Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dobar dan! :Hail: Mozhda tju otitji u Irsku sredinom godine. Zanimaju me neke stvari (ima na ES tema o ovome ali je relativno bajata).http://www.elitesecurity.org/t264358-1-Tur...a-viza-za-IrskuDa li je konzulat josh uvek tamo gde pishe?Da li je Irska u Shengenu? Da li je UK u Shengenu? Vidim da su spominjali neke kombinacije za prelazak iz obichne Irske u severnu Irsku. Zar je mogutje da je to problem?Da li se platja viza i ako da koliko (ja sam student, da li imam pravo na neke redukcije (proshle godine sam volontirao u Cheshkoj i nisu mi je naplatili))?

Link to comment
1. Da li je konzulat josh uvek tamo gde pishe?2. Da li je Irska u Shengenu? 3. Da li je UK u Shengenu? 4. Vidim da su spominjali neke kombinacije za prelazak iz obichne Irske u severnu Irsku. Zar je mogutje da je to problem?5. Da li se platja viza i ako da koliko (ja sam student, da li imam pravo na neke redukcije (proshle godine sam volontirao u Cheshkoj i nisu mi je naplatili))?
1. ovo ne znam, mogu samo da ti kazem gde je ambasada u Londonu :D2. Nije.3. Nije.4. I ja sam cuo za to, ali ne bih preporucio jer je nezakonito.5. Viza ne bi trebalo da se placa, ali se secam da sam svojevremeno citao da se taj konzulat u Srbiji finansira od toga te da se tu vize zato naplacuju. Znam da meni u ambasadi u Londonu nisu naplatili.
Link to comment

Hehe shto bi rekao Obeliks, shashavi su ti ostrvljani.Hvala ti dzhejms!Znachi neka varijanta sa uzimanjem shengena mora da padne ako hotju da idem iz npr Budimpeshte pomotju jeftinih letova. Da li se za te stvari naplatjuje viza(shengen)? Ili da putujem u bivshe bratske republjike pa da odatle vadim.Aj probatju nekako da saznam za taj konzulat. Uostalom ovo josh nije ni sigurno. Za sada razmatram opcije.Hvala na injformacijam :wub:

Link to comment

Ali nije mi jasno kao ujedinjena Evropa svi smo jedna zemlja a ovi nisu u Shengenu, Britanci furaju funtu (aj shto voze levom stranom da im nekako i oprostish). Kao shto rekoh shashavi su ti ostrvljani (Australijance ne zhelim ni da upoznam!!:))Dobro ako ovo prodje i ako budem imao pitanja ja tju se javiti poshto publiku imam. Zig :Hail: !

Link to comment

Italijani mi, nicim izazvani, dali turisticku na tri meseca. Ja trazila na pet dana. Sad mi zao sto se nisam proalavila od pocetka, posto mi nikako ne odgovara ova varijanta s tri meseca - ne zahvata mi period kad sam mislila da idem na more. Al nema veze, daj sta das. Uglavnom, smanjili su dozivljaj i oko onih papircina, tako da se nosi samo potvrda iz firme i PIO, nista M1 - M1001, nista radna knjizica, nista zdravstvena i sl.

Link to comment
Uglavnom, smanjili su dozivljaj i oko onih papircina, tako da se nosi samo potvrda iz firme i PIO, nista M1 - M1001, nista radna knjizica, nista zdravstvena i sl.
ha! mislim da sam se upravo zaljubila u tebe. jedina lepa vest u mom sjb zivotu u poslednjih XYZ nedelja
Link to comment
Italijani mi, nicim izazvani, dali turisticku na tri meseca. Ja trazila na pet dana. Sad mi zao sto se nisam proalavila od pocetka, posto mi nikako ne odgovara ova varijanta s tri meseca - ne zahvata mi period kad sam mislila da idem na more. Al nema veze, daj sta das. Uglavnom, smanjili su dozivljaj i oko onih papircina, tako da se nosi samo potvrda iz firme i PIO, nista M1 - M1001, nista radna knjizica, nista zdravstvena i sl.
Колико улазака? На колико дана?Мени су Чеси прошле године дали визу која траје три месеца, али су под број дана ставили 30 (или 29) у сваком случају онолико колико сам уплатио осигурање и са једним уласком. Е сада што су ти тражили мање папира је заиста напредак! Још ако ниси чекала у оном бетонском дворишту (срећа те нема врућина ових дана) стварно си се усрећила!
Link to comment

:)student (vechiti), nezaposlen, single, odsluzio civilnu. bio jednom preko studentskog programa u us, vratio se u roku.nemam nekretnine na svom imenu, nemam pozivno pismo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...