Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

4 minutes ago, napadaj said:

Njujork, ali zato što idem sa ekipom sa posla i jedan od njih plaća sve. Da se ja pitam, išli bismo u Kolorado, Montanu, Ajdaho, Oregon... :D

 

njujork je preskup trenutno. gledao sam za april sledece godine. strava.

88 dolara po osobi da se ide gore na empire state building

Link to comment

kažite mi nešto o proceduri za kanadsku vizu. plan je za sledeće leto. znam da sve piše na sajtu ambasade ali, ipak da prvo koju čujem ovde. iskustva?

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 months later...

je li se stvarno razmatra izmena viznog rezima za sengen od sledece godine ili sam ja jedini koji je cuo te glasine? daleko sam pa cesto "padam s marsa", ali ova info me bas zabrinula...

Link to comment
7 minutes ago, banecare1 said:

je li se stvarno razmatra izmena viznog rezima za sengen od sledece godine ili sam ja jedini koji je cuo te glasine? daleko sam pa cesto "padam s marsa", ali ova info me bas zabrinula...

Samo obavezna iskljucivo  elektronska prijava, min 3 dana pred put, sa osnovnim podacima, gde, koliko, itd..., sa vazenjem 3 godine i za neogranicen broj ulazaka...

Za sada...

 

Obavezna od novembra 2023...

  • Hvala 3
Link to comment

btw, kad sam vec ovde da se pohvalim da su nam (meni i mojoj porodici) kinezi dali vizu do datuma isteka pasosa - do 2026. ja imam radnu dozvolu na osnovu koje porodica dobija boravak. jedno cerka dobila krace jer puni 18 pre isteka pasosa pa ne moze vise preko mene do vize. 

Link to comment
  • 1 month later...

Drugar i njegov prijatelj Nemac hoce da idu na leto u Ameriku, i sad je covek provrteo pasos i setio se da je pre pandemije bio na Kubi. Da li je realna mogućnost da mu neko pravi zbog toga problem na pasoskoj? Kaze da je pisao ambasadi prosle nedelje, nada se nekom odgovoru dok jos ima pristojnih avio karata...

#firstworldproblems#

Link to comment
50 minutes ago, I*m with the pilots said:

Drugar i njegov prijatelj Nemac hoce da idu na leto u Ameriku, i sad je covek provrteo pasos i setio se da je pre pandemije bio na Kubi. Da li je realna mogućnost da mu neko pravi zbog toga problem na pasoskoj? Kaze da je pisao ambasadi prosle nedelje, nada se nekom odgovoru dok jos ima pristojnih avio karata...

#firstworldproblems#

 

Ako je bio pre pandemije, onda je OK ( a i to samo za ESTA). Cak i oni koji su bili posle mogu da idu, samo da prvo izvade vizu.

 

Quote

CBP now confirming only those travelling to Cuba since 12 January 2021 are ineligible for the ESTA.

 

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/cuba-us-esta-ban-tourists-visa-b2273349.html

 

  • Hvala 1
Link to comment
51 minutes ago, I*m with the pilots said:

Drugar i njegov prijatelj Nemac hoce da idu na leto u Ameriku, i sad je covek provrteo pasos i setio se da je pre pandemije bio na Kubi. Da li je realna mogućnost da mu neko pravi zbog toga problem na pasoskoj? Kaze da je pisao ambasadi prosle nedelje, nada se nekom odgovoru dok jos ima pristojnih avio karata...

#firstworldproblems#

 

Ja imao par drugara koji su letovali na Kubi pa hvatali konekcije preko Meksika do NY, niko nista nije pitao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...