Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

moja drugarica jedna je otišla nakon isteka i nije bio nikakav problem.a ako baš hoćeš, ja sam ti luftirala dupe po francuskoj od 15. septembra do kraja oktobra bez cds i to sam se zapravo zatekla u singapuru kad je istekla, letela nazad u pariz sa samo pasošem i otišla malo do srbije i vratila se nazad u pariz pre nego što sam otišla u prefekturu da ponovo predam dokumenta.mislim, tebi je dovoljno da imaš onaj papir koji potvrđuje da imaš zakazan randez-vous za predaju dokumenata, a u parizu nakon što predaš obišno čekaš još 3 meseca da dobiješ cds.ja se obično ne igram sa tim stvarima, ali kad imaš to papirče, sve ti je rešeno. ne treba ti ni recepisse ni cds da bi išla levo, desno.
nismo se razumeli, ne ceka mene randezvous u prefekturi, niti me ceka novi recepisse , nego sam se malo igrala zivota pa se zaigrala :fantom:recimo da nisam smislila/odlucila gde cu ziveti/raditi od aprila. ako ne produzim ovde. ergo, nemam nove papire za novi cdsa sve se ja slazem sa tobom mau pod uslovom da sedim u fr bez prelazaka granica, ili ako putujes fr- van schengena direktno, bez drugih eu presedanja. za ostale slucajeve znam par losih primera, a mislim da nekad visa overstay moze zestoko da se zakomplikuje!inace, koga zanima, dobih polovican odgovor danas, ako mora da se izlazi pa ulazi sa turistickom, (to jos nisam sigurna) makar ne mora da se ceka izmedju :)
Link to comment

jesi ti u strazburu beše? koliko unapred se zakazuje randevu? ovde ne može bez 3 meseca unapred. to ti daje dodatno vreme.a kažem ti, ja sam išla do azije i srbije sa randevuom, bez recepisea, a cds idem da pokupim u martu. :D

Link to comment
nismo se razumeli, ne ceka mene randezvous u prefekturi, niti me ceka novi recepisse , nego sam se malo igrala zivota pa se zaigrala :fantom:recimo da nisam smislila/odlucila gde cu ziveti/raditi od aprila. ako ne produzim ovde. ergo, nemam nove papire za novi cdsa sve se ja slazem sa tobom mau pod uslovom da sedim u fr bez prelazaka granica, ili ako putujes fr- van schengena direktno, bez drugih eu presedanja. za ostale slucajeve znam par losih primera, a mislim da nekad visa overstay moze zestoko da se zakomplikuje!inace, koga zanima, dobih polovican odgovor danas, ako mora da se izlazi pa ulazi sa turistickom, (to jos nisam sigurna) makar ne mora da se ceka izmedju :)
Boravak na osnovu CDS i ulazak i boravak na osnovu turističke vize nisu povezani, pošto su dva odvojena režima boravka, tako da ako izadješ iz Francuske(Schengena) na kraju važenja CDS, možeš već sutradan da se vratiš samo sa pasošem bez ikakvih problema, nema potrebe da praviš nikakvu pauzu.Ako želiš da ostaneš još nakon isteka CDS po osnovu studiranja, onda ti je najjednostavniji način da zatražiš novi sada turistički CDS, sa obrazloženjem da treba da pozavršavaš još neke privatne stvari. Kada podneseš zahtev, dobijaš potvrdu da si podnela i čekaš CDS, i ta potvrda ti je dovoljna da možeš da boraviš, barem do odluke nadležnih. To je uradjeno zbog toga što su ljudi ranije(oni sa pasošima kojima je trebala viza), kad im istekne CDS morali da sede u toj zemlji bez da mrdnu bilo gde, jer posle ne bi mogli da udju, jer nisu imali ni CDS, a ni vizu. Ovako ta potvrda ti omogućava sve što i CDS. Pošto se CDS čeka prilično dugo (u Italiji i do 6-7 meseci), možeš pristojno da produžiš boravak, bez mnogo mučenja.
Link to comment

hvala tresko, moram samo da proverim dal je za to produzenje isto i u fr@mau cisto me zanima .... jesi direkt isla za bg tj aziju? bez presedanja negde u schengenu?

Edited by lostfanforever
Link to comment
hvala tresko, moram samo da proverim dal je za to produzenje isto i u fr@mau cisto me zanima .... jesi direkt isla za bg tj aziju? bez presedanja negde u schengenu?
Nema na čemu, bitno je da završiš ono što hoćeš. :thumbsup:Trebalo bi da je isto, pošto se radi o EU direktivi. Ako su Italijani koji su do zla boga spori to usvojili, trebalo bi da su i Francuzi.
Link to comment
hvala tresko, moram samo da proverim dal je za to produzenje isto i u fr@mau cisto me zanima .... jesi direkt isla za bg tj aziju? bez presedanja negde u schengenu?
ja sam isla pocetkom septembra (dok mi je jos vazila cds) preko amsterdama u singapur, pa sam se vratila krajem septembra nakon sto je istekla cds, isto preko amsterdama, u pariz. onda sam sutradan iz pariza poletela direktno za beograd (ne da bih smanjivala dane, nego sestri na svadbu :D ) i vratila se pre nego sto sam isla da predam dokumenta.sve to samo sa onim papircetom sto odstampam kad online zakazem randezvous za predaju dokumenata.sto se tice onih carnika na CDG, oni meni nikada nisu trazili cds, bas nikada. to jedino hoce ovi nacoshi od svajcaraca. Edited by MayDay
Link to comment

trebam poslovnu vizu za uk TIER 5. jesu oni ozbiljni kad kažu da bankovni izveštaj mora da pokaže da sam u poslednja tri meseca na računu u svakom trenutku imao minimum 900 GBP?!o pusti snovi...

Edited by maheem
Link to comment
jesu oni ozbiljni kad kažu da bankovni izveštaj mora da pokaže da sam u poslednja tri meseca na računu u svakom trenutku imao minimum 900 GBP?!
Jesu.Pre je bilo £800 za radne vize [Tier 2 npr.].
Link to comment
A koja tacno Tier 5 viza ti treba?
izvini, zapravo mi treba Tier 2 viza (Intra-company transfer). upravo sam preleteo kroz guidance i koliko vidim nema te stavke. sad moram pažljivo prostudirati i izračunati bodove...
Link to comment
izvini, zapravo mi treba Tier 2 viza (Intra-company transfer). upravo sam preleteo kroz guidance i koliko vidim nema te stavke. sad moram pažljivo prostudirati i izračunati bodove...
Proveri dobro, jer sam ja bas na Tier 2 [istina General i pre vise godina] imao taj limit.
Link to comment

bitno mi je da posaljem kineze u beograd. velika firma, dosta vremena sam ulozio. sve dogovoreno, posle sajma u turskoj, ljudi bi se spustili do beograda. ostaje samo sitnica da im se pomogne oko vize. i tu ja dobijem poruku od devojke koju sam zamolio da im asistira, posto sam ja trenutno u moskvi:"zvala sam ambasadu. rekli su mi da je procedura najmanje 3 nedelje bez obzira ko ih poziva itd. moze da bude i vise zavisno od situacije. oko toga iz ambasade ne mogu da garantuju, kazu da sve zavisi od procene ministarstva" i kako da ti dodje biznismen iz kine na pregovore oko ulaganja u srbiju. da cuci 3-4 nedelje bez pasosa i ceka procenu jebenog ministarstva. ozbiljna drzava :puke:jos ja, da poguram oko brzog dobijanja vize, ustao u 5h po moskovskom vremenu. gurnem im ga bas.

Link to comment

vide ljudi koliko je sati, odgovaraju momentalnoYes, it seems it will take long time.We have one exhibition in Turkey in 7th,March, so, we plan to go to Serbia after this exhibition in Turkey.But the time is not enough for the Visa.So, we need to rearrange this visit to Serbia later this year.Thank you for your help. :smoris:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...