Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

vide ljudi koliko je sati, odgovaraju momentalnoYes, it seems it will take long time.We have one exhibition in Turkey in 7th,March, so, we plan to go to Serbia after this exhibition in Turkey.But the time is not enough for the Visa.So, we need to rearrange this visit to Serbia later this year.Thank you for your help. :smoris:
Ako su u Kini, i pošalješ im pismo, nek odu u njihovu policiju i tamo dobiju ono "Poslovno u Srbiju" i nemaju šta da se bakću sa našima.
Link to comment
Mozda, ako 'podmazu' na pravom mestu, mogu da dobiju vizu i za krace?
mislim da nije to u pitanju, izgleda da ambasada salje dokumentaciju na procenu u ministarstvo. golubom pismonosom verovatno. mogu naci nekoga da zavrsi oko toga, ali malo mi je muka od trazenja veza i od nudjenja pomoci za svaku sitnicu u srbiji i okolnim drzavama. mozda mi cak ispadne bolje ovako.
Ako su u Kini, i pošalješ im pismo, nek odu u njihovu policiju i tamo dobiju ono "Poslovno u Srbiju" i nemaju šta da se bakću sa našima.
to je moglo pre sa rusijom, nisam znao za kinu. na sajtu ambasade ne vidim informaciju za "poslovno u srbiju", sluzbenici ambasade nisu spomenuli da postoji ta varijanta. treba sutra da proverim, hvala ti za info
Link to comment
mislim da nije to u pitanju, izgleda da ambasada salje dokumentaciju na procenu u ministarstvo. golubom pismonosom verovatno. mogu naci nekoga da zavrsi oko toga, ali malo mi je muka od trazenja veza i od nudjenja pomoci za svaku sitnicu u srbiji i okolnim drzavama. mozda mi cak ispadne bolje ovako.to je moglo pre sa rusijom, nisam znao za kinu. na sajtu ambasade ne vidim informaciju za "poslovno u srbiju", sluzbenici ambasade nisu spomenuli da postoji ta varijanta. treba sutra da proverim, hvala ti za info
To važi i sa Kinom, Mongolijom i još dosta onih bivših SSSR republika. Sad je to malo izmenjeno i zove se neka "M" viza, koju stavlja u pasoš direktno naš ili kineski MUP.Uglavnom to oko viza bolje da proveravaš na sajtu Ministarstva, a ne ambasada:www.mfa.gov.rspa pod konzularno
Link to comment

Izvinjavam se ako je već sto puta prežvakano, ali pokušavam da obezbedim rođacima ultra brzu informaciju... Tiče se čuvenih 90 dana u 6 meseci.Dakle, ljudi imaju puno kraćih boravaka (3 do 5 dana) u Šengenu. Okvirno, desetak takvih ulazaka u prethodnih 6 meseci, i barem još toliko u prethodnih par godina. Sada bi da ispucaju 70-80 dana u cugu pa im nije jasno kako im se tačno akumuliraju prethodni ulasci. Videh da u zemljama Šengena važi da 6 meseci počinje da se računa na dan prvog ulaska, pa onda u narednih 6 meseci ne sme da se sakupi više od 90 dana. Ali kako oni da izračunaju "trenutno stanje"? Da li moraju da pregledaju ponovo sve ulaske otkako je uveden bezvizni režim, pa da idu 6 po 6 meseci dok najzad ne dođu do sadašnjeg stanja? I šta biva ako npr. ispadne da su u trenutnom periodu već ispucali 40-ak dana? Da li je u tom slučaju dovoljno da ostanu još 40, pa se vrate u Srbiju na par dana i onda krenu u novi šestomesečni ciklus? Ili je potrebno da na dan izlaska iz Šengena ne prelaze 90 dana u prethodnih 6 meseci?

Link to comment
Dakle, ljudi imaju puno kraćih boravaka (3 do 5 dana) u Šengenu. Okvirno, desetak takvih ulazaka u prethodnih 6 meseci,
zeznuh sei opet, ćorava samu svakom slučaju, ono što se događalo pre više od 6 meseci nije bitno Edited by Amelija
Link to comment

Plan im je da putuju ovog meseca i ostanu 70-80 dana. Ali, u prethodnih 6 meseci (recimo, od 6. avgusta do 6. februara) imaju 40-ak dana u 10-ak ulazaka. Kako da izračunaju dozvoljeni boravak?

Link to comment
I šta biva ako npr. ispadne da su u trenutnom periodu već ispucali 40-ak dana?
ček da probam da se saberem na konkretnom primeru :)elem, hoće da putuju 15tog februara i ostanu do 15tog aprila što je (manje više ali treba proračunati tačno) 60 danaako od 15tog aprila 2013 - 6 meseci => 15tog oktobra 2012 nemaju više od 90 (dozvoljenih) - 60 (planiranih) = 30 dana boravka, nema nikakvih problema
Link to comment
Plan im je da putuju ovog meseca i ostanu 70-80 dana. Ali, u prethodnih 6 meseci (recimo, od 6. avgusta do 6. februara) imaju 40-ak dana u 10-ak ulazaka. Kako da izračunaju dozvoljeni boravak?
neka proračunaju koliko su ispucali u 6 meseci unazad od planiranog povratka, ne od planiranog odlaska
Link to comment
u bilo kom trenutku u prethodnih 6 meseci ne sme da se ima vise od 90 dana boravka u Sengenu.
upravo totako da moraju da vide kada misle da se vraćaju pa od tog trenutka da oduzmu 6 meseci i da proračunaju koliko su tu ispucalipa ako tu imaju više od 10-20 dana, onda je ostajanje od 70-80 dana nažalost no-no, moraće ili da sačekaju ili da skrate boravak
Link to comment

Ok, znači to je ono što sam mislio - na planirani dan izlaska iz Šengena ne smeju imati preko 90 dana u prethodnih 6 meseci.Pretpostavljam da im to važi sa svaki naredni ulazak, pa ako hoće ponovo da sastave neki duži period moraju prvo da malo "očiste" prethodni.

Link to comment

i kazi im da se ne zezaju s tim, narocito ako je u pitanju germanija ili austrija. nedavno mi je aerodromski austrijski pandur rekao, vi znate da se blizite dozvoljenoj granici boravka u EU, valjda mu izaslo na kompu, ne mogu da verujem da je sabirao pecate :D. a sve tako sitno, od tri do pet dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...