Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

kinezi za biznis ili turizam obicno ne prave probleme. nisam cuo da su nekoga odbili (osim 2008 zbog olimpijade). dolazis nam u beijing?
Beijing od 5-11 maja, prvi put :).
Link to comment
Beijing od 5-11 maja, prvi put :).
posle invazije japana forumasi se bacaju polako na kinu. mislim da ce i ravanelli tokom maja do nas. izdrzo je mujo i gore :P
Link to comment

prema mojim podacima 1 maja nece biti ni jedne forumske duse u pekingu, tako da od uranka nista, ali cemo organizovati vec nesto. ja do 4. necu biti u kini, 6-9 u sangaju, 10. sam u pekingu sigurnoon topic: ameri su mojima dali vizu na 3 godine, ja svoju tek danas pokupio i vidim da su me pocastili sa 10 godina

Link to comment
on topic: ameri su mojima dali vizu na 3 godine, ja svoju tek danas pokupio i vidim da su me pocastili sa 10 godina
Da, razlikuje se po zemljama. Do pre godinu/dve i srpskim pasosima su davali na 3, sada isto na 10.
Link to comment
ali cemo organizovati vec nesto. ja do 4. necu biti u kini, 6-9 u sangaju, 10. sam u pekingu sigurno
:thumbsup:
Da, razlikuje se po zemljama. Do pre godinu/dve i srpskim pasosima su davali na 3, sada isto na 10.
da negde od min pre dve godine, moja US turisticka/biznis visa je iz 2011. na 10 godina., pre toga sam je obnavljala na svake 2-3 godine.
Link to comment
  • 2 months later...

Sa KPS:Trogodisnja odiseja se blizi kraju, zvanicno, pocev od 17. avgusta 2013., ugovor o ukidanju turistickih viza izmedju Srbije i Brazila stupa na snagu. Pocev od tog datuma, Brazilci mogu slobodno u Srbiju i Srbi u Brazil. To "slobodno", podrazumeva boravak do 90 dana, uz mogucnost produzenja u Brazilu na jos 90, maksimalno 180 dana u period od 365 dana. Takodje, kao i u slucaju sengensih viza, vazno je napomenuti da prilikom kontrole ulaska u zemlju, carinici imaju pravo da traze povratnu kartu, dokaz o finansijskim sredstvima da pokrijete svoj boravak, kao i potvrdu smestaja, osiguranje i slicno.Izvor, sajt ambasade Brazila u Beogradu:http://belgrado.itamaraty.gov.br/sr/vizni_rerim_-_saoprtenje_za_javnost.xml

Edited by jms_uk
Link to comment
jel bio neko u jordanu skoro?kakva je bezbednosta situacija u delu koji nije neposredno uz granicu sa sirijom.
Ne + nemam pojma.
viza na aerodromu, kao za egipat? :unsure:
Da.
Link to comment
jel bio neko u jordanu skoro?kakva je bezbednosta situacija u delu koji nije neposredno uz granicu sa sirijom.
Nisam ja, ali drugarica iz USA je bila u martu u Amanu i Petri. Nije bilo nikakvih problema, planira ponovo sledece godine.
Link to comment

Jemse, ti si svetski putnik pa računam da ćeš najpre znati odgovor... U tranzitu kroz AUH nije potrebna viza ukoliko se ne napušta aerodrom? I da li može bez vize da se pređe sa Terminala 3 na Terminal 1?

Link to comment
  • 1 month later...
http://belgrado.itamaraty.gov.br/sr/vazno_obavestenje_u_vezi_sa_vizama.xml

Ambasada Brazila u Beogradu sa žaljenjem obaveštava da je dobila nove instrukcije od Ministarstva inostranih poslova u Braziliji u kome se navodi da zbog birokratskih poteškoća i dalje je na snazi vizni režim za srpske gradjane koji putuju u Brazil.U cilju umanjenja ove neprijatne situacije, Ambasada Brazila u Beogradu objavljuje da će izdavati besplatne vize za boravak do 90 dana.Ambasada Brazila u Beogradi očekuje da će ove poteškoće biti brzo prevaziđene, te da će turističke i poslovne vize definitivno biti ukinute.U slučaju nejasnoća pišite na consular.belgrado@itamaraty.gov.br.U hitnim slučajevima, koji se tiču ove teme možete zvati na broj +381 (0)65 323 9787.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...