Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Razgovarali sa sefom imigracionog na Terminalu 5 na Heathrow aerodromu, potvrdio nam je da ukoliko imate obezbedjenu USA vizu, avio kartu za USA, i conection let Vam je za manje od 24 casa, nije Vam potrebna aerodromska tranzitna viza cak i u slucaju kad prelazite sa jednog aerodroma na drugi.Pozdrav,Konzularno odeljenjeputujem? :kralj:
:thumbsup:otstampaj ovo ako imas kao email, za svaki slucaj, ako treba da pokazujes. ja sam tako par puta trazila od travel agencija da mi napismeno daju da mi ne treba viza za tranzite.edit: zaboravih sta sam ustvari dosla da pitam :lol:posto dolazim do evrope sledeceg leta (evropskog) i verovatno cu hteti da odem do rodjake u Nemacku i mozda jos do nekih prijatelja po sengen zemljama - da li je vredno cimanja da vadim papirni dokaz u pasosu da sam ovde permanent resident? Oziji su presli na skroz elektronski sistem i obeshrabruju stavljanje papirne PR vize u pasos (jer ako ti zlobnici ukradu pasos onda imaju i tvoju vizu koju mogu da iskoriste za falsifikovanje) pa sam cula da ako hoces papirnu onda treba malo da se ubedjujes s njima i objasnjavas da ti papirna bas treba. Svi aerodromi mogu lako kroz elektronski sistem da potvrde da imam ovde PR ali sta ja znam koliko iskustva ima neki lik na recimo aerodromu u Frankfurtu (ili na granici) sa srpskim pasosem i elektronskim PR-om... koliko je sad cesto drndanje sa nasim pasosima po evropskim aerodromima? zabrinula me ona vest o vracanju sa valjda danskog aerodroma jer nisu imali neku potrebnu kolicinu kesha. ja nikad ne nosim puno kesha - ako bas institiraju jel mogu da provere preko kartice da imam dovoljno para da se izdrzavam u UE pet dana a bez da se prostituisem ili prosim? Edited by estel
Link to comment

pa pitam zbog ovakvih vesti kao ovo za Dansku - ocigledno mogu da te vrate ako im se prohte (nemas dovoljno kesha). nemam pojma koliko je ucestala pojava da te bilo sta pitaju/prave problem, ja sam poslednji put bila dok su nam jos trebale vize :).

Link to comment
ma nemoj da se cimaš bez veze, ne treba ti to uopšte, ozbiljno.
+1btw u principu, teoretski, i dok su nam trebale vize kojekakvi drndoši na granici su mogli da vrate ljude sa urednim vizama
Link to comment
pa pitam zbog ovakvih vesti kao ovo za Dansku - ocigledno mogu da te vrate ako im se prohte (nemas dovoljno kesha). nemam pojma koliko je ucestala pojava da te bilo sta pitaju/prave problem, ja sam poslednji put bila dok su nam jos trebale vize :).
U teoriji mogu da te vrate, ali ako krenu da te cimaju za kesh na granici samo izvadi bilo koju kreditnu karticu i reci da imas 5000e na njoj i da mozes jos toliko da odes u minus.
Link to comment
onih 24h za refundaciju karte vazi samo ako je karta za BA kupljena preko njihovog sajta, a nije :(
I, sta je bilo na kraju sa kartom?Ne zaboravi da ces morati da uzimas torbe na LHR i ponovo ih cekiras na LGW.
Link to comment

ko zeli da predupredi bilo kakvo sranje, a putuje sa nasim pasosem u evropu, neka izvadi za svaki slucaj potvrdu iz banke o stanju na racunu. naravno da nije moguce proveriti stanje na kreditnoj kartici na aerodromu, pogotovo ako je banka iz druge zemlje, ali isto tako mogu da kazu "svi ti verujemo, al dodji juce" kad im se pokaze platna kartica za koju se tvrdi da ima xxxx para.nemojte smetnuti sa uma da nam je i onako ogroman ugled, dodatno porastao nakon izbora, a i nakon price o azilantima.

Edited by garoviks
Link to comment
I, sta je bilo na kraju sa kartom?Ne zaboravi da ces morati da uzimas torbe na LHR i ponovo ih cekiras na LGW.
sa kartom nista. ostaje ista.nisam zaboravila torbe :( generalno, bice cimanje ali jbt prosla me panika da sve propada tako da mi sad to cimanje deluje ko pesma.btw daj tip za prespavati na gatwicku, nesto mi se cini da je tu bolje da prenocim jer odatle mi polazi jutarnji let.i jos da smislim kako je najbolje da se medjuaerodromski transportujem..... :fantom:
:thumbsup:otstampaj ovo ako imas kao email, za svaki slucaj, ako treba da pokazujes. ja sam tako par puta trazila od travel agencija da mi napismeno daju da mi ne treba viza za tranzite.
sve cu da stampam!! fasciklu pod nos svakom ko krene u ispitivanje ispravnosti propisa :s_w:
pa pitam zbog ovakvih vesti kao ovo za Dansku - ocigledno mogu da te vrate ako im se prohte (nemas dovoljno kesha). nemam pojma koliko je ucestala pojava da te bilo sta pitaju/prave problem, ja sam poslednji put bila dok su nam jos trebale vize :).
meni nesto cudno zvuce te price za proveru kesha, nisam cula da se nekom skoro desilo, vise mi zvuce kao neki recidivi iz 90tih. Iz mog iskustva nemci znaju da prave probleme ako nemas SVA odgovarajuca dokumenta, ili ako im cudno (??) deluje tvoja putanja. mene redovno u stuttgartu pitaju zasto letim za nemacku ako zivim u francuskoj :isuse: Edited by lostfanforever
Link to comment
i jos da smislim kako je najbolje da se medjuaerodromski transportujem..... :fantom:
Koliko se secam, ima direktan bus Heathrow>>Gatwick, samo ne mogu da se setim je li National Express ili ne.Pre nekih 10 godina ako si imao BA kartu gde je bilo presedanje izmedju ta dva aerodroma, u cenu karte je bio ukljuce i [poseban] autobus koji su imali za to...
Link to comment
ko zeli da predupredi bilo kakvo sranje, a putuje sa nasim pasosem u evropu, neka izvadi za svaki slucaj potvrdu iz banke o stanju na racunu. naravno da nije moguce proveriti stanje na kreditnoj kartici na aerodromu, pogotovo ako je banka iz druge zemlje, ali isto tako mogu da kazu "svi ti verujemo, al dodji juce" kad im se pokaze platna kartica za koju se tvrdi da ima xxxx para.nemojte smetnuti sa uma da nam je i onako ogroman ugled, dodatno porastao nakon izbora, a i nakon price o azilantima.
Da...o azilantima koji beze iz Srbije u Nemacku preko Australije. Nemoj plasis devojku :D
Link to comment

uspeli ste da me naplasite i pored Mancovog truda :) (sto nije mnogo tesko, obzirom na to da sam extra-paranoicna oko viza)

ko zeli da predupredi bilo kakvo sranje, a putuje sa nasim pasosem u evropu, neka izvadi za svaki slucaj potvrdu iz banke o stanju na racunu. naravno da nije moguce proveriti stanje na kreditnoj kartici na aerodromu, pogotovo ako je banka iz druge zemlje, ali isto tako mogu da kazu "svi ti verujemo, al dodji juce" kad im se pokaze platna kartica za koju se tvrdi da ima xxxx para.nemojte smetnuti sa uma da nam je i onako ogroman ugled, dodatno porastao nakon izbora, a i nakon price o azilantima.
potvrdu iz banke? pa ja dok stignem do Nemacke iz AUS nakon Srbije i mora ta potvrda ce ionako biti zastarela. i zasto nije moguce proveriti stanje na racunu ako mogu da se logujem sa bilo kog kompa/phona i pokazem im stanje... uostalom nema veze, pitacu da mi stave PR label u pasos ako nije preveliko cimanje (na forumima neki kaze da daju bez problema, neki da moras da se ubedjujes).
meni nesto cudno zvuce te price za proveru kesha, nisam cula da se nekom skoro desilo, vise mi zvuce kao neki recidivi iz 90tih. Iz mog iskustva nemci znaju da prave probleme ako nemas SVA odgovarajuca dokumenta, ili ako im cudno (??) deluje tvoja putanja. mene redovno u stuttgartu pitaju zasto letim za nemacku ako zivim u francuskoj :isuse:
ma bila je neka vest skoro na b92, ne mogu sad da nadjem.pa koja nam dokumenta trebaju za posetu sad kad nema viza? ja mislila da nista ne treba. :huh:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...