Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pravo da ti kažem, znam da ima neki fiksni period na koji odlučuju, a da li je leto 2014 ili 2015 ne mogu trenutno da se setim. Ako se odlučuje u leto 2015te onda šanse i nisu toliko loše kao ako bi ta odluka bila iduće godine.

Link to comment

Poslednje odlucivanje je bilo [trebalo da bude] u jesen 2011, ali nisu odradili zbog Olimpijade.Ali, ako hoce [vidi pod Kina, vesti od prosle nedelje] mogu bilo kada, nezavisno od tih rokova...

Link to comment
pre ce srbija u eu nego sto ce britanci ukinuti vize. jedino ako se skotska dogodine otcepi, pa bar tamo da idemo :D
Ja mislim da će Srbija biti jedina zemlja za čije gradjane UK neće ukinuti vize ni posle ulaska u EU. Njihova politika je toliko protiv da je to čudo.
Link to comment
  • 3 months later...

jel moze mala pomoc oko spiska zemalja azije za koje nam ne treba viza (japan, singapur, tajvan, koreja, kina) ?

 

posto kapiram da za kinu treba, koliko je tesko dobiti (poslovnu?) vizu za kinu i to jos iz inostranstva?

 

hvala unapred! :)

Link to comment

 

posto kapiram da za kinu treba, koliko je tesko dobiti (poslovnu?) vizu za kinu i to jos iz inostranstva?

 

 

prosle godine sam dobila poslovnu kinesku vizu u inostranstvu, ceo proces je trajao dva dana, cetiri sa fedexom, nije bilo nista komplikovano. sva dokumenta sam poslala fedexom jednoj agenciji za kineske vize, a oni su isli u kinesku ambasadu. od dokumenata sam predala ono sto je stajalo na spisku kineske ambasade za poslovne vize. 

Link to comment

jel moze mala pomoc oko spiska zemalja azije za koje nam ne treba viza (japan, singapur, tajvan, koreja, kina) ?

 

posto kapiram da za kinu treba, koliko je tesko dobiti (poslovnu?) vizu za kinu i to jos iz inostranstva?

 

hvala unapred! :)

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vize-za-inostranstvo-i-informacije-o-drzavama?lang=cyr

 

Ovde možeš da pretražiš, a za Kinu mislim da i dalje važi da uz pozivno pismo, možeš u MUP-u Srbije da dobiješ onaj pečat "Poslovno u Kinu" koji važi kao viza. Za Japan i Koreju ne trebaju vize do 90 dana.

 

Ovo za Kinu nisam stvarno siguran da li još važi.

Edited by Tresko
Link to comment

hvala mei, hvala tresko :)

sad gledam ovaj sajt i jedino bi kina bila "problem", a koreja, singapur i japan bez viza - cool!

 

jos jedno pitanjce tresko - ako radim van srbije, i dalje mogu uz poslovno pismo iz kine da odem u srpski mup i dobijem taj pecat?

Link to comment

hvala mei, hvala tresko :)

sad gledam ovaj sajt i jedino bi kina bila "problem", a koreja, singapur i japan bez viza - cool!

 

jos jedno pitanjce tresko - ako radim van srbije, i dalje mogu uz poslovno pismo iz kine da odem u srpski mup i dobijem taj pecat?

 

Ja sam za kinesku turisticku [L] vizu poslao pasos u Beograd [sa pratecom dokumentacijom] i drugarica je to predala i preuzela u moje ime [bez ikakvog ovlascenja].

 

Redovna procedura je trajala 7 dana i viza je kostala 3 USD.

Link to comment

hvala mei, hvala tresko :)

sad gledam ovaj sajt i jedino bi kina bila "problem", a koreja, singapur i japan bez viza - cool!

 

jos jedno pitanjce tresko - ako radim van srbije, i dalje mogu uz poslovno pismo iz kine da odem u srpski mup i dobijem taj pecat?

Da, ako još uvek važi, nema problema, bitno je samo da je pasoš naš. I to rade u Ljermontovoj tamo. Ili su radili. Završi se odmah.

Link to comment

proveravajte sto se tice viza za kinu, zaostravaju vizni rezim  i moj savet je zvati ili svratiti u ambasadu.

za nas koji zivimo u kini uveli mnogo otezavajucih pravila. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

For info:

Bila u bg nedavno i zvala konzularno odeljenje za info o vizama, kažu može ono gore predloženo da se lupi pečat u pasoš u MUPu, ali da oni ne preporucuju, jer se dešava da kinezi na pasoskoj kontroli (cesto) ne znaju za to i prave problem.

 

Tj njenim rečima - ne znaju da pročitaju šta pise. Nadam se da su se dosetili da pišu "poslovno u kinu" na engleskom? :unsure:

 

Anyhow, savetuju proper vizu, al ja izgleda kinu videti neću ovog puta.

Link to comment

da li je neko leteo u eu sa avio kartom u jednom pravcu? da li je to moguce?

 

sto bi to bio problem, ne pokazujes kartu pri ulasku u zemlju,samo pasos

Link to comment

Da nije neko bio u Iranu skoro? Viza na aerodromu?

Ja ne bih reskirao.

 

Iscitao sam [bas skoro, posto bih i ja tamo] razne komentare [za ex-YU i EU pasose], neki su dobili tu VoA posle vise sati birokratije, a neki su vraceni istim avionom kojim su dosli.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...