Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

= ubit cu se
nemoj. i nemoj sad da panicis. imas dovoljno vremena da sredis tranzitnu vizu.Evo bas gledam, ti se kvalifikujes kao Visitor in Transit s obzirom da ne provodis vise od 48 sati u zemlji i imas odgovarajucu dokumentaciju - bar pretpostavljam.evo ti strana how to apply http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas-immigration/visiting/transit/apply/ imas s desne strane da daunlodujes formular i guidance i polako. udahni - izdahni nekoliko puta, popij caj (ili prespavaj, smiri se), otvori sajt i lagano... srecno :thumbsup:
Link to comment

@ jms british airways :isuse:sad nesto gledam na sajtu njihovom, trebalo bi da je otkazivanje besplatno u prva 24hprobacu da ih zovem sutra ujutru cim otvore u 9amnadjoh sad neki drugi let Votre sélection Compagnie Ville de départ Ville d'arrivée Escale(s) N° Vol Votre vol aller Stuttgart (STR) ven. 14/12/2012 - 11:20 Londres (LHR) ven. 14/12/2012 - 12:15 2 escales picto_info2.gif AA 6636 Classe économique Compagnie(s) vol American Airlines 6636 Opéré par British Airways Londres (LHR) ven. 14/12/2012 - 17:05 New York (JFK) ven. 14/12/2012 - 20:10 AA 107 Classe économique Compagnie(s) vol American Airlines 107 New York (JFK) ven. 14/12/2012 - 21:35 Los Angeles (LAX) sam. 15/12/2012 - 00:50 picto-date.gif AA 185 puka nesreca da sam kliknula ono proslo a ne ovo :frust:@ adam trudim se da nadjem neko resenjehvala na podrsci! eto nauk svima sta ne raditi:!!

Edited by lostfanforever
Link to comment
@ jms british airways :isuse:sad nesto gledam na sajtu njihovom, trebalo bi da je otkazivanje besplatno u prva 24hprobacu da ih zovem sutra ujutru cim otvore u 9am
Ili ih pitaj da ti promene [ako je ovo po istoj ceni] - jer imas problem oko vize.Probaj da ih zoves sada, na 1-800 broj u Americi [oni jos uvek rade] preko Skajpa [or similar].Ja sam par puta zavrsavao stvari preko US call centra za BA karte UK-EU :)
Link to comment

ha - pazi sad! pazljivo pregledao sajt i ako putujes u 24h od ulaska u zemlju i dalje si bezbednaYou transit landside if you arrive on a flight, pass through immigration control and then leave the UK within 48 hours (or 24 hours if you are travelling under the 'travel without visa' concession - see below).zatim dalje kazeIf you are a visa national or recognised as stateless, you may be able to transit the UK landside without a visa. To qualify for this exemption:

  • you must arrive and depart by air;
  • your onward flight must be confirmed, and must depart within 24 hours; and
  • you have proper documentation for your destination, including a visa if necessary

Additionally, if you are a national of country covered by the DATV system, you (or a person with whom you arrive in the UK) must hold:1) a valid entry visa for Australia, Canada, New Zealand or the USA, and a valid airline ticket for travel via the UK, as part of a journey to or from one of those countries;znaci mozes posto je srbija nabrojana na listi DATV.SRECAN PUT! :smoris:e, da - izvini sto te uspanicih...

Link to comment
Ne mozes izaci sa aerodroma ako nemas vizu (prepostavljam da imas nas pasos)Njihova viza ti je samo 90tak evra
+ 100 evra da dobijes za 5 dana, inace stize za (radni) 21 dan, jer bg ambasada sad valjda radi za jos par susednih drzava, pa im kao guzva. sto ce reci, kome treba za mesec dana, a nece da plati duplo, zahtev treba da podnese juce. Edited by garoviks
Link to comment
+ 100 evra da dobijes za 5 dana, inace stize za (radni) 21 dan, jer bg ambasada sad valjda radi za jos par susednih drzava, pa im kao guzva. sto ce reci, kome treba za mesec dana, a nece da plati duplo, zahtev treba da podnese juce.
aj ne mracite vise, dovoljno sam ja isprepadao zenu.moze da izadje, ne treba joj viza ako se zadrzava manje od 24h. sve reseno.
Link to comment
+ 100 evra da dobijes za 5 dana, inace stize za (radni) 21 dan, jer bg ambasada sad valjda radi za jos par susednih drzava, pa im kao guzva. sto ce reci, kome treba za mesec dana, a nece da plati duplo, zahtev treba da podnese juce.
ja sam proslog novembra dobila za manje od dve radne nedelje, izgleda da sam imala srece
vidi post 791 ;)
mene tad pre dve godine nisu hteli da puste da izadjem iz aerodroma, doduse ja sam samo htela malo na londoski vazduh a ne do drugog aerodromaipak bih ja na njenom mestu to dobro proverila a ako imam mogucnost da promenim let a da ne kosta - uradila to pre Edited by I*m with the pilots
Link to comment

hvala vam svima divni ste!:wub:ako dva nezavisna izvora (jms i adam) kazu da mi ne treba viza da se prosetam od heathrow-a do gatwick-a ja im verujem :0.6:provericu doduse sa nekim malko strucnijim sutra. ne znam ni sama ko mi je najbolji za kontakt.... preporuke?al glave cu vam doci za prepadanje

shalim se, dobro je da sam ovako corava sad to videla cim sam kupila kartu, da je bilo pred put bila bi srcka!!

btw kako mi putuju koferi?? idu sami po londonu ili moram da ih nadgledam?

Link to comment
aj ne mracite vise, dovoljno sam ja isprepadao zenu.moze da izadje, ne treba joj viza ako se zadrzava manje od 24h. sve reseno.
ne znam ja kako se seta tamo, samo kazem kako se sad izdaje uk viza.inace, drugar pre dve godine iso sa kube kuci, i u amsterdamu dok je ceko drugi let, ode da proseta i nekako izadje iz te carinske zone, a da ga niko nije upozorio ili mu trazio pasos. kad je kreno da se vrati zamalo ga uhapsilo :Da prosle nedelje mi prijatelja iz hrvatske uapsilo u londonu i deportovalo u zadar. nije imo povratnu kartu, cao zdravo. Edited by garoviks
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...