Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

hajde kad je ova tema zazivela ponovo da malo prodiskutujemo i slovence.. dakle sta tu pali i pomaze? privatne posete su u pitanju, student, a muka je kako da se dobije neka duza viza (evo, ne mora tri godine, ali barem par meseci?) (: ima li neko nesto korisno za moj slucaj?
Jedan moj drug je dobio SLO vizu na 6 meseci, na osnovu pozivnog pisma svog prijatelja odande overenog u opstini, i samo na osnovu toga.
Link to comment

ja ne mogu da dobijem vizu, tj niko neće da mi je da. kažu nisi zaposlena, nisi student više, nemaš ništa na svom imenu, nisi se ni udala,a prerasla si saglasnost roditelja... e to je moja tužne priča o vizama... eto

Link to comment
ja ne mogu da dobijem vizu, tj niko neće da mi je da. kažu nisi zaposlena, nisi student više, nemaš ništa na svom imenu, nisi se ni udala,a prerasla si saglasnost roditelja... e to je moja tužne priča o vizama... eto
a kako radis?
Link to comment
:( nemam ideju.
to bi se u uk svrstalo u self employment - slobodnjak/freelance. kad si, recimo, pisac, muzicar, prevodilac, filmski radnik... radis za sebe, sam placas porez, sam vodis svoju papirologiju i ostalo. to je zajeban momenat kod dobijanja viza. nemas registrovanu firmu a nemas ni posao u nekoj firmi koja bi to potvrdila. i sto je najgore - nemas redovni izvor prihoda nego varira. kad ima posla, lova samo stize a kad nema - nista. naravno, kad ima posla, nemas vremena da putujes a kad nema posla, nemas redovni priliv novca na racun. ja sam slobodnjak i bas sam imao problema cak i sa stalnim boravkom u uk. valjda su mislili da mi ovde nije krenulo pa bih da probam drugde. ne smem ni da pomislim kako se to tretira u srbiji.
Link to comment
to bi se u uk svrstalo u self employment
znam sta je, nego mislim da nemam ideju sta da predlozim za dobijanje vize ...inace, meni se cini da su [pogotovo Sengen] ambasade u UK jos gore od onih u BG - tamo uglavnom imaju posla samo sa Srbima, a ovde sa svim i svacim...
Link to comment
znam sta je, nego mislim da nemam ideju sta da predlozim za dobijanje vize ...inace, meni se cini da su [pogotovo Sengen] ambasade u UK jos gore od onih u BG - tamo uglavnom imaju posla samo sa Srbima, a ovde sa svim i svacim...
wooops.... :blush: moguce. ja sam stalno kuburio s tim sengenom al' sam mislio da je zbog posla. al' kad bolje razmislim, ima logike u tome sto ti kazes.
Link to comment

Jedino jos gore je onaj dvomesecni limbo kad sengenci nece da daju vizu na duze nego 3 meseca pre isteka uk boravka/vize - a englezi ne dozvoljavaju da produzis isti dok ne dodje do mesec dana pre. Tako mi se desilo jedne godine da sam otisao na letnju skolu i mogao da ostanem samo do pola.

Link to comment

-PL me čudi, a i kako će to da provere, jesenas sam ušao u poljsku kolima iz slovačke, mogao sam ući i izaći i da mi je u pasošu pisalo da sam ratko mladić. jedino ako je to zemlja ulaska u šengen, ali svejedno je besmisleno, jer ko baš hoće da uđe, ući će zaobilaznim putem. verovatno je neka politička zavrzlama između poljske i francuske, oko ilegalnih emigranata možda.

Link to comment
-PL me čudi, a i kako će to da provere, jesenas sam ušao u poljsku kolima iz slovačke, mogao sam ući i izaći i da mi je u pasošu pisalo da sam ratko mladić. jedino ako je to zemlja ulaska u šengen, ali svejedno je besmisleno, jer ko baš hoće da uđe, ući će zaobilaznim putem. verovatno je neka politička zavrzlama između poljske i francuske, oko ilegalnih emigranata možda.
ulazim u Sengen preko Nemacke, tj. konkrentije aerodroma u Frankfurtu. pitacu pa cu da razjasnim ovde
Link to comment
-PL me čudi, a i kako će to da provere, jesenas sam ušao u poljsku kolima iz slovačke, mogao sam ući i izaći i da mi je u pasošu pisalo da sam ratko mladić. jedino ako je to zemlja ulaska u šengen, ali svejedno je besmisleno, jer ko baš hoće da uđe, ući će zaobilaznim putem. verovatno je neka politička zavrzlama između poljske i francuske, oko ilegalnih emigranata možda.
cenis da mnogo ljudi hoce ilegalno da emigrira u... poljsku?
Link to comment
cenis da mnogo ljudi hoce ilegalno da emigrira u... poljsku?
:lolol: možda! meni je bilo super tamo!moja logika je bila drugačija: poljaci nagrnuli u francusku pa je francuska rešila da ih izuzme iz standardne procedure da bi ih detaljnije kontrolisala. ali sada shvatam da to nema smisla jer poljaci svakako mogu u francusku bez ograničenja, ali ne puštaju ostale u poljsku. sigurno je neka glupost u pitanju.
Link to comment

dobila razjasnjenje za -PLneke zemlje Sengena ne prihvataju trogodisnje Sengen vize, tj. vize koje traju duze od godinu dana.ako sam dobro razumela, pre je bilo vise tih zemalja, sada je to samo Poljska.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...