Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

naravno, nikakvo zezanje bilo ko da suzato i spomenuh već čini mi se da se ne može računati "super, 3 meseca je od 16tog februara do 16tog maja" nego mora baš tačno da bude 90 dana (a prethodnih 6 meseci 180 dana)

Link to comment

Svi imaju quickscan. Nije bitno gde si - provuku ga kroz citac i na PC izadje sve sto im treba. To imaju cak i bosanci. A za dva pasosa (dve zemlje pretpostavljam) se ne racuna zajedno, vec pojedinacno.Edit: samo da dodam, ne mozes uci sa jednim, a izaci sa drugim pasosem.

Edited by dragance
Link to comment

Teoretski ne smes da putujes sa dva pasosa, tacnije da koristis oba. E sad, ako ima stalnu boravisnu dozvolu u jednoj od tih drzava u srpskom pasosu, a na destinaciji das neki drugi - to vec ne znam, mada mi deluje da se ne bih zajebavao sa tim.

Link to comment
Cak i ako sam rezident? Stvar je u tome da firma ima klijente u nekim zemljama koje traze vizu za srpski pasos, a sa makedonskim mogu da usetam ko gospodin covek, kako i prilici drzavljaninu ugledne zemlje.Sta mi onda ostaje? Je l mogu da izadjem iz Nemacke sa srpskim pasosem, a da na odredistu podmetnem makedonski? Pretpostavljam da me ne bi pustili na check-inu sa srpskim, jer nemam vizu? Kakva glupost, jbt.
Ne, ako si rezident, pa vide Residence permit uz pasoš, ne skeniraju, niti pečatiraju. U suštini po pravilima uvedenim od pre par godina, imaš na granici isti tretman kao državljani EU(ako imaš long term residence permit).
Link to comment
Teoretski ne smes da putujes sa dva pasosa, tacnije da koristis oba. E sad, ako ima stalnu boravisnu dozvolu u jednoj od tih drzava u srpskom pasosu, a na destinaciji das neki drugi - to vec ne znam, mada mi deluje da se ne bih zajebavao sa tim.
Sme da se putuje sa dva pasosa, samo je bitno da u zemlju udjes i iz nje izadjes sa istim.
Link to comment
Ne, ako si rezident, pa vide Residence permit uz pasoš, ne skeniraju, niti pečatiraju. U suštini po pravilima uvedenim od pre par godina, imaš na granici isti tretman kao državljani EU(ako imaš long term residence permit).
Osim, naravno, kod Engleza. I kad imas ILR, opet se popunjava landing card, i dalje malo propituju pri ulasku i lupaju pecat. Edited by jms_uk
Link to comment
Osim, naravno, kod Engleza. I kad imas ILR, opet se popunjava landing card, i dalje malo propituju pri ulasku i lupaju pecat.
Pa dobro, oni su u svemu specijalni. :lolol: Schengen states uglavnom pogledaju dokumenta i vrate ti ih, kao kod onih što putuju sa ličnom kartom.
Link to comment
To važi i sa Kinom, Mongolijom i još dosta onih bivših SSSR republika. Sad je to malo izmenjeno i zove se neka "M" viza, koju stavlja u pasoš direktno naš ili kineski MUP.Uglavnom to oko viza bolje da proveravaš na sajtu Ministarstva, a ne ambasada:www.mfa.gov.rspa pod konzularno
hvala za infu tresko, nisam stigao da proveravam, ali mislim da to vise ne funkcionise
Link to comment
hvala za infu tresko, nisam stigao da proveravam, ali mislim da to vise ne funkcionise
I ja nisam siguran gde sve to jos moze - znam da su ukinuli za Rusiju.Da li neko ima neki info kada ce [prijateljski i bratski] Azerbejdzan da ukine/pojeftini/olaksa dobijanje vize?
Link to comment
  • 2 months later...

bio sa zenom u americkoj ambasadi u pekingu. nova, velika i izuzetno ruzna ambasada. ko zatvor da je. vise stvari sme u avion da se unese. ne moze telefon, kljucevi, el. uredjaji. ja sam morao da izlazim jer mi u novcaniku ostao security device za racun u banciUS-embassy-compound-Beiji-008.jpgsto se vize tice, tim problemom se bavila moja zena. ima ruski pasos u koji su upisani klinci, to je izazvalo ozbiljne komplikacije, posto za praksu upisivanja dece u pasos ameri u kini ne znaju. posle 3-4 nedelje drndanja je taj problem resen, tako da je ostala sitnica platiti cca 700 usd za nas cetvoro i otici sa pasosima do ambasade. sam proces predavanja dokumenata za vizu, skaniranja prstiju i intervjua se obavlja na salterima i ide dosta brzo. za 15min smo zavrsili. sada se ceka email sa informacijom kada mozes da pokupis pasos. srecom, pasosi se preuzimaju u banci, necemo morati opet u samu ambasadu.ja ocekivao pravi intervju u kancelariji nekoj, a ne 3 pitanja sa saltera.

Link to comment
ko zatvor da je. vise stvari sme u avion da se unese. ne moze telefon, kljucevi, el. uredjaji. ja sam morao da izlazim jer mi u novcaniku ostao security device za racun u banci
tako je u americkim konzulatima i ambasadi u kanadi od 2005. 2003. sam ulazila sa rancem punim kojecega, 2005. me je obezbedjenje vratilo jos sa ulice, pa je ranac ostao iza sanka u obliznjem kafeu na milost i nemilost keleneru :D. moze da se udje samo sa novcanikom i dokumetima u kesi/fascikli.upravo mi je stigao pasos iz njujorka sa kineskom poslovnom vizom. i oni su su superbrzi. sudeci po datumu na vizi sve su odradili za dan. jedino je agenciji trebalo jos par dana da mi posalju sve nazad jer nisam uplatila njihov expres servis. jos su mi zaheptali dve slike viska (nisam mogla da se odlucim koju sliku da posaljem :D) na poslednju stranu pasosa.
Link to comment

kinezi za biznis ili turizam obicno ne prave probleme. nisam cuo da su nekoga odbili (osim 2008 zbog olimpijade). dolazis nam u beijing?meni je najvece pacenje bilo sa argentinskom, tu sam morao dobro da se pomucim za single entry na 15 dana.i naravno japanci - otvorim sajt ministarstva napaljen da pripremim dokumenta, ali uvek popizdim i batalim, i tako u krug 5x

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...