Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Greota je da na strani na kojoj se može pročitati toliko pametnih stvari (slagao se ja sa njima ili ne) stoji ovako nešto. Nadam se da ćeš isto reći i za B92 i sve ostale kuće koje su to pomenule / prenele.
jbg nisam bio kuci ni juce ni danas samo sam uhvatio to sa RTSa ... naravno da se isto odnosi i na bilo koju drugu tv stanicu koja to prenese.edit : prenese i ne osudi Edited by 8-walker
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

U vise poruka si napisao da je Misic drasticno kaznjen, te da je lose sto jedobio vecu kaznu vece od uobicajene, sto je lose jer ce postati simbol huligana... Misisc nije jedini koji je kaznjen zbognapada na Trajkovica, jedina je razlika sto je kvalifikacija njegovog udela u napdau bila stroza zato sto je on u ruci imao baklju koja se kvalifikuje kao oruzje i sto je baklju iskoristio na licu ostecenog sto je ubistvo u pokusaju. Minimalna zaprecena kazna za to delo je 5 godina, a on je dobio vise zbog surovosti napada na sluzbeno lice. Tuzilac bi bio u problemu da je probao da tretira optuznicu sire i da za napad optuzi vodje navijaca. Napad nije bio isplaniran unapred nego se desio u trenutku kad su navijaci shvatili da je Trajkovic policajac zaduzen za snimanje. Mozda je postojao dogovor navijaca sta raditi u takvim situacijama, ali bi to bilo nemoguce dokazati, pa bi se svi izvukli sa mnogo manjim kaznama. Pretpostavljam da je zato optuznica podignuta samo protiv lica koja su jasno identifikovana kao ucesnici u napadu.Greske u kucanju nikad ne ispravljam, narocito ne kad imam malo vremena.
Lepo si mi skratio i racionalizovao postove ali nemoj to vise da radis jer nema smisla, narocito ne ako ih kratis gde tebi padne na pamet kako bi dokazao poentu koje tamo odakle si kratio nema. Zato ima jednog dela o razlikama izmedju incidenata i prakse i razlike u njihovim simbolickim tezinama za cije pominjanje ocigledno nisi imao dovoljno vremena. Mada ni ovako osakacene verzije ne ukazuju na to odakle ti ideja da sam tvrdio da je Misicu trebalo izreci najminimalniju kaznu.Drugo, ja sam govorio o kaznama za ucesnike linca a ne o pokusajima da se iskonstruise neki zajednicki zlocinacki poduhvat koji se ne moze dokazati. Koliko se ja tog linca na Trajkovica secam, u njega je bio ukljucen veliki broj majmuna koji su se tog dana nasli na severu. Nisam brojao ali bih ovako odoka rekao da se radi o grupi izmedju 20 i 30 ljudi. Iz te grupe kaznjena su trojica, od kojih jedan drasticno a druga dvojica toliko simbolicno da je jedan od njih bio u sudnici tokom izricanja presude Misicu i uhapsen je ponovo zbog toga kako se ponasao nakon sto je presuda doneta. Poenta je sve vreme na cinjenici da se ostatak grupe nekaznjeno izvukao iako je ucestvovao u vrsenju krivicnog dela. Kakva god da je selekcija vrsena, a vrsena je po tezini ucinjenog dela, ona je zakazala u odnosu prema ucinjenom delu, a ucinjeno delo je pokusaj linca u kojem su ucestvovala sva ona lica koje je kamera tako lepo prikazala, taman onoliko koliko i nevesto maskiranog Misica.Ja prosto ne mislim da je to dobra politika. Mislim da se moraju kaznjavati svi koji su na tribinama ucinili prekrsajno ili krivicno delo, bez obzira na tezinu dela. Ovaj zakon o ponasanju na sportskim priredbama daje sasvim dovoljno mogucnosti da se takva dela sankcionisu cak i bez odlaska u zatvor, recimo kaznjavanjem kluba, suspenzijom stadiona na neko ozbiljnije vreme, legitimisanjem i zabranom ulaska na stadion licima koja su cinila manja prekrsajna dela i slicno. Vidim da vecina veruje u to da je ova presuda samo pocetak. Hajde, mozda ce ta vecina biti u pravu. Meni se ne cini da je to verovanje narocito realno ako se ima u vidu dosadasnje ponasanje i klubova i policije i sudova. Takodje ne verujem da ce tezina jedne presude uterati strah u kosti ostalim mogucim izgrednicima, sto mislim da joj je delimicno bila poenta. Prosto su stvari, cini mi se, otisle predaleko za tako nesto.
Link to comment
Iz te grupe kaznjena su trojica, od kojih jedan drasticno a druga dvojica toliko simbolicno da je jedan od njih bio u sudnici tokom izricanja presude Misicu i uhapsen je ponovo zbog toga kako se ponasao nakon sto je presuda doneta.?
Razlog ovome sam vec negde naglasio, tuzilastvo je drugacije tretiralo tu dvojicu - po njima, oni su izazivali nasilje, a Uros je sudjen za pokusaj ubistva.?ps. Na jucerasnjoj utakmici Premijer lige BiH protiv Travnika, navijaci Borca su imali transparent 'Pravda za Urosa'.
Link to comment

Stvar je u tome što je Uroš osuđen po Krivičnom zakonu, a ona dvojica debila po Zakonu o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama.S obzirom na to da u zakonu ne postoji "teško ubistvo u pokušaju" (odnosno, ako si pokušao da ubiješ nekoga a nisi uspeo, to je samo zato što si promašio), on je još i dobro prošao. Teško ubistvo se, inače, kažnjava sa 12 do 40 godina zatvora. Da se razuemmo, ne mislim da je debilu trebalo rebnuti 40 godina preko kičme, ali se ne slažem ni s konstatacijama da je drastično kažnjen. Jednostavno, kola su se prelomila na jednom debilu, a sada pravosuđu preostaje da pošteno rebne i one kretene koji su pretili sudiji, od kojih je jedan čak i osuđen zbog iste utakmice.Ako se to desi (O, molim te Bože, neka bude tako!), onda će valjda stvari krenuti u nekom normalnom pravcu. Najiskrenije mi je pun krasni raznih idiota koji na tribinama "brane srpstvo" i isteruju "navijačku pravdu & istinu", a u glavi nemaju ni tri grama mozga.U normalnim zemljama (Španija, na primer), na fudbalsku utakmicu se ide da bi se uživalo u predstavi, a ne da bi se "borilo za ideale". A i ti navijački ideali su mi se više popeli na krasni, pa bih zaista bio presrećan kada bi se svi ti debili skupili na gomilu i krenuli da prave neko sranje zarad "Pravde za Uroša", pa da ih konačno sve spakuju i pošalju na neke poduže robije. Tek posle toga će normalni ljudi, koji prvenstveno vole sport, moći da odu na neku od jebenih utakmica bez onog jebenog razmišljanja "A šta ako na severu/jugu krene neko sranje, da li da bežim ili šta da radim".Maksimala svakom sledećem skotu, pa da se konačno zavede red!

Edited by Anarhimed
Link to comment

Sramota u slici2laeujt.jpgpreneto sa web strane www.redstarbelgrade.comIstorijski trenutak u povesti FKCZ - momenat kada je Zvezda prestala da sija u srcima mnogih njenih pristalica.

Edited by Dimitrije
Link to comment

E brate moj... Sramota je preslaba reč!Čitaj sutrašnji "Alo!", pa da vidiš idiotsko obrazloženje Ibrahima Gaja... Momak, jadan, pojam nema o čemu se radi, a rezon mu je bio: "Pa, on je naš navijač i bio je na svim utakmicama, morali smo da ga podržimo!"Najbolje od svega je jedan od fudbalera koji je, doduše anonimno, priznao da su "MORALI DA NOSE TE MAJICE ZBOG NAVIJAČ!!!" A ako su morali, onda je jasno koja su boranija bedna kada se boje šake smrdljivih huligana...Jadna je takva Zvezda...EDIT: Zajebava me tastatura, često preskače slova, pa moram da editujem skoro svaki post. :)

Edited by Anarhimed
Link to comment

A jel ima neko racionalno obrazlozenje sto klub toliko podilazi navijacima ? Misle da bi manje ljudi dolazilo na stadion ? Plase se (medju navijacima se nalaze neki ultra opasni mafiozi?) ?

Link to comment
A jel ima neko racionalno obrazlozenje sto klub toliko podilazi navijacima ? Misle da bi manje ljudi dolazilo na stadion ? Plase se (medju navijacima se nalaze neki ultra opasni mafiozi?) ?
Sve vise mi se cini da je upravo tako. Ne vidim ni jedan drugi razlog da se ispostuje ovakva nebulozna akcija. Jedina alternativa je da je toliki haos u klubu da za akciju igraca niko nije ni znao, sto na svojevrsan nacin zvuci jos tuznije.Samo da ukratko odgovorim ovima sto vise nece pratiti Zvezdu:Kenjate. Tako i ja sve manje pratim Zvezdu. Svake sezone sve manje. Ali stvar je u tome sto uzroci ne leze u nekim idiotskim majicama ili realnoj opasnosti na utakmicama, nego je u pitanju prosto nemanje vremena, posao, zena, deca, sve dosadniji fudbal...A i te price "Pratio sam Zvezdu do `91.". Pa sta hoces sada? Ja sam je pratio kad nas je 200 stajalo na severnoj tribini, a ostatak stadiona brojao mozda jos 100 ljudi ukupno. Tad pandur nije ni morao da stoji tu, mogao je svakoga ponaosob da upozna. Kukate kako ovo nije vasa Zvezda? Da niste zakasnili petnaestak godina? Uprave su lopovi vec jako dugo, igraci su jajare vec jako dugo... Jebiga, i Srbija koju ja takodje volim je u sakama raznih olosa i govana, pa se ja ne selim nigde. Tako i Zvezda - radujem se pozitivnim sitnicama i nadam se da ce doci dan da bude bolje. Sto se mene tice - nikad nisam radio ovakve stvari poput ove budale, niti sam isao negde da trazim sranje namerno, niti sam nekada nekoga maltretirao. Ja ne znam sta bih drugo mogao uraditi a da gazza ne donese uredbu o ukidanju Zvezde.Kao i u mnogim drugim situacijama, ako imas problem, prvi korak je da vidis kako su taj problem resili drugi koji su ga imali. Kad sam ranije na slicnoj temi prepricavao neke postupke nekih drugih policija posle su se ljudi sprdali. Jako malo evropskih drzava nema huliganizam uopste, ali vecina tih drzava stvari drzi pod kontrolom i to na jedan normalan i civilizovan nacin. U vreme najveceg revolta protiv policije (prilicno opravdanog) ti ubacujes policajca u jezgro i cak ne planiras kako on odatle da izadje? Pa to je ludost.Sad ce naravno neko da se pravi pametan i da kaze da ja insinuiram da huligani treba da odredjuju policiji kretanje. Naravno da ne treba, ali normalan covek se postavi prema situaciji na terenu i gleda da sranja budu sto manja. Ja uopste ne ocekujem od nekoga ko misli da je OK da zavali coveka bakljom u glavu da razmislja racionalno i odmereno, ali od nekoga kome je posao da procenjuje takve situacije to ocekujem.Opet cu ponoviti - situacija sa neprijateljski raspolozenom gomilom se resava tako sto se oni koje zelis da hapsis izdvoje iz gomile. Postoje nacini da se to uradi i opet cu pozvati na gledanje BBCjevog dokumentarca gde se vidi vadjenje nacista sa tribine bez da ostatak tribine i primeti da se nesto desilo. Pa se ti posle buni i demonstriraj koliko god hoces i nosi majice koje god hoces (dok ne prekrsis zakon, onda opet ista prica). Ovo vazi za demonstracije, stadion, ulicnu tucu ili sta god bilo. Posebno kad su svi akteri snimljeni i kad znas gde i kada ih mozes naci. Naravno, niko nije savrsen, uvek se potkrade neka greska, ali ovi nasi kao da su rivalska grupa koja pokazuje da je jaca. Cemu to? Zelim efikasnost, a ne da samo deluje da se nesto desava. Tome se raduju budale. I za njihovu radost upravo i sluzi ova presuda. Ona treba da sakrije sve nesposobnosti koje su se desile i koje ce se desiti.P.S. Pogresio sam kad sam rekao da povredjenom policajcu nije nista. Vec sam to jednom rekao, ali cini se da nije bilo dovoljno eksplicitno. Izvinjavam se. S druge strane, jednaku gresku su napravili mnogo drugi preterujuci oko njegovih povreda, ali nema veze.
Link to comment
P.S. Pogresio sam kad sam rekao da povredjenom policajcu nije nista. Vec sam to jednom rekao, ali cini se da nije bilo dovoljno eksplicitno. Izvinjavam se. S druge strane, jednaku gresku su napravili mnogo drugi preterujuci oko njegovih povreda, ali nema veze.
fala qrcu da si primetio :P samo mi jos reci ko preteruje sa njegovim povredama? covek je zaista postao ruina. jedino gore sto su mogli da mu naprave je da ga bace u kolica.
Link to comment
fala qrcu da si primetio :P samo mi jos reci ko preteruje sa njegovim povredama? covek je zaista postao ruina. jedino gore sto su mogli da mu naprave je da ga bace u kolica.
Pa u samom pocetku je ovaj gasio baklju u ustima, pa je vecina ipak pomislila da je to preterivanje. Ispostavilo se da ima jednu opekotinu na licu (koja se vise ne vidi) i da ga je dokacilo po telu. To, naravno, ne umanjuje svu zaslepljenost i psihopatiju koji su potrebni da nekoga uopste udaris bakljom.
Link to comment
Ja sam je pratio kad nas je 200 stajalo na severnoj tribini, a ostatak stadiona brojao mozda jos 100 ljudi ukupno...
char_uncle.gif
P.S. Pogresio sam kad sam rekao da povredjenom policajcu nije nista. Vec sam to jednom rekao, ali cini se da nije bilo dovoljno eksplicitno. Izvinjavam se. S druge strane, jednaku gresku su napravili mnogo drugi preterujuci oko njegovih povreda, ali nema veze.
pa na snimku se lepo vidi da mu ne gura baklju u usta vec u levo uvo...
Link to comment
char_uncle.gif
Moguce da sam ja Albert, ali ja ovde predstavljam ove mladje. U vreme o kome ja pricam, pravi Alberti su vec pricali during the war price.
pa na snimku se lepo vidi da mu ne gura baklju u usta vec u levo uvo...
Eto vidis...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...