Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

sto bi to bio problem, ne pokazujes kartu pri ulasku u zemlju,samo pasos

 

Zato sto onaj immigration officer hoce neku sigurnost da neces da im se uvaliti na grbacu/socijalno/rad na crno.

Link to comment

Za neke letove u EU proveravaju cak i nasem aerodromu da li imate povratnu...ja se takodje ne bih igrala sa tim, volela bih imati neki dokaz da se vracam u svoju zemlju..vec barem godinu dana unazad bi me na svakoj pasoskoj pitali da li imam povratnu

Link to comment

nisam znala za to, mene nikad nisu pitali za kartu

 

kad sam na temi, a trebace mi info - jel se viza za tursku jos uvek kupuje na aerodromu, ono ~ 10 lira?

Link to comment

Za neke letove u EU proveravaju cak i nasem aerodromu da li imate povratnu...ja se takodje ne bih igrala sa tim, volela bih imati neki dokaz da se vracam u svoju zemlju..vec barem godinu dana unazad bi me na svakoj pasoskoj pitali da li imam povratnu

Prije par godina, jednu curu s mog leta su Gardai u Dublinu maltretirali 15-20 minuta, doveli do plača, pikirali na nju jer je imala jednosmjernu kartu. Pustili je na kraju, ne znam što je presudilo.

Link to comment

Hvala Jms, eto prilike da skoknem do Berlina o firminom trosku.

 

Sta mislis, da li ce mi Ameri praviti probleme kad budem aplicirao za njihovu vizu, s obzirom da u pasosu imam pecate vise "prijateljskih" zemalja?

 

Ne bi trebalo, mozda samo pitaju par dodatnih pitanja.

Link to comment

hoste, jednog mog druga su odbili za americku vizu u nemackoj. tj. samo su pogledali pasos i rekli da oni to ne mogu da procesiraju. kad je pitao zasto, rekli su mu da ne smeju da mu kazu, ali da mogu da mu kazu da bi imao vece sanse kad bi aplicirao u svojoj rodnoj zemlji. 

Link to comment

pa eto, zbog neke direktive su takve odbijali bez pregledanja dokumenata (osim pasosa). mozda smo bili na nekoj shit listi u tom momentu (desava se pre 3-4 godine), mozda ameri imaju strah da su takvi skloniji da probaju da se ilegalno stalno nasele, nemam pojma. u svakom slucaju sranje. on i dalje ne zna da li je negde zapisano da je odbijen za vizu, i koliko dugo ce to imati posledice. 

Link to comment

pa eto, zbog neke direktive su takve odbijali bez pregledanja dokumenata (osim pasosa). mozda smo bili na nekoj shit listi u tom momentu (desava se pre 3-4 godine), mozda ameri imaju strah da su takvi skloniji da probaju da se ilegalno stalno nasele, nemam pojma. u svakom slucaju sranje. on i dalje ne zna da li je negde zapisano da je odbijen za vizu, i koliko dugo ce to imati posledice. 

Oni moraju da vode računa da zemlje kojima ne žele za sada da ponude učešće u Visa waiver programu, ne sidju ispod 5 ili 3%(koliko je već potrebno) godišnje odbijenih zahteva za vizu, kako ne bi došli u situaciju da ta zemlja uopšte traži da se otpočne procedura za eventualno uvodjenje u program. Kako je praćenje takvih podataka za birokrate u konzulatu zajebancija, lakše je odjebati nekog sa srpskim pasošem tako da će mu reći da ode u matičnu zemlju i tamo traži vizu, iako po pravilu treba da je traži tamo gde je rezident. Dakle, to je razlog što ga vozaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...