Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

jesi li ti onaj sto je kacio fotke kineskih pekarE pa ne radi, te negde krov se popravlja?

ne secam se za krov, jesam kacio pokvarenu masinu na staroj kineskoj fabrici za proizvodnju hleba za tost u okolini pekinga. oprema je francuska, a riknuo je regulator vlaznosti. eto, razjasnili smo sada sve osim teritorijalnih voda u juznom kineskom moru i par ostrva kod japana  :D

Link to comment

englezima sigurno treba viza, kao i ostalima iz tih banana drzava. pretpostavljam da se jms cekirao sa srb pasosem

Da, sa srpskim pasosem (Englezima treba viza), i po dolasku u Chongqing nije bilo nikakvih problema.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Da, sa srpskim pasosem (Englezima treba viza), i po dolasku u Chongqing nije bilo nikakvih problema.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

pazzse tamo, kinezi kazu da su choncindjanke opasne devojke, jos ako su spicy kao njihov hot pot moras biti veoma obazriv.

Link to comment

pazzse tamo, kinezi kazu da su choncindjanke opasne devojke, jos ako su spicy kao njihov hot pot moras biti veoma obazriv.

:lol: Imacu to u vidu.

 

Ne ostajem, sedim trenutno u laundzu i cekam let za Xi'an.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • 1 month later...

Prave li Briti probleme za vađenje business vize u Beogradu (imam pozivno pismo velike britanske advokatske firme da prisustvujem  eventu u Londonu) i da li će mi i u ovom slučaju tražiti potvrdu o izmirenim poreskim obavezama (kažu mi organizatori puta da mi to ne treba  kada imam pozivno pismo ove vrste, a ta se potvrda čeka desetak dana)?

 

Imajući sve napred navedeno u vidu, da li je realno da dobijem vizu za neke 4 nedelje od danas.

Link to comment

realno je i ne treba ti biznis viza, nego obična. biznis izdaju samo ako ideš da šljakaš tamo nešto ozbiljno, otvaraš firmu i slično

 

rok za viziran pasoš im je tri nedelje, ako ti je frka, može i po hitnom postupku - ali se doplaćuje

 

meni je pre mesec dana bila stigla dva dana pre puta, baš knap i baš sam pao u frku

Link to comment

Prave li Briti probleme za vađenje business vize u Beogradu (imam pozivno pismo velike britanske advokatske firme da prisustvujem  eventu u Londonu) i da li će mi i u ovom slučaju tražiti potvrdu o izmirenim poreskim obavezama (kažu mi organizatori puta da mi to ne treba  kada imam pozivno pismo ove vrste, a ta se potvrda čeka desetak dana)?

 

Imajući sve napred navedeno u vidu, da li je realno da dobijem vizu za neke 4 nedelje od danas.

Verujem da vecina slucajeva prolazi dobro, ali cisto iz predostroznosti: moja rodjaka je bila skoro odbijena jer u pozivnom pismu je stajalo da ima pokriveno ne znam koliko procenata manje od 100% troskova, a sef ovde joj nije obezbedio papir o tih preostalih nekoliko na vreme (ona vise nije ni ocekivala da ce to dobiti od njega pa je svejedno predala). Rekli su joj da ne vredi da salje ponovo dopunu iako je bilo tipa mesec dana pre planiranog puta (?!?) tako da joj je ceo put propao.

 

Dakle, gledaj da imas obezbedjene sve troskove ili sta ti treba jos sa tvoje strane u tom smislu.

Link to comment

za to je dovoljan potvrda iz banke da na računu ima dovoljno sredstava. samo u palikaciji napišeš da sam pokrivaš troškove. ja sam tako i nije bilo problema

Link to comment

za to je dovoljan potvrda iz banke da na računu ima dovoljno sredstava. samo u palikaciji napišeš da sam pokrivaš troškove. ja sam tako i nije bilo problema

Njoj su rekli da sredstva od plate nisu dovoljna. Jbg, radi za 30K dinara kao i dosta visoko obrazovanih ljudi u zemlji. :/

 

No kao sto rekoh, sumnjam da je ovo njeno cest slucaj, mozda su samo uboli osobu na kojoj ce da ispune kvotu odbijenih.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Da li je uz okumentaciju za UK vizu potrebno priloziti i fotografiju? (Ranije je bilo neophodno)

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Predao sam jutros, fotografija nije potrebna, tamo se uzima kompletna biometrija. Cela procedura traje cca 5 minuta.

 

Pitali su me kada nameravam da putujem, ja im rekao (14. jun), oni mi rekli da ima dovoljno vremena za vizu po redovnom postupku i da ne moram da plaćam 220 eura za prekoredno rešavanje.

Link to comment

Predao sam jutros, fotografija nije potrebna, tamo se uzima kompletna biometrija. Cela procedura traje cca 5 minuta.

 

Pitali su me kada nameravam da putujem, ja im rekao (14. jun), oni mi rekli da ima dovoljno vremena za vizu po redovnom postupku i da ne moram da plaćam 220 eura za prekoredno rešavanje.

Uh. Sjajne vesti. Ja sutra predajem, putujem 20-og. I bas je pocela panika da me hvata. Hvala

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li bi, nakon šestomesečnog boravka u nemačkoj sa studentskom vizom, bilo izvodljivo ostati (legalno) još 90 dana u zoni šengena (uključujući i nemačku), kao turista? ukoliko ne, koliki je grejs period i da li bi bilo dovoljno samo preći granicu krajnjeg datuma isteka boravišne dozvole, da bi počela da teče turistička viza? postoji li način da se "de-registruje" viza, da bi se eventualno smanjio grejs period, ukoliko postoji?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...