Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

hm, ne znam sta bi to bilo u tvom slucaju sa ozi strane, ali recimo boravisna dozvola za zemlju u kojoj zivis plus pasos sa sobom, u slucaju da zivis u eu. generalno, pasos vazeci je dovoljan ako ces biti u eu manje od 3 meseca.primer prvi (malo offtopik) - drugu indijac priveden i napisana mu prijava jer je zatecen u nemackoj sa boravisnom dozvolom francuskom ali bez pasosa kod sebe. sto bi bilo ok, da nije uhvacen na zel stanici ispred supermarketa gde je otisao francuskim gradskim prevozom cisto da obavi kupovinu. naravno izmedju fr i de nema granice, ni kontrole pasoske. zaustavili su ga na cisto rasnoj osnovi tj mene nisu kontrolisali nikadprimer drugi - dok cekas obnovu francuske boravisne dozvole, daju ti privremenu za koju ti kazu da vazi svuda, glumi onu pravu dok je ne dobijes i da mozes slobodno da putujes. cvrc, vazi samo u fr! na nemackom aerodromu u toku presedanja sa jednog leta na drugi na putu iz fr za srbiju mozes da zasluzis zabranu ulaska u nemacku u duzini od 3 godine (cini mi se)btw javi se kad si u eu, ako si u prolazu :)

Link to comment
primer prvi (malo offtopik) - drugu indijac priveden i napisana mu prijava jer je zatecen u nemackoj sa boravisnom dozvolom francuskom ali bez pasosa kod sebe. sto bi bilo ok, da nije uhvacen na zel stanici ispred supermarketa gde je otisao francuskim gradskim prevozom cisto da obavi kupovinu. naravno izmedju fr i de nema granice, ni kontrole pasoske. zaustavili su ga na cisto rasnoj osnovi tj mene nisu kontrolisali nikad
:Hail:
Link to comment
uspeli ste da me naplasite i pored Mancovog truda :)
a ja što sam rekla da se ne brineš (i što opet to kažem) to ništa?btw samo se nemoj iznervirati ako ti budu postavljali glupa pitanja(sigurno sam spominjala svojevremeno moja iskustva sa NL nacistom koji me je ispitivao šta ću raditi 10 dana u Finskoj, nemačkom policajkom koja me je pitala da li imam već kupljenu kartu za voz, i slično)
Link to comment
uspeli ste da me naplasite i pored Mancovog i Amelijinog truda.
-_-ja iz jednog tavog iskustva i vucem traume (doduse datira iz vremena kad su nam trebale vize). lik u holandskoj ambasadi nije hteo da me pusti da provedem dva dana u Amsterdamu nakon studentskog seminara sa ostatkom drustva jer sta cu ja "da radim tamo?" :huh: . pa onda isti tretman i drugoj devojci iz grupe. samo sto nije otvoreno pitao "je l cete da se prostituisete ili udajete, mozda?" (momci iz grupe nisu imali taj problem)
Link to comment
btw daj tip za prespavati na gatwicku, nesto mi se cini da je tu bolje da prenocim jer odatle mi polazi jutarnji let.
Stvarno nemam pojma, poslednja dva puta sam ili prenocio u obliznjem hotelu, ili sam imao let popodne. Vidi ovde.Meni Heathrow najvise odgovara jer zivim zapadno od Londona + voz odavde ide za Paddington.
Iz mog iskustva nemci znaju da prave probleme ako nemas SVA odgovarajuca dokumenta, ili ako im cudno (??) deluje tvoja putanja.
Onda sam ja imao dosta srece na nekim putovanjima :lolol:
Link to comment
Uglavnom odvode raznobojne, neugledno obucene i one koji ne govore nijedan jezik. Takodje sam nekoliko puta video kako carinik, od desetak ljudi iz grupe, nasumicno odabere crnca za kontrolu prtljaga. Sad, da li su nemacki organi rasisti ili ovakvi slucajevi upadnu u oci, a kontrola belaca se otpise kao rutinska, to vec ne znam.
ista stvar na minhenskom aerodromu.
Link to comment
Mislim da nemas razloga za brigu - zivis u Australiji, bela si i (pretpostavljam) neces doci u dronjcima na pasosku kontrolu. Nekoliko puta sam video da ljude na frankfurtskom aerodromu odvedu u sobu na dodatno ispitivanje. Procedura izgleda otprilike ovako:- Dobar dan.- "£$^%^&)&)^% (pretpostavljam da znaci "dobar dan" na nekom jeziku)- Pasos- *^%*$ (drz)- Krajnja destinacija- :mellow:- Pozivno pismo- :unsure:- Mozete da pozovete domacina telefonom?- :blink:Posle 5-6 minuta ubedjivanja:- Kontrola, mozete li da dodjete caskom na salter, imamo ovde jednog kandidata :fashisto:Dodju, odvedu pacijenta u sobu i nastave ispitivanje.
Da, i ja sam primetio da Švajcarce sve češće titluju ili traže prevodioca.
Link to comment
Uglavnom odvode raznobojne, neugledno obucene i one koji ne govore nijedan jezik. Takodje sam nekoliko puta video kako carinik, od desetak ljudi iz grupe, nasumicno odabere crnca za kontrolu prtljaga. Sad, da li su nemacki organi rasisti ili ovakvi slucajevi upadnu u oci, a kontrola belaca se otpise kao rutinska, to vec ne znam.
2004 sam prelazio granicu Italije i Francuske u vozu ka Nici i tada su iskljucivo trazili dokumenta crncima i Arapima. A secam se da su imali neke ogromne panoe o multikulturalizmu i toleranciji u EU.Ali sam zato nadrljao na prelazu Spanija-Francuska vozom, jedini sam ispitivan, pregledan prtljag iz grupe od preko 100 ljudi.Ubedljivo najgore mi je bilo u Maleziji, to sa srpskim pasosem definitivno treba zaobici!
Link to comment
zar ruskinjama treba viza za bosnu? zena umene je ruskinja, bila u bosni 2-3 x bez vize. mozda su se carinici plasili da joj traze vizu, svasta je moguce...
Не треба виза али за останак дужи од седам дана треба им позивно писмо. Идиотизам.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ima li neko iskustvo sa KSA vizom, a da nije poslovna?Ili, da li moze da se tokom onih 18h tranzita izadje sa aerodroma?
Koliko sam ja čuo, možeš ako ti je čekanje na drugi let duže od 6 sati. samo ti immigration & customs na aerodromu zadrže pasoš i daju neku potvrdu, i moraš da se vratiš najkasnije 3h pre poletanja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...