Jump to content
IGNORED

Hrvatska

Mister No

Recommended Posts

22 hours ago, SNARC said:

Da ih napadnemo sad, a ?

Sad najmanje ocekuju..Lika prazna, Slavonija prazna..uletimo, pokupimo to i deo mora. Neki otok da im maknemo, zajebancije radi.

Ovaj post još stoji?

• +1 1
4 minutes ago, Milošica said:

Ovaj post još stoji?

Sto, osh se javis u dobrovoljce ? 

Imamo odred "Narodni heroj Milja Vujoanovic" koji neprijatelja napada horoskopom, Teslinim tajnin oruzjem i vradzbinama..taman.

• Haha 2

:sad:

Eto..a pisalo lepo da ce sredinom meseca Milvoki da mi udje u sestu kucu i da ce to biti dobar momenat za moje ispoljavanje druzeljubivosti i zabave..ali eto..pa ti veruj horoskopu

:sad:

1 hour ago, Vjekoslav said:

zasto je to tvoj otac radio?

to je dobro pitanje. zasto kordunasi rade bilo sta, nedokucive misterije univerzuma.

• +1 1
  • Haha 1

knin zvanično -3 hiljade. samo mjesto je sada negdje na 8 hiljada što je ihahaj preuveličan broj zbog dosta ljudi koji tu borave samo povremeno. 

jebem ti sunac koja tuga, bar duplo manje nego 1991. sve sa tudjmanovim naseljavanjem ljudi iz bosne i otimačinom za stanove 1995.

12 minutes ago, nautilus said:

knin zvanično -3 hiljade. samo mjesto je sada negdje na 8 hiljada što je ihahaj preuveličan broj zbog dosta ljudi koji tu borave samo povremeno. 

jebem ti sunac koja tuga, bar duplo manje nego 1991. sve sa tudjmanovim naseljavanjem ljudi iz bosne i otimačinom za stanove 1995.

knin je dobar ... da vidis grahovo drvar i glamoc

@cedo

ma sav taj kraj od grabeža do livna je i prije rata bio slabo naseljen, bez ikakve privrede.  em je uzasno stradao u drugom svjetskom ratu em je dosta ljudi kolonizovano u vojvodini. nakon 1995 nisu ozbiljno ni pokusavali da ga nasele.

knin je drugacija prica. 1995 su se otimali za prazne srpske stanove i kuce, drzava je organizovala kamione koji su odvozili namestaj koji je bio pobacan po ulici, tamo do 2000 je bilo gotovo isto ljudi kao i pre rata i onda katastrofa. sva privreda je propala, mladi su krenuli da traze poslove po primorju, zagrebu i inostranstvu. kad sam bio dole prije par godina na velikoj pijaci je bila zauzeta jedna tezga. potpuno nadrealno. 

gradska bolnica, sagradjena 1987, radi kao ambulanta, dom zdravlja. deo je potpuno zapusten. gimnazija, sagradjena 1990, ima svega par razreda. djeca idu u sibenik u skolu. jedna osnovna skola uopste i ne radi. seoske su zatvorene od 1995.  kroz zeljeznicku stanicu je nekada prolazilo 100+ vozova dnevno, što putničkih što teretnih. sada 4-5. 

ljudi žive od penzija, snalaženja, socijalne pomoći i ono nešto malo što radi za državu, knauf, tvik i kafice.  

u selu moje majke 2 stanovnika.

Edited by nautilus
23 hours ago, Filozof manijak said:

Sad se tek vidi kako su se Hrvati zajebali što su očistili zemlju od Srba. 

Glupi Balkanci, za bolje i nismo nego da se polako ugasimo.

I hrvatski i srpski svjetonazor posve su ozbiljno imbecilni, anakroni, i do iznemoglosti autodestruktivni. Drugacije se i ne moze objasniti epska glorifikacija tipa koji je sam sebe digao dinamitom u vazduh, ili pak pretvaranje jednog kompletnog grada, sa zivim ljudima, u memorijalni centar / epsko groblje mrtvih. Ajmo ponudit alternativu takvim kozmickim glupostima. Za pocetak, ja bih predlozio da se na obljetnicu uspjesnog zavrsetka Mirne reintegracije (15.01.1998.) NE negiraju sustinske razlike (koje zivot znace) izmedju ratnih i mirnodopskih rjesenja.

Ajmo cijenit te sacuvane zivote i Srba i Hrvata u Slavoniji i Baranji.
What say you?

20 minutes ago, nautilus said:

@cedo

ma sav taj kraj od grabeža do livna je i prije rata bio slabo naseljen, bez ikakve privrede.  em je uzasno stradao u drugom svjetskom ratu em je dosta ljudi kolonizovano u vojvodini. nakon 1995 nisu ozbiljno ni pokusavali da ga nasele.

u selu moje majke 2 stanovnika.

pre nekoliko nedelja mi je umro poslednji deda (ono ... dede i babe i njihove brace i sestre)

26. godiste ... obrijao se legao i u snu ... da pozelis

on i jos poneko se vratio u te krajeve (i to su cesto ljudi koji tamo budu dok to vremenski uslovi dozvoljavaju, resto budu kod dece) samo zbog toga ... da umre tamo odakle je

i toliko

rodjen sam tamo, a ziveo nisam nikad. isao kod babe i dede

taj krs nikada nece izaci iz mene. ta sirina i sloboda se ne nalazi na mnogo mesta

a nije da nije bilo zivota. uz sva iseljavanja drvar je ziveo i rastao koliko pasivni krajevi mogu da rastu

tuga mi je prevelika

nisam te razumeo. otkud to pitanje ovde. koštunići su negde na suvoboru. naleteo sam na putokaz kada sam vozio od rajca ka takovu.

ovo za popis. slušao sam maločas demografa iz hrvatske. kaže da praktično ne postoji zabrinutost političara.

rekord u depopulaciji uzela je vukovarska županija a čudno mi je bilo da je i broj stanovnika zagreba sa okolinom smanjen.

Edited by djordje geprat
2 minutes ago, djordje geprat said:

nisam te razumeo. otkud to pitanje ovde. koštunići su negde na suvoboru. naleteo sam na putokaz kada sam vozio od rajca ka takovu.

ovo za popis. slušao sam maločas demografa iz hrvatske. kaže da praktično ne postoji zabrinutost političara.

rekord u depopulaciji uzela je vukovarska županija a čudno mi je bilo da je i broj stanovnika zagreba sa okolinom smanjen.

Ma ja sam..pizda bezobrazna. 

Pricali smo mi o tome jos pre neki dan, vec smo spremali i invaziju, isplanirali, popusili od njih u rukometu u medjuvremenu. 

Kostunici su kao aluzija na ex premijera koji je sa mahom zakasnelim komentarima umeo da izadje u javnost ( ili je bar tako predstavljan). 

Pardoniram i pruzam ruku prijateljstva. 

• +1 1
  • Create New...