Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Nije u pitanju MOJ koordinatni sistem, nego koordinatni sistem srpskog pravosudja. Ja ne krecem od toga da znam sta je ispravna kazna za ovakve stvari, ja to ne znam niti zelim da ja budem taj koji to odredjuje. Jedino sto pokusavam reci je da u koordinatnom sistemu naseg pravosudja ovo neverovatno strci i nije normalno.E, sad, sto je simpanza mentalitet daleko popularniji, to mene realno bole kurac. Znam da je najpopularnije urlati "Ja bih mu dao dozivotnu i silovao bih mu sestru!", ali od ljudi koji nisu direktno pogodjeni slucajem se ocekuje hladna glava i razum.Kad kazes da mu je malo ili puno 10 godina, valjda to mislis na osnovu necega. Ja sam rekao na osnovu cega donosim zakljucke, a to je praksa koja je vazila do sada u pravosudju (i koja ce vaziti i od sada, nista se ne bojte).Kako vi donosite zakljucke zaista nemam pojma.
Pa ja video sliku u novinama gde mu lice izgleda normalno i gde prica o tome kako je psihicki sjeban i razocaran u Zvezdu i zivot. Ja sam na osnovu toga zakjucio da su preterane price o gasenju baklje u ustima i polumrtvom coveku. Da se razumemo, ne mislim ja da je njemu super, ali mislim da se preteruje kad se prica o tome. I takodje mislim da mediji lazu vecinu stvari.
Kudravi, iako se ne poznajemo, cenim da si kul lik. Utoliko mi je potpuno nejasno zašto imaš potrebu da iznosiš neke eksplicitne tvrdnje, za koje znaš da će isprovocirati ljude jer su brutalne i iznad svega neistinite. Prvo si napisao da "panduru nije ništa, ponavljam - nije mu ništa". Je li bila poenta da pomamiš ljude na reakciju, šta? I onda dve strane kasnije to ublažiš do te mere da misliš da "njemu nije super, ali da se preteruje" po pitanju njegovog stanja. Je li mu nešto, ponavljam nešto, ili mu nije ništa, ponavljam ništa? Kako uopšte možeš da odvališ tako nešto kada se i najveći fanovi tog Uroša slažu da mu je trebalo suditi zbog nanošenja teških telesnih povreda, a ne pokušaja ubistva. Koordinatni sistem srpskog pravosuđa je problematičan, tu se slažemo. No, dodatni problem je taj što si ti našao da jedan izuzetak tog nakaradnog pravila da se uglavnom daju manje kazne, našao sa toliko žara da osporavaš. Zašto?U koordinatnom sistemu ova presuda izuzetno štrči, ali ja to smatram vrlo dobrim znakom. Da li ti je palo na pamet da onaj advokat nije uspeo da svog klijenta morona ubedi da makar pokuša da ubedi sudiju da pronađe neku olakšavajuću okolnost za smanjenje kazne, neko je ovaj pričao da je tukao "grobara"?
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Malo me cudi logika kod nekih uglednih forumskih umova da se decku treba progledati kroz prste zato sto nije osudjen neko drugi. Da li svaka presuda za tezak zlocin treba da glasi "Zakon za ovo odredjuje 15 godina zatvora, ali posto se ubica na nekoj drugoj strani izvukao, da se ne osetis ostecenim osudjujemo te na 5"?

mislim da ovakva presuda, osim što ima svako moralno i pravno opravdanje, može samo da priguši vatru ili da je dislocira sa tribina u stadionsku okolinu.
Mozda i to nije lose za pocetak, prvo prigusiti, pa polako i gasiti. Dok su u grupi sigurno ce biti hrabriji, ali ce nekom ko bi da se istakne mozda Urketova sudbina kleta biti za nauk da se malo manje izdvaja i "junaci".
Samo da dodam da se odavnom nisam radovao nekoj vesti kao ovoj i da bi jedina bolja vest bila da su svi huligani koji pokusaju da sprovedu neku akciju iz revolta premlaceni kao stoka i maksimalno kaznjeni. Cekicem u glavu, to je jedini jezik koji se razume.
Slazem se, verujem da na ovu grupaciju stroge kazne mnogo vise deluju od svih akcija, apela, performansa i kreativnih radionica...
Link to comment
Kudravi, iako se ne poznajemo, cenim da si kul lik. Utoliko mi je potpuno nejasno zašto imaš potrebu da iznosiš neke eksplicitne tvrdnje, za koje znaš da će isprovocirati ljude jer su brutalne i iznad svega neistinite. Prvo si napisao da "panduru nije ništa, ponavljam - nije mu ništa". Je li bila poenta da pomamiš ljude na reakciju, šta? I onda dve strane kasnije to ublažiš do te mere da misliš da "njemu nije super, ali da se preteruje" po pitanju njegovog stanja.
OK, mozda sam preterao. Meni je nakon citanja tog intervjua ostao utisak da mu nije nista. Kad se sabere sa medijskom reakcijom na ceo slucaj, postoji dobra doza opravdane sumnje da je u pitanju preuvelicavanje. Svakako covek nije nepokretan, niti mu je lice unakazeno kako bi se moglo zakljuciti iz nekih izvestaja. Ako pitas sta sam zeleo postici - postigao sam da ljudi bar vise ne ponavljaju laz o gasenju baklje u ustima. Svi su znali da se to nije desilo, ali je bilo kul ponavljati lupanje iz novina.
Koordinatni sistem srpskog pravosuđa je problematičan, tu se slažemo. No, dodatni problem je taj što si ti našao da jedan izuzetak tog nakaradnog pravila da se uglavnom daju manje kazne, našao sa toliko žara da osporavaš. Zašto?U koordinatnom sistemu ova presuda izuzetno štrči, ali ja to smatram vrlo dobrim znakom.
Ja ne smatram dobrim znakom jer to nece biti pocetak drugacije prakse nego ce ostati da strci. To je ono na sta pokusavam od pocetka da ukazem. Ja ne bih rec rekao da je ovo nesto smisleno, ali nije.
Da li ti je palo na pamet da onaj advokat nije uspeo da svog klijenta morona ubedi da makar pokuša da ubedi sudiju da pronađe neku olakšavajuću okolnost za smanjenje kazne, neko je ovaj pričao da je tukao "grobara"?
Palo mi je na pamet da mozda decko nije imao boljeg advokata. Nikako ne vidim kako je moguce da bedna odbrana bude svaljena na njega. Advokat je moron u ovoj prici, a ne klijent.@Svi ostali - cemu se radujete? Mislite da cete biti zasticeniji zbog ove presude? Necete. Kad vama neko bude skako po lobanji i gasio vam baklje po glavi, pod jedan nece biti uhvacen, a ako bude kojim slucajem uhvacen, cela situacija ce biti okarakterisana kao tuca. Ovome mogu da se raduju samo policajci.
Link to comment
Palo mi je na pamet da mozda decko nije imao boljeg advokata. Nikako ne vidim kako je moguce da bedna odbrana bude svaljena na njega. Advokat je moron u ovoj prici, a ne klijent.
- Dok mog napadača Uroša Mišića štite četvorica advokata i udruženi navijači...
Ako je ovo tačno, ta četvorica što su ga štitila su kompletni idioti... Jebo ja te advokate, ako dozvole klijentu da se brani onakvim izjavama...Inače, zar neko ne napisa da su ga branili advokati Crvene Zvezde ? To je još bizarnija situacija, kakvi mamlazi zastupaju CZ... Nakupilo se tu drvne građe i van terena, izgleda...
Link to comment

sto napadate advokata nije on kriv, on je izjavio da nije mogo nista da uradi da bi spasio svog klijenta visoke kazne(ma da) cool.gif , ne bas ovim recima ali evo sta je otprilike rekaoU ovom slucaju se drzava osetila napadnutom i sad vrsi represiju nad njegovim klijentom

Link to comment
sto napadate advokata nije on kriv, on je izjavio da nije mogo nista da uradi da bi spasio svog klijenta visoke kazne(ma da) cool.gif , ne bas ovim recima ali evo sta je otprilike rekaoU ovom slucaju se drzava osetila napadnutom i sad vrsi represiju nad njegovim klijentom
Ma da... Inače, advokat je mogao svom klijentu da objasni šta da priča, kako da se ponaša pred sudom, kako da izvrda istinu... Realno, sudija bi mu odrezao manju kaznu, da je rekao "Jeste, gospodine sudija, jeo sam govna, hteo sam da budem faca na severu, sad se kajem, poneo me trenutak, ne razumete vi kako je to na kopu, gospodine sudija..." I to je posao advokata, da poduči klijenta, a ne da klijent lupi da je mislio da je Trajković grobar... Verujem da mu je sudija odrezo jedno 2-3 godine više jer je glup... A inače, u principu, država i jeste nepadnuta, jer je Trajković zastupnik države...
Link to comment
imge2px5.gifv109954p0.jpg
Ako imamo duel huligani vs policija a na obe strane ima kriminalaca pa i psihopata onda moraju ruku pod ruku u CZ. Sistem vrednosti (a to nam je valjda cilj) se nikako ne može graditi kažnjavajući samo jednu stranu.
heh dobra fora, skoro kao ona 'Fasizam i antifasizam su 2 ekstrema, ne treba ici u krajnosti... :rolleyes: Iamamo duel izmedju onih koji cuvaju javniredimir i onih koji ga remete. Dok su im jebali majku na licinom mestu, narikace su kukakle kako ne sme neselektivno da se koristi sila, nego treba da ih snime, identifikuju, privedu, osude, civilizovano kao u Engleskoj. Izvol'te ga sad
Link to comment
@Svi ostali - cemu se radujete? Mislite da cete biti zasticeniji zbog ove presude? Necete. Kad vama neko bude skako po lobanji i gasio vam baklje po glavi, pod jedan nece biti uhvacen, a ako bude kojim slucajem uhvacen, cela situacija ce biti okarakterisana kao tuca. Ovome mogu da se raduju samo policajci.
Meni niko do sada nije skakao po lobanji, niti sam bio u prilici. U stvari, lazem - bio sam donekle, mada minimalno, ugrozen kada su navijaci Zvezde u plej-of utakmici protiv Partizana pre dve godine, pokusavali da ubiju nekoliko ljudi u prvim redovima, bacajuci na njih ona eksplodirajuca sranja, mislim da se zovu "topovski udar". Posle kad je policija intervenisala protiv bagre, doslo je do nereda, ali sam i tu ostao citav, jer sam se na vreme sklonio od budala.
Link to comment
Ma da... Inače, advokat je mogao svom klijentu da objasni šta da priča, kako da se ponaša pred sudom, kako da izvrda istinu... Realno, sudija bi mu odrezao manju kaznu, da je rekao "Jeste, gospodine sudija, jeo sam govna, hteo sam da budem faca na severu, sad se kajem, poneo me trenutak, ne razumete vi kako je to na kopu, gospodine sudija..." I to je posao advokata, da poduči klijenta, a ne da klijent lupi da je mislio da je Trajković grobar... Verujem da mu je sudija odrezo jedno 2-3 godine više jer je glup... A inače, u principu, država i jeste nepadnuta, jer je Trajković zastupnik države...
pa reko je on da se kaje ali mu to nije uzeto kao olaksavajuca okolnost jer je po recima sudije imao dovoljno vremena da odustane od napada (i tu je sudija u pravu)
Link to comment
pa reko je on da se kaje ali mu to nije uzeto kao olaksavajuca okolnost jer je po recima sudije imao dovoljno vremena da odustane od napada (i tu je sudija u pravu)
A takođe je rekao da misli da je to Grobar, a ne policajac... Jako kajanje, u pičku materinu... Sudija je, 100%, cenio da laže da se kaje, posle ovakve izjave...
Link to comment
Dok su im jebali majku na licinom mestu, narikace su kukakle kako ne sme neselektivno da se koristi sila, nego treba da ih snime, identifikuju, privedu, osude, civilizovano kao u Engleskoj. Izvol'te ga sad
Kratko, jasno, jebitačno.
Link to comment
A takođe je rekao da misli da je to Grobar, a ne policajac... Jako kajanje, u pičku materinu... Sudija je, 100%, cenio da laže da se kaje, posle ovakve izjave...
Jel' moze neko da nadje tu izjavu u kojoj Misic kaze da je mislio da je u pitanju "grobar" a ne policajac? Ovde na topiku se to pojavilo samo u Copijevom postu i to kao patkometrijska reakcija a ne kao informacija i svi ste navalili da to koristite kao da pouzdano znate da je to rekao. Ja prosto ne mogu da verujem njegovi advokati nisu mogli da mu objasne da ce ga ta izjava dodatno teretiti, cak i ako jeste dovoljno veliki saban da tako nesto izjavi.
Link to comment
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=302462
Optuženi: Mislio sam da je "grobar"6. jun 2008. | 17:22 | Izvor: TanjugBeograd -- Optuženi Uroš Mišić (20) negirao je da je na fudbalskoj utakmici Crvena zvezda - Hajduk iz Kule, pripadniku žandarmerije Nebojši Trajkoviću gurao baklju u usta.On je rekao, svedočeći pred sudom, da nije znao da je Trajković policajac, već da je mislio da je "grobar" (navijač Partizana). Trajković, koji je takođe danas saslušan kao oštećeni, prepoznao je Mišića i tvrdio da je znao da je policajac, jer ga je opsovao kao "pandura".
Link to comment
Jel' moze neko da nadje tu izjavu u kojoj Misic kaze da je mislio da je u pitanju "grobar" a ne policajac? Ovde na topiku se to pojavilo samo u Copijevom postu i to kao patkometrijska reakcija a ne kao informacija i svi ste navalili da to koristite kao da pouzdano znate da je to rekao. Ja prosto ne mogu da verujem njegovi advokati nisu mogli da mu objasne da ce ga ta izjava dodatno teretiti, cak i ako jeste dovoljno veliki saban da tako nesto izjavi.
OvdeEdit: Venom brži... Edited by radisa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...