Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

- Posle presude Urošu Mišiću vođe navijača zapretile su čelnicima crveno-belih da ?ako igrači ne obuku majice, neće dozvoliti da se odigra utakmica?. Uprava je popustila i postupila kako su ovi hteli. Da li zbog sprege s vođama ?delija? ili iz straha zbog njihove moguće reakcije, nije ni bitno. Ne treba zaboraviti da su samo nedelju dana pre toga huligani razlupali automobile igrača i čelnika kluba. Vrh Zvezde je tim gestom udario šamar državi, koja se bori protiv nasilja na sportskim borilištima - kaže sagovornik ?Blica? iz MUP Srbije i podseća da su i bivša rukovodstva crveno-belih ostajala slepa i nema na divljanje navijača.Kako ?Blic? nezvanično saznaje, svi članovi Uprave, osim Dobrivoja Tanasijevića, zvanog Den Tana, povinovali su se zahtevu navijača. Den Tana, koji decenima živi u SAD, gde se zna kakve su posledice za divljanje na stadionima, suprotstavio se ultimatumu ?delija?, ali je ostao usamljen.Iako kapiten Crene zvezde Nenad Milijaš u izjavi za ?Blic? navodi da su igrači dobrovoljno prihvatili zahtev navijača, on je naveo i da su ih majice čekale u ekonomatu kada su preuzimali dresove.http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=57922

Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

nigde ja nikog nisam branio, pogotovo ne gomilu indijanaca koji su iz straha obukli to sto su obukli i uradili to sto su uradili. njih mogu samo da zalim. meni smetaju oni koji su u stanju da potez tih indijanaca prozmu kroz celu istoriju kluba za kog navijaju ceo zivot i da ga se odreknu, da mu zele propast i slicno. zbog gomile indijanaca koji su se usrali 20. 09. 2008. jesu li to tvoji ideali, ove sise koje ce da odu sutra? kakav si ti covek? po cemu pljujes? cega se ti odrices? sta bi ti da unistavas? njih? moze. Klub? Mars u pizdu materinu.
Na ovo poslednje da ti ne odgovorim; ne osećam više nikakvu potrebu da vređam nekog sa takvim saznajnim sposobnostima. Iskreno, i tebe i slične tebi više žalim nego što osuđujem. A na ono prethodno - ukoliko još nisi shvatio, te ću pokušati da ti nacrtam drvenim bojicama - oni koje pominješ i koje abraniš - su klub. Jer to nikada ne bi učinili bez odobrenja uprave, a niko iz kluba, iz bilo koje strukture, se NIJE ogradio od tog čina. A ako i sada ne razumeš da se ne radi samo o činu nekoliko "indijanaca", nego o sveukupnom stanju u kome se moj nekadašnji klub nalazi, onda ti zaista nema pomoći. Amen.
Link to comment

Ajde da stavim to u sledecu perspektivu: placajuci 200 dinara da udjes na stadion(ili koliko vec kosta), ti direktno stavljas pare u dzep tim ljudima. Inace, logiku po kojoj je klub iznad svega, pa i ljudskih i moralnih vrednosti, i gde se trenira kao clan uze familije mi je jednako prihvatljiva kao i verski fundamentalizam. Dakle, nemam ni malo razumevanja za to koji god motiv bio. zato sam se prosle godine posvadjao sa kiki i vise puta sa Adasevicem. Prema tome, ako ti mislis da je tako, mi jednostavno nemamo sta dalje da se raspravljamo jer ne delimo sistem vrednovanja i prioriteta u zivotu. Ja mislim da niko nije duzan da podrzava tim samo zbog imena koje nosi. kada dodju normalni ljudi koji nece klub srozavati na ovaj nacin, imace moju podrsku. Do tada, adio!

Link to comment
Klub i igraci duzni su da se izvene povredjenom policajcu, njegovoj porodici, sudskim i bezbednosnim organima i celokupnom drustvu, zbog toga jer pruzaju javnu podrsku nasilniku i protive se drzavnom zakonu. Pored toga, klub je duzan da sankcionisu sve one u klubu koji su prihvatili i nisu sprecili ovu inicijativu kao i da zabrane unosenje transparenata podrske na stadion i pirotehnickih sredstava. Do tada, ni jedan lojalan gradjanin ove drzave i ni jedan castan covek ne moze i ne sme da daje nikakvu vrstu podrske FKCZ, bez obzira na svoje navijacko opredeljenje.
Ne bih rekao. Bar vi to ne mozete da kazete kada je u pitanju FKCZ, posebno njen navijacki Sever. Vi ste neobjektivni, pristrasni cak i kada su u pitanju huligani sa Severa. U tom pogledu ste gori od njih. Jer znate da ono sto rade nije na mestu, da ne valja, da je protiv svih normi na kojima pociva civilizovano drustvo. I ne pozivajte mene, kome se posle 50 godina navijanja zgadila FKCZ, na klupsku svetlu tradiciju i Rajka Mitica. Klub je sam raskinuo sa tradicijom o kojoj pisete (i o kojoj sam ja puno puta pisao), zagazio je i bacio u blato. Preko klupskog dresa i grba navukao je majcu sa slikom nasilnika. I to je ono sto je tragedija, sto je porazavajuce i duboko razocaravajuce. A vi to ili ne vidite, ili se pravite da ne vidite, ne bi li mene proglasili glupakom jer navodno hulim protiv svega onoga sto je Zvezdu cinilo klubom dostojnim postovanja, a da bi po ne znam koji put zataskali svinjarije koje navijaci u sprezi sa klubom rade. Pa dokle mislite tako? Dok vas konacno neki od njih ne nabode ili vam nabije guzicu na sipku da vam na taj nacin dodje iz guzice u glavu.
Evo, sto puta se nisam složio sa Dimitrijem, ali ovo gore izneseno je srž svega. Nema tu šta da se doda ili oduzme.Problem je samo generacijska razlika - nama starijima sve ovo teže pada jer pamtimo i drugo vreme i drugačije ponašanje - dok je mlađoj generaciji, naročito onim koji su stasali tokom devedesetih moralni kod u određenoj meri iskrivljen zbog okruženja u kojem su rasli, tako da jednostavno ne vide ovaj čin na isti način.Tako da ćemo zaista veoma teško doći do jedinstvenog zaključka, mada mi se čini da je ovaj Dimitrijev najbliži suštini.
Link to comment
Ajde da stavim to u sledecu perspektivu: placajuci 200 dinara da udjes na stadion(ili koliko vec kosta), ti direktno stavljas pare u dzep tim ljudima. Inace, logiku po kojoj je klub iznad svega, pa i ljudskih i moralnih vrednosti, i gde se trenira kao clan uze familije mi je jednako prihvatljiva kao i verski fundamentalizam. Dakle, nemam ni malo razumevanja za to koji god motiv bio. zato sam se prosle godine posvadjao sa kiki i vise puta sa Adasevicem. Prema tome, ako ti mislis da je tako, mi jednostavno nemamo sta dalje da se raspravljamo jer ne delimo sistem vrednovanja i prioriteta u zivotu. Ja mislim da niko nije duzan da podrzava tim samo zbog imena koje nosi. kada dodju normalni ljudi koji nece klub srozavati na ovaj nacin, imace moju podrsku. Do tada, adio!
Proizvoljno tumačis i ne znam zašto je teško pročitati onako kako sam napisao. Prvo, lepo sam rekao da se ljubav prema klubu ne odnosi samo na stadion. Zašto bi bilo ko morao da se oseća moralno poniženim od uprave ako čak ni takav dodir sa upravom, klubom i navijačima nema? To sam rekao. Tvoja konstatacija je fundamentalizam. Prestati navijati dok se klub ne izvini. Prestani da živiš u Srbiji dok se ona ne izvini Bosni za Srebrenicu. Takav stav je banalizovanje stvari i ima svoju dubinu i nema veze samo sa fudbalom ili huliganima već i sa mnogim drugim ozbiljnijim životnim stavovima. Drugo, kada sam pominjao porodično okruženje i prijatljsku komunikaciju sasvim je jasno da sam na to i mislio. Po tebi, ako se gnušam poteza uprave i igrača, ćutaću o tome i tako staviti do znanja da se s time ne slažem. Naprotiv, ako se ne slažem, ako sam protiv toga, ako ne idem na utakmice i na stadion, ja i dalje mogu da pričam o Zvezdi i komentarišem o njoj sa prijateljima i rođenim bratom.?Šta ti čitaš i šta tumačiš ja stvarno ne znam, a ako ne možeš bez svojih "fundamentalističkih" konstrukcija koje praviš od tuđih reči, onda ti one zadnje tri reči u tvom odgovoru sasvim dobro stoje.
Link to comment
Ne kapiram zasto ocekujete od igraca da rade posao koji ne radi drzava...
Neverovatno je kako ti mozak radi u pogrešnom pravcu. Problem i jeste u tome što je država (konačno) počela da radi svoj posao. Ali neko u Zvezdi se setio da treba podržati 'najvernije', 'najbolje', 'najsrpskije' i tako dalje.Oni koji su spremni da pale ljude bakljom (ili da ubijaju raketom sa jedne na drugu stranu stadiona) MORAJU tamo gde im je mesto.Sve drugo je jadno sviranje q...cu
Link to comment
@laki21,donji Dimitrijev citat je cista proizvoljna konstrukcija upucena meni i potpuno je pogresna bas kao i tvoja ocena.
Čitav Dimitrijev citat je upućen onima koji ne shvataju da FK Crvena Zvezda više ne spada u civilizaciju, ali iz raznoraznih razloga to nisu u stanju da uvide. FK Crvena Zvezda se našao na prekretnici: ili među ljude, ili među gamad. Odlučili su sami.Nema tu šta više da se doda.
Link to comment
Čitav Dimitrijev citat je upućen onima koji ne shvataju da FK Crvena Zvezda više ne spada u civilizaciju, ali iz raznoraznih razloga to nisu u stanju da uvide.FK Crvena Zvezda se našao na prekretnici: ili među ljude, ili među gamad. Odlučili su sami.Nema tu šta više da se doda.
Cela rasprava je prilicno otisla u quratz, ali dobro. Najbitnije je da je 100% ljudi na ovom topiku podrzalo kaznjavanje pocinioca. Od ostalog, bar 3/4 podrzalo je tezinu kazne, a polovina je u varijanti prestanka navijanja za Zvezdu.Ok za vas sam 'gamad'.Zato sto volim fudbal i pratim onaj koji mi se nudi na TV-u ili na nasim stadionima.Zato sto navijam za Crvenu zvezdu, a ne za Micovica, Miskovica, Ivica, Tanu, Dzajica i slicne.Zato sto idem na stadion zbog Zvezde, a ne zbog Savije, Pedje, Gage, ranije Time, Krleta ...Zato sto sam protiv nasilja i sto osudjujem (ali i o tome slobodno govorim) svako njegovo propagiranje i podrzavanje ukljucujuci posebno ovaj slucaj koji je povod svim ovim raspravama.Zato sto mislim da drzava ne zna i ne ume da resi problem huliganizma na srpskim stadionima.Zato sto verujem da igraci Zvezde nemaju nikakvu zastitu i garanciju za sebe i normalno bavljenje onim cime se bave (ni od kluba ni od drzave).Zato sto sam protiv banalnih poredjenja i uproscavanja (ko ne misli kao mi protiv nas je i 'gamad' je!!!) kada je ovaj problem u pitanju jer to niti je moguce, a u startu obesmisljava samo sebe. Zato sto mislim da je svaka krajnost pogresna i da se greske skupo naplacuju.Slobodno me kao 'gamad' stavite na IL, ali me sa topika o Crvenoj zvezdi mogu oterati samo modovi ako rese da vas poslusaju i zabrane pisanje o Zvezdi i njenim igrama dok se klub i igraci ne izvinu, ali onda i vi budite dosledni i na njemu se nemojte pojavljivati. Mislim ja vam to ne branim ali kako cu vam onda ja ili bilo ko vise verovati.Hvala. Edited by Bane5
Link to comment
Neverovatno je kako ti mozak radi u pogrešnom pravcu. Problem i jeste u tome što je država (konačno) počela da radi svoj posao. Ali neko u Zvezdi se setio da treba podržati 'najvernije', 'najbolje', 'najsrpskije' i tako dalje.Oni koji su spremni da pale ljude bakljom (ili da ubijaju raketom sa jedne na drugu stranu stadiona) MORAJU tamo gde im je mesto.Sve drugo je jadno sviranje q...cu
Drzava je pocela da radi svoj posao? Ok.hajmo onda ponavljanje procesa za raketase i preinacenje kazne.Sta je sa drugim oblastima zivota, privredom, politikom...?Niko ne spori da je Misic kriv i da za to treba adekvatno da odgovara ali da je drzava napravila bilo kakav bitan preokret u radu policije, pravosudja, itd je neozbiljno.
Link to comment
Drzava je pocela da radi svoj posao? Ok.hajmo onda ponavljanje procesa za raketase i preinacenje kazne.Sta je sa drugim oblastima zivota, privredom, politikom...?Niko ne spori da je Misic kriv i da za to treba adekvatno da odgovara ali da je drzava napravila bilo kakav bitan preokret u radu policije, pravosudja, itd je neozbiljno.
Ovo je primer kako ne treba pisati na ovom topiku. Sve ovakve postove koji zahtevaju "da se prvo uhapse xyzetovi" ću ubuduće brisati. Brisaću i one postove koji citiraju ovaj post.
Link to comment

bojim se da je za mene dimitrijev stav ispravan, bez obzira na malo vise slobode u dodeljivanju titule gamad onima koji je sigurno ne zasluzuju (bane5). posto pretpostavljam da se po godinama nalazim izmedju njega i baneta5 i da sam zahvaljujuci tome ipak doziveo nesto sa cime nema kockanja a sto je verovatno bilo uskraceno mladjima, postujem stav da je ovo kraj crvene zvezde. ja ne vidim nacin da se iz blata izadje, niti zelim da ucestvujem u tome. ako se cudo ipak dogodi, bicu sasvim zadovoljan da gledam neke amatere u crveno belim dresovima na pomocnom terenu marakane u 3. srpskoj ligi. da imam dete, tamo bi ga svakako radije doveo nego na bilo koju tekmu koju ovaj tim uz onakve navijace i pod ovakvom upravom moze da odigra.

Link to comment

UEFA i FIFA osuđuju 'slučaj majice'Izlazak fudbalera Crvene zvezde u majicama s natpisom 'Pravda za Uroša' naišao je na neodobravanje UEFA i FIFA.Dve organizacije insistiraju na žestokoj borbi protiv huligana, takozvanih ljubitelja fudbala. "Svetska i evropska kuća fudbala oštro osuđuju navijače koji su doneli panoe i uzvikivali 'Pravda za Uroša', a posebno što su fudbaleri Zvezde istrčali sa istim majicama pre utakmice na teren, a potom ih bacili navijačima. Očekujemo da FS Srbije hitno i oštro reaguje," izjavio je Ese Foker.Sekretar Disciplinske komisije FIFA rekao je za 'Večernje novosti' od utorka, da bi "da je Zvezda igrala internacionalnu utakmicu, prijateljsku ili zvaničnu, reagovala FIFA". "Ovako, očekujemo da to učini nacionalni savez i da nas izvesti šta je preduzeo."Povodom ovog slučaja oglasio se i Rene Eberle, inspektor UEFA i FIFA."Čudno je da jedan klub kao što je Crvena zvezda dopušta da im navijači komanduju šta i kako treba da rade. To se ne dešava ni u jednom klubu u Evropi. Sportski direktor kluba i predsednik moraju da znaju kako se vodi klub. Oni su ti koji moraju da poštuju pravila i da iskorenjuju sve ono što se kosi s pravilnikom UEFA i FIFA. Tu, pre svega, mislim na političke slogane, podržavanje huligana i omalovažavanje saveza i policije, kao što je ovaj slučaj. Takođe, to se odnosi na diskriminaciju, nacionalizam, rasizam... koji se moraju odstraniti sa stadiona i oko njega," rekao je Eberle za 'Večernje novosti'.Rene Eberle je zatim dao i jedan dobar, srpski primer."Svima može za primer da bude Partizan. Bio je kažnjen isključenjem iz UEFA kupa, ja sam bio u Temišvaru i video divnu i korektnu publiku u dresovima Partizana, što znači da je naša oštra kazna pozitivno delovala. Zvezdi je bilo dopušteno da utakmicu sa Milanom igra sa publikom, i to uz garanciju ljudi kojima verujemo, i sve je bilo odlično. Ali, sada su ponovno pokvarili tu sliku..."UEFA, ipak, neće 25. i 26. septembra, kada se sastaje Disciplinska komisija, staviti na dnevni red, koji ima čak 40 tačaka, i ovaj slučaj, ali će ga registrovati.Očekuje se, kaže Eberle, da FS Srbije "reaguje pod hitno na ispad kluba i navijača, po svom pravilniku, pošto je podržavanje huligana, koji je povredio policajca, i te kako veliki greh".

fifa je uefa.angry.gif

Link to comment
bojim se da je za mene dimitrijev stav ispravan, bez obzira na malo vise slobode u dodeljivanju titule gamad onima koji je sigurno ne zasluzuju (bane5). posto pretpostavljam da se po godinama nalazim izmedju njega i baneta5 i da sam zahvaljujuci tome ipak doziveo nesto sa cime nema kockanja a sto je verovatno bilo uskraceno mladjima, postujem stav da je ovo kraj crvene zvezde. ja ne vidim nacin da se iz blata izadje, niti zelim da ucestvujem u tome. ako se cudo ipak dogodi, bicu sasvim zadovoljan da gledam neke amatere u crveno belim dresovima na pomocnom terenu marakane u 3. srpskoj ligi. da imam dete, tamo bi ga svakako radije doveo nego na bilo koju tekmu koju ovaj tim uz onakve navijace i pod ovakvom upravom moze da odigra.
To je to. Nemoguća mi je bilo kakva dalja identifikacija sa onim što se sada naziva FK Crvena Zvezda. Lepo je bilo biti navijač Velike Crvene Zvezde.
Link to comment
bojim se da je za mene dimitrijev stav ispravan, bez obzira na malo vise slobode u dodeljivanju titule gamad onima koji je sigurno ne zasluzuju (bane5). posto pretpostavljam da se po godinama nalazim izmedju njega i baneta5 i da sam zahvaljujuci tome ipak doziveo nesto sa cime nema kockanja a sto je verovatno bilo uskraceno mladjima, postujem stav da je ovo kraj crvene zvezde. ja ne vidim nacin da se iz blata izadje, niti zelim da ucestvujem u tome. ako se cudo ipak dogodi, bicu sasvim zadovoljan da gledam neke amatere u crveno belim dresovima na pomocnom terenu marakane u 3. srpskoj ligi. da imam dete, tamo bi ga svakako radije doveo nego na bilo koju tekmu koju ovaj tim uz onakve navijace i pod ovakvom upravom moze da odigra.
Mislim da je ovo boldovano bilo sve sto sam ja imao da kazem na ovu temu a nisam vec rekao.etit: bane, mozda sam krivo protumacio sta si ti hteo da kazes u svom postu i u afektu reagovao. ali, ako je podrska klubu da si srecan kada pobedi a sve jedno ti je ako izgubi, ako si foteljski posmatrac, cime ti to zapravo podrzavas? Da, po toj logici, i ja sam bio podrzavalac zadnjih godina, mada me je sustinski bolela patka, ali posle ovoga, iskreno, zelim zvezdi sve najgore. Edited by Joe D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...