Jump to content
Yonkers United

Svetska Kriza 2008-....

Recommended Posts

Ayatollah

Dow Jones pao danas za 1175 poena ili nešto manje od 5%. Sutra će biti vrlo zanimljiv dan na berzi...

nautilus

gde se mogu videti kompanje koje su najveci gubitnici? bice ih interesantno ispratiti sutra

Ayatollah
10 minutes ago, nautilus said:

gde se mogu videti kompanje koje su najveci gubitnici? bice ih interesantno ispratiti sutra

Najviše su pali Boeing (5,74%), Exxon (5,69%), 3M i Home Depot (5,60%), najmanje je pao Apple (2,50%), zatim McDonald's (3,26%). Svi ostali su pali više od 3,50%, i svi su pali.

nautilus

danke, meni ovo lici na kratkotrajno pucanje balona, brzo ce se sve povratiti. niko nije nesto posebno osakacen kao 2008e. ljudi gomilu novca ulazu na berzu i ona raste brze nego ekonomija.

mraki

Pratim rast tech kompanija, ovo je stvarno fascinantno.

Apple premašio trilion u market cap, neverovatan rast Amazona koji mu je za petama, a bukvalno nema greške šta god da su ljudi kupovali od akcija tih većih kompanija.

Nvidia, Netflix, Square, AMD, Adobe, Shopify :Hail:

Gde smo beše pričali o kupovini tih akcija iz Srbije, nije na ovom topicu?

edit: nadjoh, u “ekonomiji za decu”

Edited by mraki

aram

meni drugi deo super zanimljiv... kad krene o nama

Roger Sanchez

Sažetak: ''eto, pričali smo o Kini i kako joj doakati''

ilija7777

Možda malo oftopikujem, ali u javnoj sferi finansija nešto se čudno, bar meni dešava. Prvo smo imali nalet stranih banaka, a sada se dešava nalet stranih trgovinskih lanaca. Da li postoji ovde neki pattern, ili nas šiba nevidljiva ruka tržišta-sećam se da mi je neko pričao da na dalekom zapadu () svi uzimaju kredite, i tako troše na sve one grandiozne kuće i školovanje dece na prestižnim fakultetima. Dakle, šta se ovde dešava, i dokle će nas terati da trošimo, trošimo, trošimo...?

namenski
11 minutes ago, ilija7777 said:

na dalekom zapadu

Jedno je daleki zapad, a drugo je divlji zapad...

11 minutes ago, ilija7777 said:

Dakle, šta se ovde dešava, i dokle će nas terati da trošimo, trošimo, trošimo...?

Sta bi ti radije?

Da se nesto radi? :D 

ilija7777
20 minutes ago, namenski said:

Jedno je daleki zapad, a drugo je divlji zapad...

Sta bi ti radije?

Da se nesto radi? :D 

Pa, u teoriji, da. Imaš onu metaforu o magarcu-ako jedan ne može da pređe put, najbolje da imaš love da otkupiš drugog, trećeg, n-tog, dok ne dođeš do destinacije, a ako imaš samo jednog, a on ti crkne na putu, šta ćeš tad. Ovo se može primeniti na zapadnu money-grabing civilizaciju-ako nemaš love da, bar na našem strašno nesigurnom tržištu, započneš biznis, i održavaš neki money-flow, bez upletanja na ilegalno tržište pranja novca, ili prodaju artikala bez fiskalnog isečka, bolje je da, što se provlači kroz medije trenutno, tražiš prekvalifikaciju, ili crkneš, nuggets. Opet, ovo je teorija, ako ti sredina omogući eazy livin', to je po definiciji smaračina teška. Sećam se da sam listao nekada, u mladosti tu komunističku literaturu za osnovnu školu, osim veličanja oslobodilačkog rata, tu je gomila, ne samo detalja, već i očiglednih primera koji su sklapani da utiču na decu u tom nežnom uzrastu da u budućnosti budu spremni za učestvovanje na komunističkom radnom tržištu. Smaram. Poz 

namenski
1 minute ago, ilija7777 said:

Pa, u teoriji, da.

Ne znam kako se to radi u teoriji, ja sam jedino od rada u praksi imao neke vajde u zivotu :D 

Srecna ti nova :)