Jump to content
IGNORED

Svetska Kriza 2008-....


Yonkers United

Recommended Posts

Eh taj Gejc, nisu mu vakcine bile dovoljne… :dry:

 

Inače, drugar koji je išao par puta sezonski u USA da radi u fabrici ribe, otišao i letos. Kaže cela ekipa džabalebari tamo, jer se dobavljačima ribe nikako ne isplati da izlaze na more sa ovim cenama goriva, a neće da im povećaju naknadu. 

Edited by mraki
Link to comment
24 minutes ago, mustang said:

 

Apsolutno. 

Samo čekam kad farmeri stanu a mnogi vec sada bankrotiraju, cene hrane, mesa, voca, povrca odu jos vise u nebesa i onda ovaj fićfirić zlo uleti sa sintetickom hranom. Al ovo je vise problem usa, nece se dalje siriti. Nadam se :)

 

 

Pa frizer mi nije u USA :D

Link to comment
Sta se savetuje za nadolazeci krah ekonomije? Za prosli ekonomski krah nisam imala ni novca ni dece :fantom: pa nisam nista ni izucila.
Probaj crnu berzu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Pa frizer mi nije u USA :D

Nisam ni pomislila. 

 

 

Vidim sve doktori ekonomije se javljaju. Pardoniram na uzurpaciji. Sami nastavite.

Edited by mustang
Link to comment
59 minutes ago, lord_s said:

 

 Kao što piše u komentarima na tweet, ne znam odakle ovo mišljenje za Deutsche Bank. Ne da mislim da nije moguće, ali uglavnom se samo piše o Credit Suisse. Lično mislim da mnogi gledaju u banke, jer je tu krenula lavina 2008, ali da budućnost nije tako laka za predvideti i mnogo komplikovanija od toga.

 

Ali generalno ono što je moj zaključak je da su pare koje se već godinama upumpavaju uz pomoć niskih kamata uglavnom završile u čistoj spekulaciji. Nešto malo se prelilo i na običan svet, ali uglavnom je sve u otišlo u recimo Teslu, jer ako možeš jeftino da pozajmiš pare i uložiš ih u budućnost automobilizma, onda nije čudno kad ta firma vredi više od cele konkurencije zajedno, a manja je od svakog konkurenta pojedinačno.o Novac svih i budućih generacija je uzet i stavljen Musku i ekipi u džep.

 

  • +1 2
Link to comment

Tesla je vratio svoje dugove za teslu, za razliku od ostalih auto proizvodjaca. Sve ostale subvencije sto dobijaju, dobijaju i ostali.  

 

Suisse ce drzava da izvuce,  UK banka je vec ozbiljna pretnja za pravi kolaps.

Nemci bi me bas iznenadili ako bi otisli u qrc.

 

 

Edited by mustang
Link to comment
15 minutes ago, mustang said:

Tesla je vratio svoje dugove za teslu, za razliku od ostalih auto proizvodjaca. Sve ostale subvencije sto dobijaju, dobijaju i ostali.  

 

Suisse ce drzava da izvuce,  UK banka je vec ozbiljna pretnja za pravi kolaps.

Nemci bi me bas iznenadili ako bi otisli u qrc.

 

 

 

Koja UK banka se kuva?

Link to comment

Ka zaista mislim da se neće dozovliti kolaps ni jedne tako velike banke, to je previše štete nanelo 2008. Jednostavno, ovaj put će ogromna inflacija sve to pokriti.

Edited by mraki
Link to comment

Nemci bi me bas iznenadili ako bi otisli u qrc.


Nemci već godinama svako malo izbijaju u naslove. DoJ ih je pre koju godinu kažnjavao nekakvim milijardama. Oni najmanje treba da iznenađuju.

Još važnije, kredisvis i dojčebank su cca 4 puta "teži" od limanbraće.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

Tesla je vratio svoje dugove za teslu, za razliku od ostalih auto proizvodjaca. Sve ostale subvencije sto dobijaju, dobijaju i ostali.  

 

Suisse ce drzava da izvuce,  UK banka je vec ozbiljna pretnja za pravi kolaps.

Nemci bi me bas iznenadili ako bi otisli u qrc.

 

 

 

Ne mislim na subvencije. Tržišna vrednost Tesle, tj. cena akcije je zasnovana na tome koliko je novca u te akcije uloženo. Ispostavlja se da je gomila uloženog čista spekulacija na crtu zato što je bilo jeftino pozajmiti pare. Credit Suisse je najbolji primer - prošle godine su napravili minus od više milijardi zato što je Archegos Capital napravio fond od 10 milijardi poslujući pozajmljenim parama koji je onda puko. To se odnosi i na sve ostale kompanije, ali Tesla je drastičan primer.

 

Osim toga, gomila kompanija je radila stock buy back tako što pozajme pare jeftino i kupuju akcije sopstvene firme, smanjuju broj akcija u opticaju i dižu cenu. Vrh kompanije je ionako plaćen u stock opcijama, njihova kompenzacija raste u nebesa, a ostatak može da ga duva. A novac koji se pozajmljuje stoji na bankovnim računima normalnih ljudi i već godinama dobija 0% na štednju ili još gore ima negativne kamate.

 

Sad kad su digli kamatne stope igranka je gotova, ali izduvaće po običaju svi osim onih koji su se okoristili o sistem.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...