Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Problem je u tome sto cu imati papire samo za ovo putovanje u maju, ali sasvim izvesno idem i u julu, samo mi je malo rano da u aprilu (kada bi trebalo da izvadim vizu) nabavljam sve rezervacije za letovanje?
moje iskustvo sa salterskim sluzbenicima tamo je bogato i grozno.medjutim, imam turisticku vizu na 2 godine sa vise ulazaka (istice polovinom avgusta ove godine), a to samo zahvaljujuci tome sto sam im pre dve godine ulozila pismenu zalbu (na telefonsku sluzbu zakazivanja, pre svega) i sto me je primio italijanski sluzbenik ambasade na intervju direktno.moj savet je sledeci: ako ti je putovanje u julu preko agencije i ako ce agencija da se pobrine da dobijes termin u ambasadi za vizu - vadi dve vize. ako ti je putovanje individualno - neka ti je bog viza u pomoci. uopste ne znam kako ces dozvati sluzbu u junu da dobijes termin za juli mesec... leto i termini u italijanskoj ambasadi - to je horor najgore vrste. tvoje pitanje je bilo kako odjednom multientry vizu za tri meseca a imas papire samo za prvo putovanje. meni se cini - nikako.ja imam papire da sam clan nekog instituta tamo i da u njihovoj zemlji i o njihovom trosku mogu da provedem ukupno 270 dana tokom 5 godina (od 2005. - 2010.) pa me maltretiraju svako malo... kada sma im trazila studio vizu (a taj tip vize je bio obavezan za ovaj institut jedno vreme) hteli su da mi poniste ovu dvogodisnju i daju studio vizu na mesec dana... na to sam rekla - ne, hvala.nisam primetila ni da ih broj viza u pasosu impresionira. ja imam brdo sengen viza, od toga nekoliko italijanskih i - nikad nije imalo veze niti bilo olaksica: uvek su mi bili neophodni svi papiri. Edited by PointTaken
Link to comment
Svakako, bolje je organizovano u smislu da su poceli da gledaju u dan koliko je vremena provedeno u kojoj drzavi za vreme trajanja multisengena i da na osnovu toga drkaju ljude.
:lol: pokusao nemac sad za novu godinu u mom pasosu da pregleda... gleda mucenik, gleda, prevrce one stranice i vize, koluta okicama, uhce, i na kraju kaze: ohh, I cannot bother... happy new year! iskreno, i ne gledaju previse detaljno (sem nemaca), barem po mojim iskustvima (citaj: nekoliko puta godisnje u razne zemlje)
Link to comment
ne bih tako rekla.isto je kao i pre, mozda nesto bolje organizovano (makar kada je italija u pitanju).
Meni je, licno, teze da izvadim sengen vizu sada nego pre 5-6 godina. Istina, nisam nikad imao hrabrosti i nerava da se upustim u tu avanturu u italijanskoj ambasadi u Londonu :D
Svakako, bolje je organizovano u smislu da su poceli da gledaju u dan koliko je vremena provedeno u kojoj drzavi za vreme trajanja multisengena i da na osnovu toga drkaju ljude.
Ma, pusti ih - ti isti sto broje su oni koji lupaju pogresne pecate ili ne lupaju nikakve <_<
Link to comment

Hvala na odgovorima! Znaci, nije bas meda zeka cvece i drvece kod Italijana. Posebno sto oba puta idem individualno, znaci, nista od agencijskog tretmana i proteziranja. Aj' pokusacu da faksom iskukam sastanak kod tog Italijancica, pa ako prodje - prodje. Najgore sto moze da mi se desi je da dva puta vadim vizu.

Link to comment

Italijanska ambasada se ponaša u skladu sa tim kakva im je država. Dakle, krš, vaćaroši i prevaranti.Iako IT ambasada ima najmanji refusal rate (ispod 1%), nemaju nikakav kriterijum, i rade kako im se digne(kao i u matičnoj državi, naravno). Tako možeš da dobiješ(na osnovu famoznog dogovora o olakšicama) vizu na godinu dana multientry, a mogu da ti daju vizu na 3 dana.Kod njih pali dizanje dreke, jer (kao i u matičnoj državi), ne mogu nikad da budu sigurni s kim imaju posla, pa da ne bi imali problema, nekad se poviju.Inače, dobijanje šengenskih viza jeste teže, i biće sve teže i teže.

Link to comment

upravo stigla viza za sengen dobijena od francuza, multi, na 3 (?!?) godine (ja trazila na jednu i imala pozivno pismo za jednu godinu, sta im bi nemam pojma). oko toga se naravno ne bunim, nego pise "Etats Schengen (-PL)" gore. sta im znaci to -PL?

Link to comment
upravo stigla viza za sengen dobijena od francuza, multi, na 3 (?!?) godine (ja trazila na jednu i imala pozivno pismo za jednu godinu, sta im bi nemam pojma). oko toga se naravno ne bunim, nego pise "Etats Schengen (-PL)" gore. sta im znaci to -PL?
Pa Francuzi su od reči. Rekoše da će kao prvi stepenik ka ukidanju viza za Srpske pasoše, početi da daju trogodišnje vize srpskim državljanima. Korist višestruka. Eliminisaće redove pred ambasadom, imaće manje posla, a valjda će u roku od te 3 godine i vize ukinuti.
Link to comment
upravo stigla viza za sengen dobijena od francuza, multi, na 3 (?!?) godine (ja trazila na jednu i imala pozivno pismo za jednu godinu, sta im bi nemam pojma). oko toga se naravno ne bunim, nego pise "Etats Schengen (-PL)" gore. sta im znaci to -PL?
Minus Poljska?
Link to comment
Minus Poljska?
moguce, mada je cudno sto je nisu (bar usmeno) obavestili ako je to u pitanju.jednom sam imala Sengensku vizu za sve zemlje osim za Nemacku. na vizi su bili odstampani inicijali svih zemalja u kojima je viza vazila. sada ima vise zemalja u Sengenu, mozda im je jednostavnije da stave inicijal zemlje u kojoj ne vazi :unsure: .
Link to comment
moguce, mada je cudno sto je nisu (bar usmeno) obavestili ako je to u pitanju.jednom sam imala Sengensku vizu za sve zemlje osim za Nemacku. na vizi su bili odstampani inicijali svih zemalja u kojima je viza vazila. sada ima vise zemalja u Sengenu, mozda im je jednostavnije da stave inicijal zemlje u kojoj ne vazi :unsure: .
Ma nisu ni Poljaci blesavi, neće da im neki tamo Francuzi određuju ko će da im uđe u zemlju :D Ko zna šta je u pitanju...
Link to comment

pa i ja sam pretpostavila da je minus Poljska mada je cudno da nisu nista posebno rekli.a i zasto bas Poljska a ne ostale novosengenske zemlje?elem, pitacu kada mi je budu prvi put pecatirali te ce misterija vec u nedelju biti razresena

Link to comment

E 'vako sam resila: ima da izvadim preko firme madjarsku vizu (navodno imamo neki povlasceni polozaj) i onda cu lepo do Budimpeste Gea Tursom da napravim ulazak u Madjarsku, a zatim Malevom do Palerma, gde sam se i zaputila. I svima super. Bas sam to lepo izdumala, jos da mi uspe ceo poduhvat :unsure:

Link to comment

hajde kad je ova tema zazivela ponovo da malo prodiskutujemo i slovence.. dakle sta tu pali i pomaze? privatne posete su u pitanju, student, a muka je kako da se dobije neka duza viza (evo, ne mora tri godine, ali barem par meseci?) (: ima li neko nesto korisno za moj slucaj?

Edited by Dina
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...