Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

moguce... svakako je zbog toga odlucio da ne aplicira za postdok kod nekog u USA kod koga je hteo da radi (their loss, ali zaista), i preskocio je neke konferencije. 

 

@indy: nije, putovao je minimalno po evropi, to je sve. ali ko sto rekoh, nisu mu ni gledali dokumenta, samo koricu pasosa i adio. 

Link to comment

da li je neko leteo u eu sa avio kartom u jednom pravcu? da li je to moguce?

putovala sam u decembru sa kartom u jednom pravcu do frankfurta (i srpskim pasosem), nista me nisu pitali. pasoski kontrolor u nemackoj je pogledao u moj pasos jednu mikrosekundu i vratio mi je pasos (bio je cak zaboravio da ga pecatira, sto ja nisam ni primetila), srecom setio se da treba da pecatira trenutak nakon sto mi je vratio pasos. nije me pitao ni zasto ulazim u zemlju, ni da li imam avionsku kartu. 

 

dok, na primer, kanadjani sada traze povratnu kartu svim turistima pri ulasku u zemlju.

 

sto se tice amera, 4 puta sam dobijala vize u stranoj zemlji u kojoj sam bila resident, potrebno je bilo samo dokaziti da zaista zivim u  toj drzavi.

Link to comment
  • 3 months later...

Najvise [posto mora da se preda licno] da li mora i da se preuzme licno.

Kaze: pasos se ostavlja na 2-3 dana, a posle moze bilo ko da ga podigne sa papircetom koje dobijes.

Link to comment
  • 3 months later...

Ako uzmem američku vizu sada, bez nekog planiranog putovanja, i dobijem je na 10 godina, da li imam neki rok u kome moram da uđem prvi put u SAD?

Npr. dobijem vizu sada, i čuči tako 6 godina dok ne odlučim da odem ili moram da prvi put uđem u roku od recimo 6 meseci?

Edited by Tihajeza
Link to comment

Nisam sigurna kako je sad ali mislim da ne mozes da je uzmes tek tako bez planiranog putovanja. Stavi se na mesto onih koji odlucuju - zasto bi ti dali vizu ako nemas pravi povod niti plan za putovanje? :D

Link to comment

Nisam sigurna kako je sad ali mislim da ne mozes da je uzmes tek tako bez planiranog putovanja. Stavi se na mesto onih koji odlucuju - zasto bi ti dali vizu ako nemas pravi povod niti plan za putovanje? :D

ja cu im reci da planiram, ali hoću da ostavim sebi mogućnost da to bude bilo kada
Link to comment

Ja sam dvaput vadila US vizu i oba puta sam imala planirano putovanje, ali nikakav dokaz s druge strane. Nisam kupila kartu, niti sam dostavljala dokaz o smestaju.

 

Slicno i sa UK. Ja tu vizu vadim pa gotovo na svakih 6 meseci i uvek dajem adresu nekog srpskog porodicnog hotela jer me nervira da navodim adresu od prijatelja, da ne bih morala da ga uvlacim u slanje pozivnih pisama ili bilo cega slicnog. Vec drugi put nisam dostavljala ni voznu kartu, niti bilo kakvu rezervaciju.

Link to comment

upravo zato i pitam, da ne bih platila fee pa da mi tek onda kažu da moram da putujem tad i tad

 

a zar ne moze na osnovu vrste vize za koju apliciras da se vidi na netu ili sl.?

ukoliko bi ovo cega se pribojavas postojalo, trebalo bi i da pise negde.

ja sam hteo poslovnu vizu za usa na 10 godina, ali sam odustao, zbog dobijanja stranog pasosa (nadam se, jos nije gotovo).

ne secam se da je igde rok za prvi ulazak bio uslov, ali ne mogu da garantujem

Link to comment

ja sam dobio usa vizu bez planiraog puta. moja porodica je imala planiran put, a ja sam sa njima aplicirao za vizu nako (bh pasos, pekinska ambasada). dali mi na 10 godina, iskoristio prvi ulazak nakon cca godinu dana. 

 

znam i slucaj iz moskve (rus pasos, moskovska ambasada) kada su saopstili anuliranje vize jer nije iskoristena u nekom roku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...