Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

eh, ma nisam ni probala još da pitam, nego se nekoliko puta dešavalo da ako probaš da zoveš ambasadu odgovaraju ti samo automati, ili npr da ne možeš baš ništa osim da zakažeš termin pa dođeš pa radiš nešto, itd itd
И то бесплатно да закажеш? Ништа административни трошкови за читање твојих папира, укуцавање података у распоред итд? Треба још доста да науче од Амера...Мени се пар пута указала прилика да сврнем, али и Ирска и ВБ имају, бар за мој појам, дрске прописе о визама за тзв. остатак света, да сам им ударио трајни ођеб, док се не опамете. Вама се не свиђа боја мог пасоша, дакле не свиђају вам се ни моје паре, довиђења.
Link to comment

ma nisam ja još nikad imala nikakva posla sa Ircima (zato i pitah), nego tokom godina se moralo ponekad zvati neka ambasada itd, pa je bilo i automata i koječega (a glupi Britanci više ni ne izdaju u ambasadi nego preko neke agencije u kojoj moraš da zakažeš termin da bi zakazao termin za termin za zakazivanje termina <_<)a jeste malo smor sve to, samo što je neputovanje zbog vize ekvivalentno odsecanju sopstvene kite

Link to comment
a jeste malo smor sve to, samo što je neputovanje zbog vize ekvivalentno odsecanju sopstvene kite
Има довољно места која бих хтео да посетим, а за која ми више не треба виза, а и напопуњавао сам се којекаквих формулара и начекао папира доста за један живот, та ми врста зајебанције више не треба.Наша породична окупљања трају по читав месец, а они (у конкретном случају Амери, гори од Британаца и Ираца заједно) нека се саберу која је то врста туризма и зашто је то лакше организовати овде него у тамоурж.
Link to comment
Ne, i dalje je ostalo da moze samo ako se ima viza za US, Aus i NZ (i Kanadu?).
Izgleda da je ovo na snazi za Srbiju dok privilegovanim™ gradjanima BIH ne treba tranzitna viza, u to mi se bar kune 1 poznanica koja drzi™ turisticku agenciju.
Link to comment
Izgleda da je ovo na snazi za Srbiju dok privilegovanim™ gradjanima BIH ne treba tranzitna viza, u to mi se bar kune 1 poznanica koja drzi™ turisticku agenciju.
Izgleda da je tako, kaze TIMATIC:
National Bosnia and Herzegovina (BA)Embarkation Bosnia and Herzegovina (BA)Transit United Kingdom (GB) /Destination Sweden (SE)ALSO CHECK DESTINATION INFORMATION BELOWvi_tr.gifUnited Kingdom (GB)in_on_no.gifTWOV (Transit Without Visa): Visa required, except for Passengers who may be granted permission by the Immigration authorities to enter the United Kingdom, for a stay not exceeding 24 hours. The following conditions must be complied with: - passengers hold confirmed reservations for an onward flight within 24 hours; and - continue to a third country; and - have no purpose in entering the United Kingdom other than to pass through in transit; and - hold all documents required for the next destination..
Link to comment
  • 4 weeks later...

Pa mislim da je nova tura odlucivanja negde u leto 2014-te, pa dok se to proceduralno obradi...nista nije sigurno, cak sa ovim otvaranjem granica za BUG i ROM mislim da ce isparanoisati. Faridž ih već lepo pumpa paranojom, tako da uopšte nisam siguran da Torijevci neće podleći strahu da ne budu viđeni kao neko ko opet otvara vrata nekoj novoj imigraciji. UKIP je zlo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...