Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ima ja. pre tri-cetiri godine. znam da kineze nikako nisam mogla da uvatim na netu, telefon su isto krili ko zmija noge, pa sam morala da idem do njih da se raspitam. bila dzabe za domace drzavljane, crnogorci morali nesto da placaju :D koliko se secam nista nije trebalo, samo recimo rezervacija hotela, i bilo gotovo za tri dana (mada su tvrdili da traje sedam), ako hoces odmah moras nesto da platis. za hongkong se vadi druga viza, na istom mestu, sa slicnim papirima. popunis neki formular tamo, das rezervaciju hotela (moze lazna), rezervaciju karte i to je to. moguce da sam negde fulala, davno je bilo, ali opet znam da nije bila drama.

Link to comment
  • 3 weeks later...
neproverena nepouzdana informacija za ukidanje britanskih viza od dosta dobrog izvora: sredina godine. ako su lagali mene i ja lazem vas.
Au, pa to bi selo ko beba na nošu. Taman pred Olimpijadu, to bi izazvalo invaziju Srba na London i značajno povećalo prihode od turizma za Ujedinjeno Kraljevstvo. Ma samo kad bi ukinuli vize u vremenu Olimpijskih igara, posle neka ih opet uvedu ... Za mene je pribavljanje sve one dokumentacije za vize ponižavajuće, nekad mi se čini da mi je lakše ovog leta da otputujem u London kao sportista. Jednostavno pobedim na par turnira u badmingtonu i postanem olimpijac kao član badmington reprezentacije Srbije ... Uz malo sreće, poderem indonežansko-filipinsku konkurenciju, uzmem medalju i obezbedim nacionalnu penziju ... Čak znam i kojom strategijom bi ih pobeđivao - s obzirom da su svi niski, samo bi im lupao lobove ... Edited by stoka
Link to comment
  • 1 month later...

juznoafricka republika dosta poostrila dobijanje viza za strance koji dolaze kratkorocno (do 3 meseca) da rade . angry.gif pored standardnih dokumenata za podnosenje prijave za vizu,odsad je potrebno imati i autorizaciono pismo od department-a za home affairs u pretoriji.autorizaciono pismo se izdaje najkasnije 10 dana nakon podnosenja prijave. zvanicno, a nezvanicno i duze. ja cekam vec 12 dana, a od sutra pocinju praznici u jar. :isuse:

Link to comment
juznoafricka republika dosta poostrila dobijanje viza za strance koji dolaze kratkorocno (do 3 meseca) da rade . angry.gif pored standardnih dokumenata za podnosenje prijave za vizu,odsad je potrebno imati i autorizaciono pismo od department-a za home affairs u pretoriji.autorizaciono pismo se izdaje najkasnije 10 dana nakon podnosenja prijave. zvanicno, a nezvanicno i duze. ja cekam vec 12 dana, a od sutra pocinju praznici u jar. :isuse:
Pa da, verovatno je navala - svi hoce da tamo [kratkorocno] rade... :thumbdown:
Link to comment

Kad sam na viza temi, da li je neko skoro vadio kirgistansku vizu na aerodromu u Bishkeku?Ili da li neko ima bar svezi info da li postoji ta turisticka, single entry viza za 15 dana koja kosta [samo <_<] US$50 ?

Link to comment
Pa da, verovatno je navala - svi hoce da tamo [kratkorocno] rade... :thumbdown:
u jar konzulatu u minhenu su potpuno sludjeni ovom novim zakonom.ja sam juce dobio vizu i to na 11 dana. multientry. :rolf: Edited by Parsons
Link to comment
ja sam juce dobio vizu i to na 11 dana. multientry. :rolf:
:vizometrija:Francuski sengen, krajem 2001: viza sa rokom trajanja od cetiri dana, sa dozvoljenim boravkom od 3 dana. multi-entry :twak:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...