Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Meni nije jasno zasto "prljate" ovaj topik o nekom nebitnom liku koji nije imao dovoljno mozga.?Ne kazem da ova odluka ne treba da zavredjuje paznju, naprotiv.Ali splitujte temu na neki poseban topik.Imate preca posla, vece probleme trenutno nego da se bavite ovom budalom koju roditelji nisu bas najbolje vaspitali.

Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Igrom slucaja, poznajem neke ljude sa cijom je decom isao u skolu. Kazu da je ok decko, i da nije neka lokalna baraba. Ali kad vidis na snimku sta radi ukapiras ili da je neki totalni kreten ili da je samo ovca koja prati stado i zeli da se istakne pred cobaninom. Tu i jeste najveca tragedija, sta jedan relativno normalan momak postane u stanju da uradi zarad dokazivanja...I onda meni Urosa moze da bude jako zao. I da saosecam sa njegovom porodicom. Ali kaznu je zasluzio. I ja sam iznenadjen sto je kazna ovoliko visoka, ali smanjice se to ovako ili onako na nekih 5-6 godina. On je svakako sjebao sebi zivot i to je sigurno. Presuda sudije je pojedinacno gledano ispravna, ali ovo sto harper kaze je sustina - trebalo je pohapsiti njih 20 i da dele krivicu na relativno podjednake delove (tu ne mislim da podele ovih 10 godina). Ne moze niko da me ubedi da nisu mogli da ih identifikuju...

Link to comment
Masis poentu. Mnogo manje ce ti se jebati sta navijacka bagra misli o tome kad ti sledeci najebes zato sto su svi ucesnici linca osim jednog jos uvek na slobodi i sto ce u subotu (hvala na ispravci Bane) ponovo biti na stadionu. Ovakav sudski tretman linca na sluzbeno lice u kojem se jedan drasticno kazni za primer a ostali izvuku dupe nekaznjeno jednostavno nije dobar nacin.Ako si ti ovakvim epilogom zadovoljan, onda nista.
a ne, ja godinama ne posecujem marakanu zbog toga sto sam vec prisustvovao jednom pokusaju ubistva(osim tuca, koje su 'normalna' pojava), i kada bih isao klonio bih se severa, a da imam dete svakako ne bi imalo moju dozvolu da tamo ide, prosto jer sam dovoljno gluposti video. Ne znam kako se tretira linc, ali znam da je ovaj momak, a ne drugi, isao bakljom da sprzi policajca i naneo mu opekotine opasne po zivot. I njemu se za to sudilo, drugima nije moglo. Drugima je svakako moglo da se sudi za druge stvari, i ako niko nikakvu kaznu nije dobio to je tragicno. Ali, bar 50% ljudi na toj tribini bi uradilo isto sto i on da su bili u prilici. Da su njih 5-6 koji su se nasli tu u tom trenutku osudili, sever ne bi bio ni za promil bezbedniji. Sa te strane, eventualno pravednija presuda(a za ovog konkretnog lika nije mogla pravednija presuda da bude) ne bi mnogo znacila. Taj problem se sistematicnije resava. Ali cim ti vidis da klub placa advokata bilmezu, jasno je da od toga nema ni mojega. Zato mi je drago da je bar neko najebao, bolje nego da je proslo, kao po obicaju, samo po medijima.edit: adasevicu ne serendaj. Sve su to dobri momci dok ne zapale ambasadu ili pokusaju da ubiju coveka. Kako meni ili tebi tako nesto ne padne na pamet? To je ocigledno osoba opasna po okolinu, i nema tu sta da se filozofira.I uzgred, ti bi ih pravdao i da ih je 20 uhapseno. Jer ti jednostavno ne umes objektivno da sudis kada je zvezda i sever u pitanju. Edited by Joe D
Link to comment
Svakom ko misli da je kazna za ovog bilmeza nepravedna, želim da mu u skorije vreme 20-ak ljudi skače po lobanji, da ga pale bakljama, posle mu te baklje guraju u usta i dupe i na kraju se popišaju po njemu. Posle toga možemo da raspravljamo o pravdi i nepravdi.
Neće biti da je ovaj pandur baš Crvenkapa pa je malo nosio baki snimke sa Marakane i tu ga veliki, zli Mišić pekao za večeru. Ja čuo da su pandura navijači prepoznali kao učesnika u iživljavanju nad njima ranije po policijskim stanicama.
Link to comment
Ja čuo da su pandura navijači prepoznali kao učesnika u iživljavanju nad njima ranije po policijskim stanicama.
realno, ako se medju navijachima tako pricha, mora da je tachno. inace, da su ga prepoznali samo kao pandura koji se ne izivljava nad njima po policijskim stanicama, lijepo bi ga zamolili da napusti 'nasu tribinu'
Link to comment
Neće biti da je ovaj pandur baš Crvenkapa pa je malo nosio baki snimke sa Marakane i tu ga veliki, zli Mišić pekao za večeru. Ja čuo da su pandura navijači prepoznali kao učesnika u iživljavanju nad njima ranije po policijskim stanicama.
a-ha
Link to comment
Neće biti da je ovaj pandur baš Crvenkapa pa je malo nosio baki snimke sa Marakane i tu ga veliki, zli Mišić pekao za večeru. Ja čuo da su pandura navijači prepoznali kao učesnika u iživljavanju nad njima ranije po policijskim stanicama.
Pogresno si cuo. To ni najvece budale medju navijacima nisu tvrdile. Jednostavno bilo je dovoljno to sto je pandur.
Link to comment
...a Zvezda sve vreme plaća četiri advokata koji od početka na suđenjima brane te huligane - kaže Trajković ....
Da li je moguce da FKCZ uzima u zastitu ove huligane i placa im advokate? Em je nemoralno, em je nesportski, em je kontraproduktivno. Zvezda placa advokate huliganima a nemaju para ni telfonske racune na vreme da plate. Ponekad se pitam kako Zvezda uspeva da posle svih sportskih, finasijskih i moralnih blamaza i dalje ostane najpopularniji klub u Srbiji.
Link to comment
Da li je moguce da FKCZ uzima u zastitu ove huligane i placa im advokate? Em je nemoralno, em je nesportski, em je kontraproduktivno. Zvezda placa advokate huliganima a nemaju para ni telfonske racune na vreme da plate. Ponekad se pitam kako Zvezda uspeva da posle svih sportskih, finasijskih i moralnih blamaza i dalje ostane najpopularniji klub u Srbiji.
Drakul je/bio i zaposlen u fkcz.
Link to comment

Uroš Mišić je osuđen za pokušaj ubistva, odnosno po Krivičnom zakonu. Lik je (o majko mila, kakve budalaštine) tokom suđenja mrtav-ladan izjavio da je mislio da je Trajković "grobar"! Dakle, momak može da bude lep, fin i ostalo po spisku, ali njemu definitivno fali neka daska u glavi! Ispada da se kaje što je napao službeno lice, u ovoj situacija pripadnika Žandarmerije, a da smatra da bi bilo OK da je linčovao nekog drugog samo zato što navija za klub koji on mrzi?! Stekao sam utisak da je sud propustio da mu doda i meru obaveznog psihijatrijskog lečenja, pošto ovakva "odbrana" ukazuje na totalno iskrivljenu svest.I ne slažem se s konstatacijama da je kažnjen prestrogo. Pre bih rekao da je problem u tome što se drugi ludaci za pokušaje ubistava i ubistva ne kažnjavaju dovoljno visokim kaznama. A da je, primera radi, u Engleskoj ili Nemačkoj (ili ne daj Bože u SAD) osuđen za pokušaj ubistva policajca, taj više dnevnog svetla ne bi video.Problem je u tome što klubovi u dilu sa navijačima rade baš sve. Ako ovde ima onih koji poznaju neke od viđenijih "delija", neka ih priupitaju kad su i od kojih para ponovili vozni park... Platio mali Miško, samo da više ne lupaju fudbalerima automobile i ne dele im šamare. U pitanju je javna tajna, ali se o tome ne sme pričati, da ne bi onaj ko progovori prošao gore nego Trajković.I jedva čekam da na red dođu Damjanović i ekipa iz bivše uprave Crvene zvezde. Kad padnu prve presude na tom nivou i kada se konačno sjebe sprega navijača i klupskih uprava, biće moguće da se očisti i onaj šljam na tribinama zbog kojeg normalan čovek ne sme da ode na utakmicu. A sve dok im klubovi plaćaju advokate i izvlače ih iz apsane vršeći pritisak na istražne organe, pomaka biti neće.Inače, na dvojica koja su osuđena pre desetak dana, Miloš Zimonja i Slaviša Drakul, kažnjeni su sa godinu i osam meseci, odnosno godinu dana. Oni su popili kaznu za izazivanje nereda na utakmici i osuđeni su po Zakonu o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama. U pitanju je odličan zakon koji je konačno proradio, pa sad jedva čekam one kretene koji će se usuditi da naprave neki novi incident na stadionima. Po tom zakonu, kolovođa fasuje desetku u tvorzi na keca, a ne preterano manje nisu ni kazne za ostale učesnike.

Edited by Anarhimed
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...