Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

kazu da rusi ne dozvoljavaju.
E ajd budi dobar pa zaboravi da smo se sporeckali oko Virgina :) i reci mi da li to vazi za UK(to, sa novim pasosem i vizom u starom), posto me to trenutno najvise zanima, taman sam je produzio, a treba oko NG da dodjem tu i prilicno mi je cimanje da ponovo vadim vizu...

A i lakse mi je da pitam ovde na forumu nego da zovem embassy :)

Link to comment
E ajd budi dobar pa zaboravi da smo se sporeckali oko Virgina :)
nismo, samo imamo razlicita iskustva :)
da li to vazi za UK(to, sa novim pasosem i vizom u starom)
ovo znam da moze sa residence permit/studentskim i sl. vizama, ali ne znam da li vazi i za visitor vizu. sorry.
Link to comment
nismo, samo imamo razlicita iskustva :)ovo znam da moze sa residence permit/studentskim i sl. vizama, ali ne znam da li vazi i za visitor vizu. sorry.
Hmm, pa onda bi trebalo da može i ovo. Trebalo bi da dođemza NG pa onda opet u februaru na 10-15dana, pa onda posle kad se vratim mogu i da vadim novi pasoš, jbg. Na kraju krajeva, kad budem ulazio u decembru pitaću officer-a za ovaj kasniji dolazak. Jbt, koji su debili ovi u skupštini, ali i pored toga sto znam koliki su kreteni ipak se nadam da ce to usvojiti, pa makar i 20. decembra, jer to bi bila tolika glupost da bi premašila(tj. podmašila) i moja inače najskromnija moguća očekivanja od njih.Edit: a mogli bi i da se sete onog dražesnog podzakonskog akta zvanog uredba :) Edited by M16
Link to comment

od danas u CH sa Sengen vizom:

U Švajcarsku od danas sa šengenom12. decembar 2008. | 13:11 | Izvor: BetaBeograd -- U Švajcarsku od danas može da se ulazi samo sa Šengen vizom, pošto je ta zemlja prošle noći ukinula granične kontrole i postala članica šengenske zone.Granice su u ponoć ukinute prema Francuskoj, Italiji, Nemačkoj i Austriji, ali ostaje da se osigura 41 kilometar granice prema Lihtenštajnu, zemlji koja se nada da će postati članica šengenske zone u 2009. godini.Kontrole na aerodromima biće ukinute 29. marta 2009, ali i avionski putnici sa Šengen vizom moći će od danas da uđu u Švajcarsku, potvrđeno je agenciji Beta u ambasadi Švajcarske u Beogradu.Šengenska zona sada obuhvata 25 zemalja, od kojih su 22 članice EU. Pored Švajcarske, dve zemlje koje nisu clanice EU, ali su u sengenskoj zoni, jesu Island i Norveška.Za Švajcarsku više neće biti potrebna švajcarska viza, već će biti validna bilo koja Šengen viza, rečeno je Beti u viznom odeljenju ambasade Švajcarske u Beogradu
ne znam kako je danas, ali pre neku godinu kad sam bio u Lihtenstajnu, nije bilo nikakve pasoske/carinske kontrole. U stvari, ako se ne pazi na saobracajne znake, moze se vrlo brzo otici u Austriju :D Edited by jms_uk
Link to comment
Visit Lichtenstein.We don't ask for a visa.All you need is some good brakes.
:lol:otprilike tako nekako.ja mislim da sam jedan od retkih koga ova vest o CH u Sengenu nije obradovala - do sada smo sa UK boravkom mogli u Svicu turisticki bez vize, sad vise ne moze. prvo iskustvo ce biti pocetkom januara prilikom povratka iz beograda - obicno prenocim kod nekog od drugara u ZRH, ali ovog puta cu uzivati u carima tranzit zone nekih 15ak sati <_<
Link to comment

juhuhu, konacno!!!ja sam iz svajcarske isao u italiju, francusku i nemacku i nigde nisam video carinske punktove, sem na jednom mestu prema nemackoj, ali niko nije kontrolisao.jel to znaci da ja sa svajcarskom vizom mogu da putujm iz beograda u, recimo, pariz?

Link to comment
jel mozes da mi pojasnis ovo?! ja ima boravisnu B vizu, koja se produzava na godinu dana.
teorijski sa boravkom u jednoj sengen zemlji bi terbalo da mozes da se kreces i po ostalim, ali ne mogu da nadjem info za CH - pogotovo sto je sve to novo, ne bih smeo da kazem za sigurno.
Link to comment
  • 2 weeks later...
juhuhu, konacno!!!ja sam iz svajcarske isao u italiju, francusku i nemacku i nigde nisam video carinske punktove, sem na jednom mestu prema nemackoj, ali niko nije kontrolisao.jel to znaci da ja sa svajcarskom vizom mogu da putujm iz beograda u, recimo, pariz?
da.
Brauchen Ausl?nder aus Drittstaaten mit Schweizer Wohnsitz weiterhin ein Visum, um in einen Schengen-Staat einzureisen? Nein, wer in einem Schengen-Staat lebt und eine Aufenthaltsbewilligung besitzt, darf sich grunds?tz?lich ohne Visum im Schengen-Raum bewegen. Ausl?nder, die in der Schweiz leben und fr?her ein Schengen-Visum ben?tigten, brauchen seit dem 12. Dezember 2008 keines mehr. Sie m?ssen aber die Aufenthaltspapiere und ein g?ltiges Reisedokument auf sich tragen. Zudem darf der Aufenthalt im Schengen-Raum ausserhalb des Wohnsitzstaates nicht l?nger als drei Monate (im 6-Monate-Zeit?raum) dauern.Fr?her ben?tigten ungef?hr eine halbe Million unserer ausl?ndischen Mitb?rger ein Schengen-Visum, wenn sie ins EU-Ausland reisen wollten. Der Visumsantrag ist mit hohem b?rokratischem und zeitlichem Aufwand und Kosten verbunden und verunm?glichte spontane Reisen in die Nachbarl?nder. Schengen hat deshalb auch Vorteile f?r den Schweizer Wirtschaftsstandort: ein indischer Techniker, der in der Schweiz lebt und arbeitet, kann nun kurzfristig in Deutschland eine Maschine reparieren, ohne dass die Visumserteilung viel Zeit in Anspruch nimmt.
klikna zalost nema na engleskom. na admin.ch imate sve sto vas zanima o ovoj zemlji, nema sta nema, treba samo naci. cool.gif
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...