Jump to content
IGNORED

Hrvatska

Mister No

Recommended Posts

uvek je bilo nekih akcija, za poslednjih 15tak god mogu da garantujem.

Bilo je, ali ove godine je neko specijalno ludilo na obe strane.

ma dobro to nego jel možemo da ih dobijemo na ferku kad Naduti Ludak započne rat  :fantom:

Glatko ali bez uplitanja.

Mi bi znali iskoristiti njihovo zaplenjeno oružje&oruđe, oni naše bez nekog oficira u penziji ili kustosa jok.

Mada ako dođe do borbe prsa u prsa imaju više nekih vitezova, crvenih mundira, sinjskih alkara i husara... I neku spetsnaz sastavljenu od dama u haljinama. :fantom:

kako je to bilo, nekoliko ljudi koji se i dalje mogu nazvati novinarima:

Kad su ono bežali Srbi nakon Oluje, odemo džumle sa beogradskim taksistima (ne sećam se datuma) da odnesemo humanitarnu pomoć (skupljao ondašnji B92) na (recimo) prelaz Batrovci, jer je otuda dolazila neka kolona koja je išla autoputem preko Hrvatske.

I tako delimo ti mi vodu i 'lebac, vrućina mozak da provri, kad odande ide polako Yugo 45 bordo boje, unutra otac, majka, a na zadnjem sicu devojčica od svojih 10 godina i mrtva baba. Živi bledi kao kreč, baba zelena i modra kao čivit.

Umrla je dva dana ranije, pa su je umotali u ćebad i neki kao najlon da ne smrdi mnogo. Rekli su da nisu smeli da stanu i sahrane babu, pa nek posedi u autu do Srbije. Posle su došli grobari, stavili mrca u sanduk i odneli.

Par dana potom, odemo u železničarsko selo Kusadak jer je tamo na nekom slepom koloseku navodno bila cela kompozicija puna izbeglica koje su se pobunile zato što su ondašnje vlasti htele da ih pošalju na Kosovo.

Dok smo stigli, voz je već otišao na jug. Klupoderi što piju pivo pred zadrugom su nam rekli da je policija izmlatila neke izbeglice, a sve zajedno ih zatvorila u voz i nije im dva dana dala napolje, čak ni za vodu.

Klupoderi su još rekli da su u zlo doba oni u vozu počeli da zapomažu i ištu vodu, pa su se neki meštani odvažili i odneli im malo.

dočekala sam ja te nesrećnike na stanici u kosovu polju... nekoliko kompozicija spolja zaključanih. istina, vozovi su bili više klase nego oni kojima su drugi neki nestećnici transportovani pedesetak godina ranije na mesto konačnog rešenja. zora, a kroz prozore jauk ljudi. "vratite nas tuđmanu da nas on pobije, doveli ste šiptarima meso za klanje", "pomozite, majka mi umire"... sem nas iz francuske antene2 i gustih redova policije nikoga nije bilo. neki policajci su plakali. ja sam tih dana stalno plakala. i tada i kada sam u sremskoj mitrovici gledala starine u ukopnim nošnjama kako namerno prestaju da žive ... leže na podu sportske sale kao u sanduk da su legli, prekrste ruke, pogled im izbledi i duša ode. i kada sam gledala kako im "braća" na prelazu u rači prodaju sendviče (dva parčeta hleba i salamčina između) za 5 maraka. po iste pare nude kokakolu, kažu nestalo vode. plakala sam i kada je na moje oči borac rsk prosuo sebi mozak po ženi, detetu i traktoru u koji se pretvorio njegov život.

Jedan od tih vozova je stigao u Kosovsku Mitrovicu..i poterase ih u barake u Starom trgu, i po skolama koje su napustene jer nije bilo bezbedno izvoditi nastavu u njima...neki su imali srece pa su dobili posao (najtezi i najusraniji naravno), decu upisase u skole iskljucivo zanatske jer je retko ko upisivao te skole. I tu tihovase u svoj toj bedi i jadu i '99 ponesose isti kofercic sa kojim su i dosli i u novi zbeg.

i u onoj ludnici u Štimlju (korektniju reč nemam)... zajedno potrpani normalni (stari i nemoćni) i mentalno oboleli, dok nisu svi poludeli. šugavi, polugoli, izgladneli... i takvi pri povlačenju zaboravljeni. grehote boze moj... svašta je posle bilo.

Licemerno. Jadno. Patetično. I pre svega dupeuvlakačko. Jer je neko rekao (da ne kažemo, naredio) da treba početi žaliti izbegle iz Hrvatske ... "Patriotizam" koji se aktivira na taster ...

+1

To je i meni bio prvi utisak...sad su se setili

Ovo danas je bilo bruka.

Historijsko/sirotinjski mimohod debeljuškasrih uniformisanih ljudi.

potpuno sam isti utisak imao. smor atmosfera kao na hanzekovicevom memorijalu kad je trka na 10 000 metara.

ubijanje ljudi nikad ne bih nazvao sramnim. do mi nekako dodje ko da nekom ko je silovatelj kazem "oh, nevaljalce".

Sve je to sram, samo ima 50 nijansi...

skroz

trebalo bi da nas podseti da odbacimo identitetske politike, i počnemo da razmišljamo o tome čemu je zapravo taj rat služio na kraju krajeva i zašto smo sada gladni.

steta sto nema nekih organizovanijih civilnih inicijativa koje bi podvlacile ovaj aspekt, jer tu je mala pukotina iz koje se moze roditi nada za normalne odnose i politike.

Sve je to sram, samo ima 50 nijansi...

jeste.

ali buduci da je ceo poduhvat bljeska i oluje bio dogovoren i odradjen u izuzetnoj saradnji sa srpskim vlastima, onim istim koje su prvo te proterane i pobijene ljude, a opet u dogovoru sa hrvatskim vlastima, gurnule u rat, ovo mi ipak nekako stoji na prvom mestu.

ko misli da time omalovazavam bilo koji od ostalih sramova/zlocina, gresi.

• nautilus locked this topic
  • nautilus unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
  • Create New...