Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Dok su im jebali majku na licinom mestu, narikace su kukakle kako ne sme neselektivno da se koristi sila, nego treba da ih snime, identifikuju, privedu, osude, civilizovano kao u Engleskoj. Izvol'te ga sad
Problem je u tome sto se i ovde neselektivno koristila sila, samo sila drugacije prirode. Moj je utisak da je sud upravo tu neselektivnost pokusao da prikrije jednom drasticnom kaznom i tako resi slucaj. Ako se dobro secam tog napada u pitanju je bio pravi linc u kojem je ucestvovalo mnogo ljudi. Uopste ne shvatam zasto je tim ljudima "odasiljana poruka" umesto da su im poslali policajce da ih hapse. Ako je sudeci po prethodnim iskustvima ubedjen sam da ce, kad se malo slegne prasina, drugostepeni sud da preinaci kaznu na nesto manju, onda ce da proradi "dobro vladanje", "guzva u zatvorima" i slicne smicalice i ovaj bilmez ce da izadje posle 3-4 godine (ako ne i pre) a ostali ce da izvuku dupe. Time ce poruka koju je sud poslao umnogome biti devalvirana.
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Iamamo duel izmedju onih koji cuvaju javniredimir i onih koji ga remete.
Znao sam da ce svi oni priglupi holivudski spektakli ostaviti posledice, ali me uvek rastuze ovakve stvari.
Dok su im jebali majku na licinom mestu, narikace su kukakle kako ne sme neselektivno da se koristi sila, nego treba da ih snime, identifikuju, privedu, osude, civilizovano kao u Engleskoj. Izvol'te ga sad
Pa ja to zelim i dalje. I svi ostali razumni to zele i dalje. A cak sam i tada govorio da te stvari samo prave krug nasilja i sranja, ali vi koji imate poteskoce sa razmisljanjem cim se ubaci vise od jedne stvari u jednacinu i ovi sto imaju imidz Zike Obretkovica da sacuvaju se pravite pametni i tada i sada. Evo i sada ti kazem - opet ce biti zestokog i gadnog sranja i opet ce najebavati i panduri i huligani, a bogami i nevini. I bice samo gore, a ne bolje.A ovaj svet ipak previse voli ironiju da i ti u jednom od tih krugova ne bi dobio po picki, posto si kako shvatam redovno tu. Najzdravije za tvoj dalji intelektualni razvoj bi bilo da to bude bas od cuvara javnog reda i mira.
Link to comment
Jel' moze neko da nadje tu izjavu u kojoj Misic kaze da je mislio da je u pitanju "grobar" a ne policajac? Ovde na topiku se to pojavilo samo u Copijevom postu i to kao patkometrijska reakcija a ne kao informacija.
Da si probao da uključiš mozak, a da istovremeno isključiš taj senzor za prepoznavanje patkometrije koji već poodavno brljavi i pravi ti zabunu u glavi, možda bi i shvatio šta sam pokušao da kažem. U slučaju da možda previše očekujem od tebe, ja se iskreno izvinjavam :)A o linku sa dotičnom izjavom par postova niže i da ne pričam.
Link to comment
Da si probao da uključiš mozak, a da istovremeno isključiš taj senzor za prepoznavanje patkometrije koji već poodavno brljavi i pravi ti zabunu u glavi, možda bi i shvatio šta sam pokušao da kažem. U slučaju da možda previše očekujem od tebe, ja se iskreno izvinjavam :)A o linku sa dotičnom izjavom par postova niže i da ne pričam.
Mali, ne seri. Odgovorio si na post u kojem je stajala izjava da nije znao da je Trajkovic policajac postom "znaci, nije u redu da je policajac a u redu je da je grobar". I to je prvi put da se pojavila ta prica o prihvatljivosti pokusaja ubistva bakljom navijaca pogresnog kluba na ovom topiku. Ako si hteo da mi "ukljucis mozak" zasto nisi postavio link odmah?I nemoj ubuduce ti nista da ocekujes od mene osim da ti platim taksi do prvog psihijatra. Toliko cu da ti ucinim. ;)
Link to comment
Treba biti bas specijalna osoba da bi imao ovakav nick i potom se javljao na ovoj raspravi.
#include <mozak.h>#exclude <bukvalista.h>Po tvojoj logici treba da te smatram za zadriglog džankija?
I nemoj ubuduce ti nista da ocekujes od mene osim da ti platim taksi do prvog psihijatra. Toliko cu da ti ucinim. ;)
Pa ukoliko si i ti, kao što meni preporučuješ, otišao do prvog, tj najbližeg psihijatra, imaš apsolutno pravo i osnovu da mu tražiš refund :)A ako slučaj dođe do suda, svedočiću u tvoju korist, svedok sam da ti je više odmogao nego pomogao ;)
Link to comment

cisto da zavrsimo pricu da li je kazna prestroga ili preblaga iako je svakom iole razumnom coveku jasnoznaci sudilo mu se za pokusaj ubistva zandarma, ako neko i dalje ima dileme da li je u pitanju pokusaj ubistva a ne samo nanosenje teske telesne povrede onda ja tu ne mogu da mu pomognemdakle clan 30. KZ za pokusaj propisuje:"(1) Ko sa umišljajem započne izvršenje krivičnog dela, ali ga ne dovrši, kazniće se za pokušaj krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora od pet godina ili teža kazna, a za pokušaj drugog krivičnog dela samo kad zakon izričito propisuje kažnjavanje i za pokušaj.(2) Učinilac će se za pokušaj kazniti kaznom propisanom za krivično delo, ili ublaženom kaznom." dakle nije ovde u pitanju pokusaj obicnog ubistva za koje je predvidjena kazna od 5 do 15 godina vec:"Teško ubistvoČlan 114.Zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od od trideset do četrdeset godina kazniće se:1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao način;2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;3) ko drugog liši života i pri tom sa umišljajem dovede u opasnost život još nekog lica;4) ko drugog liši života pri izvršenju krivičnog dela razbojništva ili razbojničke krađe; 5) ko drugog liši života iz koristoljublja, radi izvršenja ili prikrivanja drugog krivičnog dela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;6) ko liši života službeno ili vojno lice pri vršenju službene dužnosti;7) ko liši života dete ili bremenitu ženu;8) ko liši života člana svoje porodice kojeg je prethodno zlostavljao;9) ko sa umišljajem liši života više lica, a ne radi se o ubistvu na mah, ubistvu deteta pri porođaju ili ubistvu iz samilosti."tuzilac je izabrao pod 6 iako je mogao da izabere i pod 2 kad je sastavljao optuznicu mada se i jedno i drugo dovodi u pitanje od strane zabrinutih gradjana za buducnost ovog drustva...znaci minimum 10 godina to jest. 8 godina gledajuci da je granica ublazavanja kazne max 2 godine ispod zakonskog raspona kazneal ajde, da "poverujemo" da nije znao da je covek pandur nego je mislio da je grobar i da mu je u teoriji sudjeno za pokusaj obicnog ubistva, 5 do 15 godina kazna,sta se uzima u obzir tada?"Opšta pravila o odmeravanju kazneČlan 54.(1) Sud će učiniocu krivičnog dela odmeriti kaznu u granicama koje su zakonom propisane za to delo, imajući u vidu svrhu kažnjavanja i uzimajući u obzir sve okolnosti koje utiču da kazna bude manja ili veća (olakšavajuće i otežavajuće okolnosti), a naročito: stepen krivice, pobude iz kojih je delo učinjeno, jačinu ugrožavanja ili povrede zaštićenog dobra, okolnosti pod kojima je delo učinjeno, raniji život učinioca, njegove lične prilike, njegovo držanje posle učinjenog krivičnog dela a naročito njegov odnos prema žrtvi krivičnog dela, kao i druge okolnosti koje se odnose na ličnost učinioca."znaci u olaksavajuce okolnosti ide to da ranije nije bio osudjivan i to je to, ne pominje se da decko gura u skoli, na faksu il tako nestootezavajuce okolnosti:pobude-zato sto je grobar?; okolnosti, jacina ugrozavanja - tu onda dolazi ono bezobzirno nasilnicko ponasanje i da se odmah povukao kad je mogao i to; drzanje posle ucinjenog krivicnog dela i odnos prema zrtvi-slobodno sudijsko uverenje je da se ovaj ne kaje iskreno, rekao da je mislio da je grobar a to sto zali je zato sto ide u zatvor a ne zato sto je unakazio panduradakle ni reci o ublazavanju kazne ispod minimuma od 5 godina a gledajuci da ima vise otezavajucih okolnosti i da one dominiraju jasno je da nije moglo ni da se ostane na tih 5 godina pa tih 10 godina ispadaju "zlatna sredina" izmedju 5 i 15

Link to comment
@kudraviti smatras da bi kazna bila u redu kada bi i u ostalim slucajevima sudije postupale ovako? jesam te dobro razumeo?
Dobro si razumeo. Ja sam naveo i neke slucajeve iz mog zivota koji su bili drasticniji, a znam i iz prica drugih ljudi za daleko gore izlive nasilja. Opet, ovo je prvi put da cujem za pokusaj ubistva. Kada se obrazlaze kazna i tamo stavi da je otezavajuca okolnost to sto se radi o napadu na sluzbeno lice, to mi je jasno, ali mi nije jasno ni prihvatljivo da gazenje coveka postane razlicito delo ako se radi o uniformisanom licu. To ne mogu prihvatiti, posebno u svetlu cinjenice da ta ista lica (kako neko skoro sarkasticno primeti - zaduzena za javni red i mir) vrse odvratne zlocine koji nikada ni ne budu procesirani.Tih dana je sranje samo visilo u vazduhu zbog toga sto je policija trenirala strogocu, onda je ugazen policajac, pa je policija odgovorila drakonskom kaznom (da, da, ne stavljam ih u isti kos slucajno), sada je opet dominantan osecaj ugrozenosti... Idemo u krug sve vreme i ko misli da ce ovo biti nekakav presedan ili prekid nasilja grdno se zajebao.I tu dolazimo i do onoga sto mene stvarno nervira, a to je da nikoga nije briga da poveca moju sigurnost na stadionu, nego da se nadjebava.
Link to comment

moj komentar na ovo bi bio da se ovaj zakon i ovaj slucaj nikako ne bi trebao posmatrati odvojeno od ostalih zakona i ostalih sudskih procesa i presuda(razbojnistva, kradje, ubistva,...).Realno, ne zasluzuje kaznu od 10 godina kada se sve ovo stavi u kontekst.Ako se primenjuje selektivna pravda i samo u ovakvim slucajevima primenjuju maksimalne kazne, onda drzava jeste prava banana.Ukoliko je ovo promena kursa i ako ovo natera i ostale sudije da odredjuju prave kazne, onda ovo pozdravljam.Samo, iskreno sumnjam u to.

Link to comment
Dobro si razumeo. Ja sam naveo i neke slucajeve iz mog zivota koji su bili drasticniji, a znam i iz prica drugih ljudi za daleko gore izlive nasilja. Opet, ovo je prvi put da cujem za pokusaj ubistva. Kada se obrazlaze kazna i tamo stavi da je otezavajuca okolnost to sto se radi o napadu na sluzbeno lice, to mi je jasno, ali mi nije jasno ni prihvatljivo da gazenje coveka postane razlicito delo ako se radi o uniformisanom licu. To ne mogu prihvatiti, posebno u svetlu cinjenice da ta ista lica (kako neko skoro sarkasticno primeti - zaduzena za javni red i mir) vrse odvratne zlocine koji nikada ni ne budu procesirani.
to sto ti ne mozes da shvatis je svuda u demokratskom svetu (kakav ti eto sanjas?) tako propisano
Link to comment
Pozivam sve forumase da se okupe danas na severnoj tribini Zvezdinog stadiona i pruze podrsku navijacima koji su zrtve represije drzavnih organa. Svi smo mi Uros Misic i to moramo jasno da naglasimo. Do konacne pobede!
Sa ljudima koji pisu ovako nesto nema sta da se prica, ne znam zasto uopte polemisete sa njim...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...