Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

dobio od ortaka domaci vinjak iz bureta, star 2 i po godine.

 

iako mu za dozrevanje fali jos toliko, vec sad sije konfekcijske viskije od 35+ evra, tipa monkey shoulder. i to ih sije ozbiljno.

  • +1 2
Link to comment

Ne znaš šta si propustio...Lester Liverpul, eno predmetni topik gori.

Kad smo kod drinkinga, u lokalnoj radnji Karlsberg Pilsner u nepovratnoj 76 dindži još od pre NG, sure shot.

Link to comment
  • 3 weeks later...

received_207442434459026.thumb.jpeg.9a89448d2c84df84b84fd71ef9803ddb.jpegreceived_158389936121470.thumb.jpeg.f8b2def00db371867ff119b5684f4734.jpeg

 

Kvalitetno smo se ošutali sinoć. Slabo poznajem viskije, ali znam šta volim. Ovi  mi stilski leže, elegantni su, a ovaj Oban zakiva, baš je dobar. Travnat, cvetan, voćan, tek malo zadimljen, mek i svilen. 

Kardu je onako, jednodimenzionalan, kratak i sa nekim trpkim, malo grubim ukusom, ali pristojan. 

Edited by banatjanin
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
On 3.10.2020. at 13:37, adam said:

koji god ardbeg i laphroaig uhvatis bice dobar al to verovatno vec znas. caol ila 12, bowmore 12 - fino dimljeni, preporuka. al pazi sad - talisker 10, nije preskup i nije preterano dimljen a odlicno legne. pristojan odnos cene i kvaliteta, moze se priustiti cesce nego ostali, najtoplija preporuka.

Ti bas volis dimljene (pit) viskije kao i ja. :)

 

Ipak najbolji koji sam ikad pio je Macallan 20 godina single barrel (kod druga). 

Edited by borris_
Link to comment
On 16.12.2019. at 17:40, adam said:

isao u edinburg a praznici su skoro pa tu i tradicionalno se castio lepim viskijem za koji nikad do sad nisam cuo. vodio me prijatelj u neki privatni klub i tamo probao i tamo kupio. viski je arran, malt, single cask, 280 boca dobili iz bureta, klasifikuju ga u retke. mislim da je ovo nesto najlepse sto sam u zivotu okusio od zestine. da imam para ja bih samo to pio. magija!

 

upravo otvorio i uzivam. i razmisljam kako cu da ga gustiram za svoj ceif i pijuckam s odabranim drustvom. 

 

nadam se da ce pokriti praznike.... 

 

 

 Arran, sa drugovima smo tamo isli, oni amateri dobrog viskija a ja sa njima. Bilo je lako otici do ostrva. Imao je ukus cokolade. 

Uspomene....

Edited by borris_
Link to comment
9 hours ago, borris_ said:

Ti bas volis dimljene (pit) viskije kao i ja. :)

 

Ipak najbolji koji sam ikad pio je Macallan 20 godina single barrel (kod druga). 

eh, makalan je uvek najbolji al i cena mu je najbolja pa retko nailazi. :)

Link to comment
46 minutes ago, adam said:

eh, makalan je uvek najbolji al i cena mu je najbolja pa retko nailazi. :)

Sad gledam, star 72 godine - nesto manje od 60.000 evra, dve flase prodate u Spaniji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...