Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

:o Baš od svih?!?! :lol: Normalno da će vize Schengen izdate pre ulaska švajcarske u isti sporazum, važiti i u švajcarskoj.Inače, ne daju sve zemlje saglasnost na svaku vizu, već se svaka viza unosi u sistem kojem imaju pristup granične policije svih zemalja članica.
hvala na ispravci, Tresko. citala sam o sistemu tada kada sam imala sengen-problem (tj. vizu za sve zemlje osim za Nemacku).mozda je u pitanju moja pogresna ekstrapolacija na moguce ishode iz ovog slucaja: podnela sam zahtev u Italijanskoj ambasadi, nakon par dana dobila poziv u kome me obavestavaju da mi je viza odobrena, ali je "okrnjena" tj. da mi jedino Nemacka od svih zemalja Sengena nije odobrila ulazak (verovatno nekakovno Ministarstvo unutrasnjih poslova/pogranicna policija ili ko vec proverava podatke iz informacionog sistema) i da se raspitam u njihovoj ambasadi zasto i da li zele da mi izdaju novu vizu koja ce vaziti i na nemackoj teritoriji (zbog moje avio-karte). u nemackoj ambasadi su me informisali da moj pasos ne vazi na njihovoj teritoriji, ali nisu zeleli da mi saopste razlog zasto ne vazi, vec samo savet da izvadim novi pasos ili da kupim novu avio-kartu. u nasoj ambasadi su zeleli da znaju razlog zasto moj pasos ne vazi jer nisu mogli da poniste vazeci pasos bez razloga. iz komunikacije sluzbenika dve ambasade razlog se saznao tj. problem je na kraju bio resen.ako svaka zemlja ne odobrava pojedinacno vizu (hvala na ispravci opet!), ipak svaka od njih moze da ulozi prigovor (nakon sto mup/pogranicna policija ili ko vec pregleda informacija iz sistema), tj. da obavesti zemlju koja izdaje vizu da na njenoj teritoriji ta viza nece vaziti.stoga se meni se ucinilo da je teorijski moguce da prilikom ulaska neke nove zemlje u Sengen sistem, osobi sa vizom izdatom pre ulaske te zemlje u sistem bude uskracen ulazak iz nekog XY razloga.
Link to comment
hvala na ispravci, Tresko. citala sam o sistemu tada kada sam imala sengen-problem (tj. vizu za sve zemlje osim za Nemacku).mozda je u pitanju moja pogresna ekstrapolacija na moguce ishode iz ovog slucaja: podnela sam zahtev u Italijanskoj ambasadi, nakon par dana dobila poziv u kome me obavestavaju da mi je viza odobrena, ali je "okrnjena" tj. da mi jedino Nemacka od svih zemalja Sengena nije odobrila ulazak (verovatno nekakovno Ministarstvo unutrasnjih poslova/pogranicna policija ili ko vec proverava podatke iz informacionog sistema) i da se raspitam u njihovoj ambasadi zasto i da li zele da mi izdaju novu vizu koja ce vaziti i na nemackoj teritoriji (zbog moje avio-karte). u nemackoj ambasadi su me informisali da moj pasos ne vazi na njihovoj teritoriji, ali nisu zeleli da mi saopste razlog zasto ne vazi, vec samo savet da izvadim novi pasos ili da kupim novu avio-kartu. u nasoj ambasadi su zeleli da znaju razlog zasto moj pasos ne vazi jer nisu mogli da poniste vazeci pasos bez razloga. iz komunikacije sluzbenika dve ambasade razlog se saznao tj. problem je na kraju bio resen.ako svaka zemlja ne odobrava pojedinacno vizu (hvala na ispravci opet!), ipak svaka od njih moze da ulozi prigovor (nakon sto mup/pogranicna policija ili ko vec pregleda informacija iz sistema), tj. da obavesti zemlju koja izdaje vizu da na njenoj teritoriji ta viza nece vaziti.stoga se meni se ucinilo da je teorijski moguce da prilikom ulaska neke nove zemlje u Sengen sistem, osobi sa vizom izdatom pre ulaske te zemlje u sistem bude uskracen ulazak iz nekog XY razloga.
Pazi, na stranu sto sve sto kazu u italijanskoj ambasadi treba uzeti sa rezervom, jer tamo se ne zna ko je veca budala, da li poslodavci ili oni sto rade tamo: Na vizi, u gornjem delu pise zašta važi viza. Piše ono: valid for:______________. Ako tamo piše "Schengen states" ili "Schengen", onda važi za sve zemlje šengena.To što je taj mlatio u konzulatu, možda je govorio iz iskustva da Nemci neće da puste, ako si iz Srbije, a pasoš ti važi još X meseci, ili nema praznih X strana.No, to je samo ono: može im se da drkaju ljude, pa drkaju koga hoće. A Francuzi i Nemci hoće da drkaju ljude iz Srbije, i to je to. I drkaće nas dok god budu mogli.
Link to comment
No, to je samo ono: može im se da drkaju ljude, pa drkaju koga hoće. A Francuzi i Nemci hoće da drkaju ljude iz Srbije, i to je to. I drkaće nas dok god budu mogli.
da, slazem se- klasicno drkanje. Nemci su odlucili (bar je tako bilo te 2005.-e) da ne priznaju plave pasose izdate pre 1997., a plavi pasosi su pusteni u opticaj tokom 1996.-e, cini mi se (mozda i ranije?). ja sam imala (ne)srecu da izvadim pasos krajem 1996., istovetan svim plavim pasosima izdatim od 1997.-e. ali ne, to je za Nemce bio nevazeci dokumet :blink: . ono sto je zanimljivo je i to, da su mi u nasoj ambasadi rekli da nikada nisu culi za takav slucaj ranije- da validni plavi pasos (sto se tice i broja praznih strana, i vremena vazenja) ne vazi zbog datuma izdavanja.narednih godinu i po sam putovala sa dva pasosa, jer su mi sve prethodne vazece vize bile u ponistenom pasosu- ili kako se kaze "sto prosto kad moze komplikovano". Edited by mei
Link to comment
A i Cirih je jako zgodan, skontao sam da na aerodromu iz nekog razloga radi hrpa ljudi iz Pomoravlja. Ako zaglaviš tamo, ne daj Bože, lako ćeš naći separe u nekom restoranu za kuntanje. Ja i besplatnu kafu dobio od neke sažaljive tetke iz Ćuprije.I može da se puši. Kupiš pivo za šankom, pa uneseš u laundž i ispružiš se.Posle dva piva, idi isprobavaj satove od 100.000 evra. švajcarcima ne pada na pamet da dovode u pitanje tvoju platežnu sposobnost. Ja probo neki od jednog komada sintetičkog crnog dijamanta, baš mi je lepo stajao.Čokolade.Odličan aerodrom.
Ma bolje i da ne popijesh dva piva na tom aerodromu. Za te pare mozesh i sat da kupish.Aj nebash ovaj od stoiljade.Tamo je valjda najskuplje pivo na svetu. A mora ga pijesh dabi mogo da pushish :huh: I na frankfurtskom do nedavno bila ista pricha ( al pivo bilo jeftinije),moglo je da se pushi samo uz pivo, al sada jok.
Link to comment
A mora ga pijesh dabi mogo da pushish :huh:
E vidis tu nisi u pravu. Ti govoris o skupim kafanama. Ima na gornjem prstenu jedan, uslovno, jeftiniji sank (tipa 4.5 EUR pola litre Weissbier-a), za kojim ne sme da se pusi. Samo 2 metra odatle je pusacki laundz za ekonomsku klasu u koji mozes da udjes sa pivom, bez piva, kako god ti je volja.
Link to comment
Ma bolje i da ne popijesh dva piva na tom aerodromu. Za te pare mozesh i sat da kupish.
deo aerodroma gde su izlazi za male avione [busom], mislim da su A1- A10 [ako me secanje sluzi] dosta jeftinije stvari - flasha vode je 1.50 CHF umesto 5 kao na ostatku aerodroma i sl.ne secam se da li imaju odvojen deo za pusace i tu...
Link to comment
E vidis tu nisi u pravu. Ti govoris o skupim kafanama. Ima na gornjem prstenu jedan, uslovno, jeftiniji sank (tipa 4.5 EUR pola litre Weissbier-a), za kojim ne sme da se pusi. Samo 2 metra odatle je pusacki laundz za ekonomsku klasu u koji mozes da udjes sa pivom, bez piva, kako god ti je volja.
Sledeci put cu te zamolim da mi das spisak i tacne informacije gde sme da se pushi a da pivo ne kostavishe od 10 franaka (svajacrskih,valjda drugi i ne postoje) ;) Letim sada samo JAT-om u Beograd. Najzgodnije mi je.Odyebala sam i Cirihe i Bechove, al i Lufthanze. Ovi poslednji me terali dacizme (teshke jedno kilo) vadim iz kufer i da ih nosim na glavi.Zato samo JAT.
Link to comment
Joj da, ako traže da se registruje u policiji. :ph34r:
ne samo to [mislim da i ne traze] nego sto prilikom vadjenja sledece Sengen vize mogu da prave pitanje [i problem] ako se nije nijednom otislo u zemlju za koju je viza izvadjena.
Link to comment
ali bi bilo i pozeljno bar jednom u toku trajanja vize otici u Holandiju.
Mozda mu nije usput ;) A i zasto bi? Nema granica unutar EU,ne udaraju se stambilji, pa ko i kako moze da proverava(izuzev ovih policijskih prijava,ali ni to ne postoji) da li si bio u Rotterdamu,Luxemburgu ili Hamburgu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...