Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

to sa skopljem je najelegantnija opcija, a veruj mi, vredi videti oba aeroporta, a u skoplju jos mozes da kupis i solje sa majkom terezom!jedini bedak je sto je avion za bgd u neku ranu zoru.(ako ti treba jos nesto, cimaj slobodno)

Link to comment
to sa skopljem je najelegantnija opcija, a veruj mi, vredi videti oba aeroporta, a u skoplju jos mozes da kupis i solje sa majkom terezom!jedini bedak je sto je avion za bgd u neku ranu zoru.(ako ti treba jos nesto, cimaj slobodno)
Hvala*hvala*hvala puno! Tako cu i uraditi, sada sve to deluje daleko manje zastrasujuce...(u logistickom smislu naravno, a nadam se i inace)
Link to comment

usrecio sam se danas u banci (bank of china). prilikom kopiranja pasosa sluzbenica banke je uspela da mi istrgne stranicu iz pasosa, i to onu glavnu sa fotografijom. po svoj prilici cu moram leteti u sarajevo/bec/istanbul ili moskvu po novi pasos. tako makar kaze ambasador u pekingu, jer ovde nemaju aparaturu. ako vadim novi pasos izvan kine, moram i novu kinesku vizu, a potom oma i rusku. unakazi me glupaca za 1 sek. otisao sam u banku i trazio im da mi plate troskove (makar povratne karte). prvo su bili u fazonu wtf, ali kad sam trazio pasos direktora filijale i na pitanje sta ce mi, odgovorio da cu ga pocepati jer ocigledno u kini za cepanje tudjih dokumenata se ne snose posledice, a ja eto volim da cepam dokumenta, stvari su polako krenule kako treba. dace mi potvrdu da su oni pocepali pasos i da ce plate kartu ako im donesem potvrdu iz ambasade da je neophodno putovati.iz ambasade su mi vec javili da su ih zvali iz banke i raspitivali se za mene i koliko kostaju karte za sarajevo.nisam se iznervirao, ali sam odglumio prilikom pregovora u banci. priceless je bilo lice prevodioca (devojka koja radi kod mene u ofisu) kad sam hteo da cepam kineske pasose, jer kinezima bank of china = vlast, i sa njima se tako ovde ne razgovara. sad imam pakleni plan ako moram vaditi pasos da to radim u istanbulu. zelja mi je da vidim grad, pa mozda i izvucem neku korist iz sve ove zavrzlame.

Link to comment

mislim da ambasada izdaje putni list u takvim slucajevima. mozda neko pismo kojim se moli pasoska kontrola da u odredjenom periodu prihvati pasos sa pocepanom prvom stranom. ne znam tacno.dobio sam pismo iz bank of china, sada cekam da vidim sta ce mi iz ambasade reci posle konsultacija sa sarajevom.edit: ne znam kako kopiraju, treba biti talentovan i pocepati celu stranicu. ta pacenica ce i platit za kartu, nema cile-mile u kini sto se toga tice. napravis sranje - placas iz svog dzepamw9Je.jpg

Edited by banecare1
Link to comment
mislim da ambasada izdaje putni list u takvim slucajevima. mozda neko pismo kojim se moli pasoska kontrola da u odredjenom periodu prihvati pasos sa pocepanom prvom stranom. ne znam tacno.dobio sam pismo iz bank of china, sada cekam da vidim sta ce mi iz ambasade reci posle konsultacija sa sarajevom.
Ne znam kako je sa BiH, ali sa srpskim putnim listom mozes samo da se vratis u Srbiju [generalno, sluze tome: da se vratis u 'maticnu' zemlju da bi izvadio nova dokumenta].
Link to comment
Ne znam kako je sa BiH, ali sa srpskim putnim listom mozes samo da se vratis u Srbiju [generalno, sluze tome: da se vratis u 'maticnu' zemlju da bi izvadio nova dokumenta].
ma moze i tako...."vratim" se u sarajevo i tamo uradim pasos + kinesku vizu. dok mi je pasos na vizama po ambasadama i policijama, sa licnom kartom mogu odraditi standardnu turu sa-cg-bgd i svi srecni i zadovoljni. ne treba se samo nervirati. zivim 20 godina pod vizama. shit happens - sta sad da se ubijam zbog toga. jahorina - skijanje - cevapi - rakija i sve to za racun BOC - prinudni odmor takoreci biggrin.gif...samo da me sad ne zezne ambasador i zavrsi novi pasos bez putovanja laugh.gif
Link to comment
Uzevsi u obzir da su prve strane pasos ojacane nesto ne mogu bas preterano da se saosecam sa njom. Ali me stvarno kopka kako li joj je to uspelo :unsure:
Ne znam kako je na BiH pasosu, ali na srpskom je ona plasticna stranica uvezana u pasos obicnim papirom - onaj deo sto strci izmedju 32. strane i korice.
Link to comment

Ne znam ni ja za BiH pasos ali se secam da je isla reportaza o domacim pasosima gde se testira sve na pritisak, guzvanje cepanje i slicno. U svakom slucaju platice onaj cija je to i krivica.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...