Jump to content
Mister No

Hrvatska

Recommended Posts

Mister No

Kudravi Gaucos
Dakle, za početak..... operacija index.
Prepisujete od Kragujevcana. cool.gif

fonTelefon

Paceri nikad nisu imali stila uvek su kopirali neku provinciju.

BlackGeorge
Ovaj ljubavni trokut sa smrtnim završetkom jednog ovih dana puni novinske članke po Hrvatskoj. Priča o povratniku iz Srbije, curi izbjeglici iz Bosne i lokalnom svećeniku. http://jutarnji.hr/nedjeljni_jutarnji/clan...9,21,,134045.jlhttp://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art...9,13,,133222.jl
Pa vi 'ladno mozete da snimite film o ovim nesrecnim dogadjajima.Ni holivud se ne bi postideo ove osnove za scenario.

Eidyia

Naravno, grozno je to što se dogodilo, to uopće ne treba naglašavat, ali...malo mi je ružno ovakvu vijest postirat ispod Gotovčevih i ostalih groteski na hrvatskoj javnoj sceni (kad je već topic krenuo u tom pravcu), no to sam samo ja.+ jezivo je što se događa u Zagrebu posljednjih par mjeseci. :mellow: Od pretučenih novinara, randomly ubijenih tinejdžera do mafijaških (?) likvidacija usred bijelog dana. Jezivo.Edit: očekivano, došlo je do sječe glava u Vladi; padaju ministar unutarnjih poslova Berislav Rončević, ministrica pravosuđa Ana Lovrin, najavljuje se i smjena ravnatelja policije Marijana Benka.

Edited by Eidyia

Mister No

Ovaj topik sam zamislio kao day by day vijesti iz Hrvatske na jednom mjestu. U trenutku otvaranja je bila sezona kiselih krastavaca i u medijima su dominirali Gotovčevi. Ne vidim potrebu da otvaramo 20 različitih topika za vijesti iz Hrvatske. Za to nema potrebe. I stavio sam ga u pdf "društvo" gdje mi nekako prirodno pripada ali su ga modovi prebacili pod "razno" iz njima znanih razloga.

Nicol
:ph34r: inače, cijela se situacija odigrala u trenutku kad je kompletni vrh MUP-a bio izvan države. zvonimir hodak u izjavi prilično jasno povezuje ubojstvo s petračem, koji, ako sam ispravno shvatila, uredno izlazi na vikende.nadam se da će pompozna najava obračuna s mafijom zbilja donit nekakav razultat.
I stavio sam ga u pdf "društvo" gdje mi nekako prirodno pripada ali su ga modovi prebacili pod "razno" iz njima znanih razloga.
ako se razvije diskusija u tom smjeru, može se splitat na društvo/politiku. Edited by Nicol

Nicol

BBC-ev članak o ubojstvu i stanju sigurnosti u Hrvatskoj. btw. u istrazi još nema osumnjičenog.

Atreid

Hrvatskoj treba 1 sablja.

Nicol

a evo, najavio je je sanader već 2. put obračun sa zločinačkom organizacijom. ali sad za ozbiljno. naime, prvi put je bacio fatvu na zločinačku organizaciju 2005., kad ga je hrvoje petrač pozdravio po puštanju iz grčkog zatvora nazvavši ga smranaderom i poručiovši mu da je upravo počinio političko samoubojstvo. upravo smo svjedoci rezultata tada najavljene akcije. nadam se da nećemo morat čekat i treću takvu izjavu.

Eidyia
Hrvatskoj treba 1 sablja.
U medijima je odmah povučena paralela sa Sabljom, razumljivo, naravno. Dosta sam skeptična glede smjena u Vladi (iako je to samo osjećaj, a smijenjene smatram polusposobnim neradnicima), ali promjene su bile nužne. Dovedeni su ljudi koji su, koliko sam informirana, vrlo kvalitetni i sposobni za funkcije koje će (vjerojatno) obnašat. Za Ivanu Hodak i njenu obitelj prekasno, doduše, ali cijenim (nadam se) da je državnom vrhu koji je dosad uspješno okretao glavu od ovog problema konačno jasno da je vrijeme za neke ozbiljne rezove. A i Brisel pomno promatra.
a evo, najavio je je sanader već 2. put obračun sa zločinačkom organizacijom. ali sad za ozbiljno. naime, prvi put je bacio fatvu na zločinačku organizaciju 2005., kad ga je hrvoje petrač pozdravio po puštanju iz grčkog zatvora nazvavši ga smranaderom i poručiovši mu da je upravo počinio političko samoubojstvo. upravo smo svjedoci rezultata tada najavljene akcije. nadam se da nećemo morat čekat i treću takvu izjavu.
Ah, pa nemoj tako, vidiš da je pokazao znak dobre volje i postavio nestranačke ljude. Brzam, pardon, predložio. Edited by Eidyia