca koji su posle izricanja presude Misicu dobacivali sudiji. Likovi su pohapseni i danas ce biti saslusani pod optuzbom za nasilnicko ponasanje i pretnje sudiji.Vise nego dobar odgovor na jucerasnje majice. Zvezda ce dobiti ono sto trazi ako pod hitno ne isprazni sever. A igraci se morati da izlaze na teren u carsavima da bi na njih stala imena svih kojima ce trebati "pravda".Ne znam ko stoji iza svega ovoga ali kapiram da je svima pun qrac ove i ovakve Zvezde.Harpere, mislim da ovo sto pise Host dosta pije vodu zasto pravno nije bilo moguce rasiriti sankcije na vise njih. Stvar prosto nije bila organizovana, ostali su bili u 'tuci', a Misic je jedini bio 'naoruzan'.
ako drzava zeli da se obracuna za vodjama, ima sasvim dovoljno materijala za to i van stadiona. neki od njih su u jako ozbiljnim krimi radnjama, i to zna puno ljudi, posebno u policiji. sto se igraca tice, verujem nazalost da polovina njih nije ni razmisljala o svom postupku, niti o posledicama, a druga polovina verovatno ima potpuno isti mozak kao ovi banditi.ovo se svo moze resiti, ako se odluci da nema vise podilazenja od strane uprave ( imamo li to uopste? ) i populizma od strane izvrsne vlasti. o uzroku i nastanku problema mislim da dovoljno govori cinjenica da su ovi u sudnici vikali ALO BRE KLOšARI, a ne recimo, NEPRAVDA ili nešto slično...
Link to comment

polako, pocelo je.... a cinjenica da nemamo upravu samo olaksava celu pricu i svodi je manje vise na nivo obicnog kriminala u nadleznosti policije i tuzilastva.

Edited by gazza1
Link to comment
Upravo sam video izjavu portparola Republickog javnog tuzilastva da je pokrenut krivicni postupak protiv navijaca koji su posle izricanja presude Misicu dobacivali sudiji. Likovi su pohapseni i danas ce biti saslusani pod optuzbom za nasilnicko ponasanje i pretnje sudiji.
medju njima je i (bar) jedan od 'vidjenijih' ... Edited by Bane5
Link to comment
Kad se kopom malo pozabave nadlezni organi umesto medija, mozda i bude pravi klub, 1 dana
Od kad pamtim uvek se vracate na ovu tezu. Problem s njom je sto nije tacna i nema apsolutno nikakve utemeljenosti u nekakvoj realnosti. To je vise ono sto bi vi zeleli da se desi, pa onda jednostavno kazete i da bi to bilo dobro za kub. Naravno da bi bilo dobro da svi oni koji su prekrsili zakon odgovaraju za toali Zvezdi je to jako daleko na listi prioriteta ako zeli da bude ozbiljan klub Edited by muslin
Link to comment

Petorica nasilnika u pritvoru zbog vređanja sudijePetorici navijača "Crvene zvezde" danas je određen pritvor do 30 dana zbog vređanja sudije Velimira Lazovića posle izricanja presude Urošu Mišiću, rečeno je Tanjugu u istražnom odeljenju Petog opštinskog suda.Dežurni istražni sudija tog suda saslušao je osumnjičene i po zahtevu tužilaštva pokrenuo istragu protiv njih i odredio im pritvor zbog krivičnog dela nasilničko ponašanje.Goranu Ćoriću, Milošu Zimonji, Ivanu Rakoviću, Predragu Paniću i Jasminu Došenu pritvor je određen zbog mogućnosti da u toku istrage utiču na svedoke.U Okružnom sudu u Beogradu, u petak 19. septembra, Mišić je osuđen na 10 godina zatvora zbog pokušaja ubistva pripadnika žandarmerije Nebojše Trajkovića na utakmici Crvena zvezda - Hajduk iz Kule, 2. decembra prošle godine.Visina kazne izazvala je burnu reakciju optuženog, njegove rodbine i prijatelja prisutnih u sudnici.Čule su se i psovke i povici navijača, koji su došli da bodre Mišića - "sram vas bilo", "koliko ste para dobili za ovo, klošari jedni", koje je policija odmah zadržala i legitimisala.Osumnjičeni Zimonja kome je danas određen pritvor, 5. septembra osuđen je u Drugom opštinskom sudu na godinu i osam meseci zatvora zbog učestvovanju u napadu na žandarma Trajkovića, zajedno sa Slavišom Drakulom koji je osuđen na kaznu od godinu dana zatvora.Portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić, izjavio je ranije danas da tužilaštvo želi javnosti da pošalje poruku da akti nasilja i napada na nosioce pravosudnih funkcija neće biti tolerisani.On je dodao da je ovo prvi slučaj procesuiranja napada na sudije posle izricanja presude, mada je u prošlosti to bio čest slučaj u našim sudnicama, kako nakon izricanja presude, tako i u toku suđenja."Ovim je država pokazala da institucije pravne države funkcionišu i da će u budućnosti sudije, kao i drugi nosioci pravosudnih funkcija, moći nesmetano da rade svoj posao u cilju zadovoljenja pravde", zaključio je Zorić.

Link to comment
Ako nije tajna, ko je od ovih "vidjeniji" na severu, jer mislim da neke znam iz Oš (a čini mi se da je bio vodja neke grupe tipa Belgrade Boys ili tako nešto slično) ?
Pedja Panjic je vodja BB...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...