Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

lff, ja ne bih bila toliko opustena iako sam sigurna ti ljudi ulivaju poverenje; iscimala bih se da sto pre proverim pravu situaciju jer je meni to sa tranzitom u viznoj zemlji uvek malo sumnjivo, a nosis nas pasos koji je (postao?) prilicno omrazen. (ja uglavno nisam imala primedbi i problema do sad verovatno zato sto izgledam kao malo dete ali ove godine su se pojavile sitnije neprijatnosti u holandiji i nemackoj..sa sve tim da mi je policajka n minuta proveravala zasto mi ne treba viza za holandiju)

Link to comment

cenim da na takvim letovima nije kao u busu istocno sarajevo - beograd, pa da na svakom stajanju moras i otacastvenim i nebeskim vidom da pratis oce li ti neko drpiti torbu iz bunkera donjeg.

Link to comment

slazem se sa tobom oko proveravanja pasosa itd i JESTE mi frka da idem i samo da im deklamujem sta stoji na UK border Agency sajtusutra kontaktiram i nekoga da mi potvrdi to za nepotrebu tm vize i servis britisha, da vidim koje su mi opcijedeo problema je sto vec imam voz do stuttgarta kupljen, a ne samo da bi morala da kupujem novi vec je ova nova karta (sa oba konekting leta na istom aerodromu) dosta rano iz stuttgarta pa nisam sigurna da bi stigla bilo kojim vozom na to :isuse: . jbg mozda imaju neki kasniji da ponude na koji stizem....nadam se da ja malo jasniji sad moj optimizam povodom vec kupljene opcije, a verovatno sam zato i izabrala taj let stuttgart-london jer je kasniji ne gledajuci aerodrom :ph34r:garovixe: ne bojim se ja za torbe, smaralo bi me da ih vucaram, pa samo pitam, nikad nisam ovako glupavo presedala :thumbdown:

Link to comment
garovixe: ne bojim se ja za torbe, smaralo bi me da ih vucaram, pa samo pitam, nikad nisam ovako glupavo presedala :thumbdown:
ne znam, ja se bojim i za torbe, mada je to u poredjenju sa bojanjem od aviona kesa :lol:presedas ko da si krenula sinobusom za bogojevo.
Link to comment

cuti samo nek presedam.... ako me vrate najebala sam visestruko!roditeljki isto kupih kartu pre nego sam shvatila gresku, a od te histerije me nista nece spasitiEDIT: vidi ovo, jbt! izgleda da taj tranzit tumaci ko kako hoce hmmm... YES, you generally need a visa to transit the UK You told us that

  • you are a national of Serbia.
  • you are coming to UK to Transit.
  • you are normally and legally living in France.

What do you need to do?If you are coming to the UK briefly as part of your journey to another country, you will generally need to obtain a UK visa before you travel.

  • If you will arrive on a flight, remain in the arrival lounge of the airport without passing through immigration control, and then depart on another flight from the same airport, you should apply for a direct airside transit visa.
  • If you will arrive in the UK, pass through immigration control and then leave the UK within 48 hours, you should apply for a visitor in transit visa.
  • If you will spend more than 48 hours in the UK, you must obtain another type of visitor visa before you travel. The Visiting the UK section lists the types of visitor visa.

In some circumstances you may be exempt from the need to obtain a visa - this is called the 'transit without visa concession'. The Transiting the UK section contains more information, and explains how to apply for a transit visa.

Edited by lostfanforever
Link to comment
daj ti kufere njima, to je jos jedan razlog da te puste. imas kartu, imas rezervaciju, kuferi idu direktno... naravno, proveri al mozda bi bilo dobro i da isprintas ove informacije sa sajta - ipak je to njihov zvanicni sajt - pa ako te pitaju gde ti je viza, pokazes zasto je nisi vadila.zaista mislim da ne bi trebala imati problema al idi pripremljena jer pitaju svasta, mnogo je zemalja, mnogo je tih pravila, ne drze ni oni mucenici sve to u glavi. pa ako im uz osmeh objasnis sta i kako ne bi trebali biti nerazumni.
Link to comment

Budi ležerna, prijatna, ali jasna u odgovorima šta god te pitaju (ako te pitaju), objasni celu situaciju, moja iskustva sa njihovima na aerodromu su da umeju biti razumni. Ušao sam jednom u zemlju (ne tranzit) bez važeće vize uopšte :D odnosno - imao sam vizu koja počinje dva dana kasnije, idiot. Elem, opušteno, unapred znaj šta ćeš im i kako tačno reći i trebalo bi da bude ok.

Link to comment
garovixe: ne bojim se ja za torbe, smaralo bi me da ih vucaram, pa samo pitam, nikad nisam ovako glupavo presedala :thumbdown:
Na zalost, moraces :(http://www.britishai...hk/public/en_gb
  • If your journey involves a change of airport (e.g. arriving at Heathrow, departing from Gatwick or arriving at New York JFK and leaving from La Guardia), your baggage will not be checked to your final destination. Please reclaim your baggage at the arrival airport and check them in again once you reach the airport that your next flight will depart from.

In some circumstances you may be exempt from the need to obtain a visa - this is called the 'transit without visa concession'.
UKBA sajt ima info i upravo je to ono oko presedanja za USA, CDN etc.Odstampaj tu stranu + ovo sto kaze Manc, prijatno i jasno.
Link to comment

sa jms -ovog linka "Please note that this concession is operated at the UK Border Agency's discretion. Our officers may therefore prevent you from using the concession. If you are unsure whether you meet the concession's criteria, you should get a visa before you travel." mislim da cu ipak zvati british ujutru :(

Link to comment
sa jms -ovog linka "Please note that this concession is operated at the UK Border Agency's discretion. Our officers may therefore prevent you from using the concession. If you are unsure whether you meet the concession's criteria, you should get a visa before you travel."mislim da cu ipak zvati british ujutru :(
uh... pazi.... oni to uvek tako kazu. i kad imas vizu i dalje zadrzavaju diskreciju i mogu te vratiti samo to obicno ne cine bez debelog razloga. mislm da ne bi trebalo biti problema s obzirom da ispunjavas kriterijume.
Link to comment
uh... pazi.... oni to uvek tako kazu. i kad imas vizu i dalje zadrzavaju diskreciju i mogu te vratiti samo to obicno ne cine bez debelog razloga. mislm da ne bi trebalo biti problema s obzirom da ispunjavas kriterijume.
+1
Link to comment

onih 24h za refundaciju karte vazi samo ako je karta za BA kupljena preko njihovog sajta, a nije :(pokusavam ili da promenim kartu preko agencije u parizu preko koje je i kupljena ili da nekako potvrdim ono sto pise na sajtu UK Border Agency to be continued...

Link to comment

Razgovarali sa sefom imigracionog na Terminalu 5 na Heathrow aerodromu, potvrdio nam je da ukoliko imate obezbedjenu USA vizu, avio kartu za USA, i conection let Vam je za manje od 24 casa, nije Vam potrebna aerodromska tranzitna viza cak i u slucaju kad prelazite sa jednog aerodroma na drugi.Pozdrav,Konzularno odeljenjeputujem? :kralj:

Link to comment
Razgovarali sa sefom imigracionog na Terminalu 5 na Heathrow aerodromu, potvrdio nam je da ukoliko imate obezbedjenu USA vizu, avio kartu za USA, i conection let Vam je za manje od 24 casa, nije Vam potrebna aerodromska tranzitna viza cak i u slucaju kad prelazite sa jednog aerodroma na drugi.Pozdrav,Konzularno odeljenjeputujem? :kralj:
There you go, all sorted. Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...