Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

nije to problem, nego to što ona po svemu sudeći nema tu neku "resident card for family members"

 

Mislim na radnu dozvolu u srpskom pasosu [u kom slucaju he is not exercising his Treaty rights i ta pravila ne vaze].

Edited by jms_uk
Link to comment

Drugar juce predao moj pasos i zahtev za [tranzitnu] Azerbejdzansku vizu u ambasadi u Beogradu. Sad ide cekicanje do sledeceg utorka/srede...

 

Vratio se pasos :)

 

MGDgGSx.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

kanadska poslovna viza, nekad mi je trebao 1 dan da sve zavrsim u ambasadi u berlinu, pa se kasnije produzilo na 3 meseca :isuse: , zna li neko koliko dugo sad traje procedura za srpske drzavljane?

Link to comment

kanadska poslovna viza, nekad mi je trebao 1 dan da sve zavrsim u ambasadi u berlinu, pa se kasnije produzilo na 3 meseca :isuse: , zna li neko koliko dugo sad traje procedura za srpske drzavljane?

 

U kojoj ambasadi?

Link to comment

u berlinu, mada sam negde procitao da je prebaceno sve za bec  :isuse:

 

Visa and immigration services for Germany are provided by the Embassy of Canada in Austria (Vienna)

 

ETA:

Visa office in Vienna, Austria

Responsible for Temporary Resident Applications from:

(Includes visitors, students, temporary workers and permanent resident travel documents)

 

Austria, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Czech Republic, Germany, Hungary, Kosovo, Macedonia, Montenegro, Netherlands, Serbia, Slovak Republic, Slovenia

Lichtenstein and Switzerland for study and work permits only

Submission of Temporary Resident Applications

Applications can be submitted online, via a VAC or, if submitting from a country with no VAC presence, by mail to Embassy of Canada, Laurenzerberg 2, Vienna, 1010 Austria.

Edited by jms_uk
Link to comment

Ako su to dokumenti sve OK itd. ocekuj i nesto brze vreme nego sto pise. Paradoksalno, ako hoces da skratis sebi vreme cekanja radi zahtev na papiru i idi u VAC, jer onda odmah uz zahtev saljes i pasos, i odmah nakon odobravanja vize ti zalepe istu u pasos i vrate ti...kada radis online zahtev, prvo cekas da ti odobre vizu, pa onda ides u VAC da im das pasos da posalju u ambasadu da ti vizu zapravo i daju. S druge strane, online je bolje ako ti u medjuvremenu treba pasos za neko drugo putovanje

Link to comment

hvala i tebi. ma idem tek u oktobru, poslovno na poziv kanadjana, papiri sve ok - ja njima trebam, a ne oni meni :fantom: 

kao sto rekoh trebalo je 3 meseca prosli put za svakakve provere  :mellow:

Link to comment

 

kao sto rekoh trebalo je 3 meseca prosli put za svakakve provere  :mellow:

 

Da li jos uvek imaju onaj formular za ex-YU gde se opisuje ceo zivot od 15. godine?

Link to comment

pretpostavljam da ne, provera tog formulara je trajala 3 meseca

 

Ima formular na kome treba da odgovoris na pitanja kao sto su ,,da li ste ikada bili clan politicke organizacije ili partije koja je propagirala nasilje, diskriminaciju" itd. ali to ne zvuci kao taj formular koji opisujes.

 

Znam za coveka kome su prosle godine trazili kao dodatnu dokumentaciju vojnu knjizicu, jer je bio tih godina da je bio potencijalni vojni obveznik 90tih. Kada im je dostavio vojnu knjizicu, dobio je vizu.

Link to comment
  • 3 months later...

Da li neko zna sta je potrebno od dokumenata za australijsku vizu, koliko dugo se ceka, kolika je sansa da odbiju, da li treba imati povratnu kartu kad se podnosi zahtev...? Bilo sta sto moze da pomogne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...