Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Turisticka. Idem u januaru malo da vidim Kup Nacija uzivo i da se promuvam malo okolo.
dobro je, za poslovnu se zakomplikovalo, pisao sam na prethodnim stranama
Link to comment

filipinska ambasada u pekingu naplacuju bosancima 50 eura za turisticku vizu, od dokumenata traze dokaze da si zaposlen, kolika ti je plata, kartuangry.gifja nonsalatno javio zeni da kupuje karte za filipine dva dana nakon mog povratka sa sluzbenog puta, racunajuci da cu dobiti vizu brzo i bez problema. brzo sam je dobio (za 1 radni dan), ali sam morao sa aerodroma sa sve koferima, posle neprospavane noci u avionu, da trcim u ambasadu. tamo me je cekao covek sa potrebnom dokumentacijom. + 30 eura kako bi dobio vizu sledeci dan.

Link to comment
  • 1 month later...

Ako se dobro secam, "ukinute" su vize za Brazil. Medjutim ocigledno nikad nije dovedeno do kraja, posto jos stoji informacija za ulazak samo s vizom na sajtu. Pretpostavljam da nije neki preterani napor dobiti vizu, kada je skoro pa ukinuta, jedino me zanima: nece da me smaraju previse sto prakticno ne zivim u Srbiji? Jednostavnije mi je da to zavrsim u BG-u nego da se cimam gde god da im je konzulat u blizini. Drugo, da li zna neko, da li postuju tih pet dana (koliko kazu na sajtu da je rok za izdavanje)? Nisam bas dugo u BG-u, podnecu zahtev prvi dan, ali ako se oduzi bice mi problem.Nemam bas mnogo iskustva s vizama (pogotovo ne turistickim). Da li im je dosta potvrda u studiranju (posto traze potvrdu o radnom odnosu) i da li im je ok da bude na engleskom? Nazvacu ih svakako u ponedeljak, ali ako neko moze da pomogne, bio bih zahvalan.

Link to comment

"ukinute" su jer njihov parlament nije ratifikovao sporazum, nas jeste.

A nama za turisticku vizu za Brazil uopste ne treba nista specijalno i vise nego od uobicajenog puta u EU, za koju nam sad i ne trebaju vize. Dakle, rezervacija smestaja, rezervacija avionske karte, osiguranje, jedna fotografija, popunjen formular i 20 USD. I viza gotova za 3-5 dana.
Link to comment

Super, hvala puno. Jedino moram da iscimam domacine da mi posalju pismo, posto nisam u hotelu nego bih posecivao neke prijatelje. Ti bi morao da znas, ja putujem uglavnom vozom :D. Uglavnom, kada kupujem kartu online, mogu nekako samo da rezervisem, ili samo da ih kupim?

Edited by Venom
Link to comment
Ti bi morao™ da znas, ja putujem uglavnom vozom :D. Uglavnom, kada kupujem kartu online, mogu nekako samo da rezervisem, ili samo da ih kupim?
Moze da se rezervise na par sajtova [expedia ima 72hr hold za neke karte], a mozes i da odes kod nekog Travel Agent-a i da napravis rezervaciju. Uglavnom imaju auto-cancel opciju posle odredjenog vremena. Edited by jms_uk
Link to comment

Hvala jos jednom svima. Zvao sam danas ambasadu u BG-u, rekli su da moze da se posalje i mailom na visa@ambasadabrazila.org.rs . Naravno svejedno poslato iz Brazila, tj. na portugalskom i pecatirano u tom nekom uredu, kao sto pise na sajtu. U medjuvremenu su i domacini bili vredni, pa su saznali i kako se to zove ("Carta-Convite" tj. prosto pozivno pismo, a mogu i obrasci s neophodnim podacima da se pronadju) i da moze iz istog ureda odmah po overi da se posalje i faksom u ambasadu. Za studente jos traze izvod iz banke, ili pretpostavljam neki drugi izvor finansiranja.Nadam se da ce nekom koristiti.

Edited by Venom
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Које документе физичко лице треба да приложи МУП-у уз гарантно/позивно писмо за страно лице?Ради се о руској држављанки која би дошла у Босну у приватну посјету.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...